Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
953
Поени од реакции
485
Може ли некако преку интернет (да не е фб бидејки е поголемо видеото од дозволеното) да пратам видео на друг, преку која опција, некаде да се уплоадира, па да се преземе ?

тенкс
google drive
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
982
Поени од реакции
981
Може ли некако преку интернет (да не е фб бидејки е поголемо видеото од дозволеното) да пратам видео на друг, преку која опција, некаде да се уплоадира, па да се преземе ?

тенкс
Можеш да пробаш преку Google drive, One drive, Dropbox, mega.nz, sendspace итн.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.663
Поени од реакции
17.642
Може ли некако преку интернет (да не е фб бидејки е поголемо видеото од дозволеното) да пратам видео на друг, преку која опција, некаде да се уплоадира, па да се преземе ?

тенкс
yahoo/dropbox?
https://www.wetransfer.com/
 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
1.615
send18.com[DOUBLEPOST=1465938403][/DOUBLEPOST]
Може ли некако преку интернет (да не е фб бидејки е поголемо видеото од дозволеното) да пратам видео на друг, преку која опција, некаде да се уплоадира, па да се преземе ?

тенкс
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.787
Поени од реакции
776
Od pred nekoj den spored nekoj zakon vo MK, nie shto zhiveeme vo stranstvo ne mozheme da sledime Makedonski TV kanali na internet. Aferim...zatvorete se ushte poveke, zabranete i sajtovi i internet i uzhivajte. Nie od stranstvo nekako ke prezhiveeme.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Od pred nekoj den spored nekoj zakon vo MK, nie shto zhiveeme vo stranstvo ne mozheme da sledime Makedonski TV kanali na internet. Aferim...zatvorete se ushte poveke, zabranete i sajtovi i internet i uzhivajte. Nie od stranstvo nekako ke prezhiveeme.
И за тебе има можност,ќе си се претплатиш на Тоталтв или Неттв
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.787
Поени од реакции
776
За кој континент ти треба??
јас лично имам Неттв за европа, околу 190€ годишно,работи беспрекорно...
Za Severna Amerika. Se informirav so niv i imaat tri opcii, ednata e so niven program, nekade okolu 45 dolari mesechno. Druga opcija e so NetTV box. Boxata e 140, 00 i setap 30,00. Pretplata e 24.00 mesechno, dogovor na 2 godini. Zboruvam za CAD dolari.
Koja opcija ja koristish i shto mozhesh da gledash, kakov e priemot, ima li prekini.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Мрт1,Мрт2, Собраниски,Сител,Сител 3,Алфа,Канал5,Канал5 плус,Телма,Орбис,Сонцетв,Визија,Шутел,ИНТВ,РБТВ....
Сите хрватски,српски,босански,црногорски и словенски канали.
Со купен ресивер од Неттв.
Да ти повторам,работи беспрекорно,до сега еве веќе 3 година без никакви проблеми,ти ги препорачувам од лично искуство и од искуство на многу мои пријатели
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.355
Поени од реакции
1.164

Од ич никаде ми се појави овој проблем ,пробав преинсталирав бадијала ми ја јавува истата порака чаре ?
 
Т

Триптико

Гостин

Од ич никаде ми се појави овој проблем ,пробав преинсталирав бадијала ми ја јавува истата порака чаре ?
Не преинсталирај за џабе. Отвори Start и долу напиши %appdata% Ќе се појави Roaming фолдер. Отвори го и таму имаш Skype. Избриши внатре сѐ. Пред ова, целосно исклучи го скајпот. Преку десен на икона долу кај саат и quit. Би требало да проработи.

Ако не проработи:
Отвори Internet Explorer > десно горе на запчаник > Internet options > Advanced > барај долу TLS 1.0/1.1/1.2 и вклучи ги. Мора да проработи :)
 
Последно уредено од модератор:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.663
Поени од реакции
17.642
>2016
>xp

Од никаде се појавуваат проблемите, секако.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.079

Од ич никаде ми се појави овој проблем ,пробав преинсталирав бадијала ми ја јавува истата порака чаре ?
симни и инсталирај најнов internet explorer. поврзани се skype и IE, па мора да имаш најнова верзија на IE инаку вакви глупости прави skype
пробај со најнов IE, мислам дека до тоа е.

ако има опција во browser-от, update направи, ако не симни го од тука http://filehippo.com/download_internet_explorer_xp/
 
Последно уредено:
На врв Bottom