Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Проблемот е што ми стигаат и реклами од секакви сајтови кај што некогаш одамна сум се регистрирал и сега едно по едно на сите непотребни сајтови да бришам акаунт ми треба годишен одмор :D
отворај една по една порака од тие од што не сакаш повеќе да ти идат пораки и одбирај горе од менито block senders (под трите точки).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
отворај една по една порака од тие од што не сакаш повеќе да ти идат пораки и одбирај горе од менито block senders (под трите точки).
Еден куп се од кој не сакам да ми стигаат мејлови но со секое одење на мејл ќе бришам по нешто.
Фала ти за помошта.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Еден куп се од кој не сакам да ми стигаат мејлови но со секое одење на мејл ќе бришам по нешто.
Фала ти за помошта.
Pokraj "Unsubscribe" mozes i da gi stikliras site i da gi staves u "spam" folder i nema da stignuvaat u Inbox.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Еден куп се од кој не сакам да ми стигаат мејлови но со секое одење на мејл ќе бришам по нешто.
Фала ти за помошта.
Имаш и друго решение, тој меил да го баталиш и да си направиш нов, и да отидеш на нормалните сајтови од кои ти стигаат пораки на стариот меил, и да го вметнеш новиот.
И сега кажи ми дека имаш и МНОГУ нормални сајтови од кои ти стигаат меилови и ќе ти треба многу време и за тоа...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Имаш и друго решение, тој меил да го баталиш и да си направиш нов, и да отидеш на нормалните сајтови од кои ти стигаат пораки на стариот меил, и да го вметнеш новиот.
И сега кажи ми дека имаш и МНОГУ нормални сајтови од кои ти стигаат меилови и ќе ти треба многу време и за тоа...
Имам јас уште еден мејл Gmail направено кој ми е не толку заразен со глупости.
Лошо е што овој Yahoo сум го давал и за поважни работи мислејќи полесен ќе им биде за паметење (пример у банка и слично) Како и да е ќе ги избришам сите пораки и кога некоја несакана порака ќе дојде има да блокирам да не доаѓа. Знам озема време ама тоа е не сакам да го баталам и овој мејл.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Дечки цел ден не ми работи чатато на ФБ ни на апликацијата ни на ком кога отварам некој вакво нешто да го сретнало до сега и чаре има?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Предложете ми добар рутер.оној што го имам од пред 3 години тп линк му се побрка сигналот интернет имам ама ептен слабо.предложете некој подобар до 2000 ден.Од рутерот до мојата соба е одалечен 9-10 метри.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Предложете ми добар рутер.оној што го имам од пред 3 години тп линк му се побрка сигналот интернет имам ама ептен слабо.предложете некој подобар до 2000 ден.Од рутерот до мојата соба е одалечен 9-10 метри.
стај му openwrt и појачај сигналот до максимум. многу посилно оде сигналот отколку со фабрички софтвер.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
стај му openwrt и појачај сигналот до максимум. многу посилно оде сигналот отколку со фабрички софтвер.
Објасни ми со сликички не сум чепкал ништо па појма немам како што.
 
M

Macedon1um

Гостин
Не ми ја отвара страната на гугл и сите сервиси на гугл, што може да биде проблемов живци искинав никако да средам..
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
стај му openwrt и појачај сигналот до максимум. многу посилно оде сигналот отколку со фабрички софтвер.
Чекам ли чека да објасниш ама изгледа ништо од објаснувањето :D
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Чекам ли чека да објасниш ама изгледа ништо од објаснувањето :D
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

https://openwrt.org/toh/start?dataflt[Brand*~]=tp-link

ај тука побарај си го рутерот дали е подржан, некои модели имаат повеќе верзии.
ако е симни factory firmware за твојот рутер , оди во рутерот на firmware upgrade и одбери го фајлот што го симна
192.168.1.1 се уклучуваш wlan подесуваш и тамо имаш опции за со која јачина да зрачи
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали е валидна оваа страница за онлајн купување?
https://buynewstore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=31
Благодарам на одговор однапред.
Хм, зависи што подразбираш под валидна.
Мене ми мириса на страница што продава кинески глупости.
За 90 евра мобилен со фингерпринт, 6 гига рам, 128 гига простор, со вградена тастатура, амолед екран... некако не е за верување.
Јас не би купил од оваа страница.
Може ќе ти стигне чудото ама процесорот ќе кочи, ќе испадне тие 6 гига биле 2 гига, тие 128 биле 32...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Дали е валидна оваа страница за онлајн купување?
https://buynewstore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=31
Благодарам на одговор однапред.
пред 18 дена почнат сајтот
скриени податоци за сопственикот на доменот
адресата на фирмата оставена на contact us ја има на стотици сајтови на интернет
нереално ниски цени

мислам дека не е превара. ќе разгледам што има на сајтот, можеби продаваат ферари за 50евра.
:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom