Интересни комплименти за девојки од машки и обратно :)

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
Немаше ваква тема па ако е интересна нека стои....Муабето ми беше девојки да даваат комплименти за машки ...а машки да даваат комплименти за девојки....Може од овие комплименти ќе се офајди некој/а
 
B

BrunoFresh

Гостин
Повеќе до карање ќе доведи темава него до вистината. Таква е психата сега моментално, па никој нема да попушта. Т.е. повеќето би се карале :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ја погледнуваш во очи и мала монализина насмевка, и ја гледаш така додека не те праша Што е или што ме гледаш така?
И велиш пушти нек оче говоре
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.789
Една нешто имаше дилема градите нешто ова она па ми вика: Јаките гради шо ги имам. Јас на тоа и одговорив: Арни ти се :icon_lol:.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Ја највеќе поштуам коа женска ќе ми каже - За тебе би направила сендвич. Ете, на тоа се топам ја...
Каков сендвич Дарк?:pipi:

Инаку не е некој си комплимент...ама мојон сака кога го кажувам она...ти си моето ангелче чуварче:pipi:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Имаш нозе ко срна....не слаби туку влакнести :D
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
najbolji komliment e da i gi platis pijackite i da ja odneses na shoping
 

Kajgana Shop

На врв Bottom