Интересни статии

Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Финтата е што војските неможат да останат тука и веднаш ќе го вратат регионот аман веќе 100 пати ли треба да ти го кажеме тоа, неможе они секогаш кога ќе дигнат resistance да ги викаат другите да им помагаат на 300 души кои сакаат проширување уште одма, и што компанија ти ќе имаш во регион каде што нема ништо ресурс може да имаш за продукти и сигурно ти нема да ја ставаш компанијата во регион кој нема болница, дефанзивен систем и нека одат 5-10 компании 2-3 дена одмор ништо посебно не е тоа, и како може да отидат во минус ајде кажи ми исто работниците ќе си работат и готово само што ќе треба да ги продадат суровините на српскиот маркет највеќе една недела, и кога Хрватска беше одбранета од две страни пази Унгарија тенкирана од елитната армија нивна и плус на Индонезија и пак не успејаа што правиме тогаш муабет за Грција која има многу поквалитетна армија така да не ти држи вода муабетот.
Другар колку пати треба да ти се каже на тебе дека нетреба да даваме региони и да се правиме курнази уште во првиот месец. Многу лоша политика водиш. Инаку можеме ние да ја нападнеме и да ја освоиме со помош на другите војски, а потоа да им се предаде на турците и така тие слаби се сега. Не е важно дали има болница таму кадешто се наоѓа компанијата. Можеш да живееш во регион со болница, а да работиш во регион без болница. Ти рече неколку недели да им дадеме регион на србите. Тоа ќе ја убие економијата, неверувам дека ти имаш пари да им дадеш на тие луѓе за своите загуби и на македонците што ќе заглават во србија. Ајде кажи ми како ќе ги продаваат производите на српскиот пазар кога немаат за таму лиценца? Како ќе ги исплаќаат кога ќе немаат српски пари? Хрватска беше бранета од сите нивни сојузници што очекуваш ти? Плус таа има доста население, а им дојдоа на помош многу. Со грција е истата песна. Тоа значи дека месец дена ние ќе бидеме без еден регион, а тоа неможе да се дозволи!
 
А

Ајсшутер

Гостин
videte kolku glasaci ima ova http://www.erepublik.com/en/article/kosovo-and-metohija-eng-srb--951640/1/all :uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo: a nie odvaj 1000 gi napraevmo
Добро де они 10.000+ се во играта јас незнам ти што очекуваш они на suggest-от имаат 2237 а ние имаме 962 гласови, они на артиклот погоре имаат 1353 гласови а ние имавме 1986 гласови.

http://www.erepublik.com/en/article/country-macedonia-892309/1/20
 
С

Спенсер

Гостин
Plz give me the citizenship...My father has abendoned me when I wan little and my mother died at birth when she saw what she gave birth to..My wife died and I have 10 children to feed I promise I w... read more
:pos2::pos2::pos2: ова е апликација за државјанство...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom