Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Пред неколку месеци ми кочеше интернетот и испадна дека нема пасворд, како шо појма немам. И тогаш сменив пасворд и сега си има пасворд, проверено ти викам од поќе телефони, овај ми вика дека ми го користел интернетот сега, па да сме плаќале по пола, незнам шо ми вика, можев да не ти кажам. Сумлива ми е цела работа. Возможно е кај него да не бара пасворд за стие други да бара? Незнам шо да напрам. Да го рестартирам рутерот некако скроз? Неможам да влезам во сетапот на рутерот, јузер нејмот и пасвордот ги имам сменето и забораено, не е админ, админ.
Можеби некако ти го дзнал пасвордот, или некој му го кажал...За да е на сигурно работата чим не го знаеш логинот до рутерот, дади му фабрички ресет па потоа подеси се на ново.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Можеби некако ти го дзнал пасвордот, или некој му го кажал...За да е на сигурно работата чим не го знаеш логинот до рутерот, дади му фабрички ресет па потоа подеси се на ново.
Ми нема логика, невозможно е да го дознај пасвордот, поготово од кога го сменив, јас не го знам, а јас го менвав, единствено брат ми го знај ахахах.
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Zdr da prasam kako da odstranam nekoj sto ne sakam da go sledam na gmail primer nekoja strana
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Kako да вратам мејл кој што сум го избришал пред одредено време на yahoo
Битно е ептен
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Kako да вратам мејл кој што сум го избришал пред одредено време на yahoo
Битно е ептен
Ако го нема у Trash, никако.
Евентуално да пробаш да ги контактираш Yahoo...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
и од таму го избришав тоа е проблемот
Recover lost or deleted emails
If any of your emails have been deleted or gone missing in the last 7 days, you can submit a restore request and we’ll do everything we can to try to recover your lost messages.

  • Restore requests can't be cancelled.
  • Restorations aren't always successful.
  • Messages can only be restored if lost or deleted in the last 7 days.
  • Successfully recovered messages are added back to the same folder they were in during the time frame you pick to restore to. Check your Trash folder if you can't find them after the restoration is complete.
https://help.yahoo.com/kb/SLN2552.html
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Da ti e bil epten biten nemalo da go izbrises.
не јади многу говна помогни ако можеш после одредено време се испостави дека е потребен поради тој изгледа и ми се десија срања. Од истиот праќач сум избришал 10-20 мејлови кои беа обични потврди тој ми беше сумлив од самиот почеток незнам само како од trash го снема тука обично нечепкам али ете
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
не јади многу говна помогни ако можеш после одредено време се испостави дека е потребен поради тој изгледа и ми се десија срања. Од истиот праќач сум избришал 10-20 мејлови кои беа обични потврди тој ми беше сумлив од самиот почеток незнам само како од trash го снема тука обично нечепкам али ете
Остај го него и пиши дали ќе ти го вратат Јаху со тој линкот погоре.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Остај го него и пиши дали ќе ти го вратат Јаху со тој линкот погоре.
нема опција за постари од 7 дена ова има месец дена поминато можда не се секавам баш некаде на 7-12 октомври беше мејлот пратен во тој период
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Имам еден Yahoo mail кој ми е од пред можеби 9 или 10 и повеќе години кога прв пат ставив интернет, не битно тоа битното е го користев за се и сешто и сега преполн ми е со глупости, добивам реклами, од форуми известувања, од Facebook известувања. спам глупости и од што уште не. Сакам да го рестартирам да не ми доаѓаат веќе тие глупостите. Дали постои таква опција.да тоа се направи ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Имам еден Yahoo mail кој ми е од пред можеби 9 или 10 и повеќе години кога прв пат ставив интернет, не битно тоа битното е го користев за се и сешто и сега преполн ми е со глупости, добивам реклами, од форуми известувања, од Facebook известувања. спам глупости и од што уште не. Сакам да го рестартирам да не ми доаѓаат веќе тие глупостите. Дали постои таква опција.да тоа се направи ?
Ќе си одиш на сите форуми и на Фејсбук и од таму ќе си ги гасиш.
А обично и во самата порака најдолу со мали ситни букви обично пишува некаде Unsubscribe.
И полека но сигурно ќе успееш скоро од секаде да се ансабскрајбнеш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Ќе си одиш на сите форуми и на Фејсбук и од таму ќе си ги гасиш.
А обично и во самата порака најдолу со мали ситни букви обично пишува некаде Unsubscribe.
И полека но сигурно ќе успееш скоро од секаде да се ансабскрајбнеш.
Проблемот е што ми стигаат и реклами од секакви сајтови кај што некогаш одамна сум се регистрирал, и сега едно по едно на сите непотребни сајтови да бришам акаунт ми треба годишен одмор :D

Друго не ги паметам сите сајтови кај што сум се регистрирувал, најчесто биле некој сајтови за гледање телевизии, некој слични на Јутјуб и уште многу слични други услуги што сум испробувал а сум уклучувал да ми стигаат од тие сајтови секакви новости и известувања. Тоа е кога прв пат користи интернет човек кој нема искуство со вакви работи и сега преполн мејлот.

Затоа сакам да не бришам акаунти и од тие сајтови туку само воопшто да не ми стигаат мејлови од сите тие сајтови скоро секој ден. Пример не би сакал на мејл да ми стига од Јутјуб дека некој ми коментирал или од Фејсбук слична работа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom