Интересна множина...

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од Black Rose, 11 јануари 2008.

 1. Black Rose

  Black Rose дете на цвеќето

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  1.972
  Допаѓања:
  38
  Кога ќе се врзеш па ќе стропаш, кога од незнаење како е правилната множина од зборот..... битно се дешава :) Значи......

  тигрови
  мажови
  женови
  човеци
   
 2. Паган-др

  Паган-др Гостин

  Коњови
  не ми текниваат други
   
 3. KoNtEjNeR

  KoNtEjNeR sapun

  Член од:
  19 декември 2005
  Мислења:
  2.306
  Допаѓања:
  44
 4. Паган-др

  Паган-др Гостин

  автобусиња :pos2:
   
 5. KINDER

  KINDER Манчестеристратор

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  45
  Брашно---Брашниња

  Господ-----Господовци
   
 6. FLiX

  FLiX

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  9.850
  Допаѓања:
  1.548
  ХМ ништо играта Канта:raz:
   
 7. Паган-др

  Паган-др Гостин

  FliX ти само канти делиш. хаха (се зезам)
  Компјутер - Компјутеровци
   
 8. Адриано

  Адриано Гостин

  лезбејка-леб ебејка:pos2:
   
 9. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.967
  Допаѓања:
  1.046
  Листиња.
   
 10. Ece

  Ece *Sunshine*

  Член од:
  7 јули 2006
  Мислења:
  2.571
  Допаѓања:
  46
  Леб - леби
  Кола - колови
  Месец - месецови
  .................................

  Има сигурно уште ама не знам, не ми текнува, едвај и овие. :w:
   
 11. Dzish

  Dzish unlike any other...

  Член од:
  15 февруари 2007
  Мислења:
  13.995
  Допаѓања:
  2.660
  човек-човеци (Стојан Андов)
   
 12. KoRn..!!

  KoRn..!!

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  2.782
  Допаѓања:
  33
  планина - планини :toe:
   
 13. OMGWTFBBQ

  OMGWTFBBQ Bone for Tuna

  Член од:
  3 февруари 2007
  Мислења:
  8.786
  Допаѓања:
  4.391
  па се знае дека има само еден Тигар :mist: :)

  панталони - панталонови
   
 14. The Goddess

  The Goddess

  Член од:
  10 февруари 2008
  Мислења:
  3.943
  Допаѓања:
  2.048
  Пенкало-пенкалови
   
 15. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.674
  Допаѓања:
  6.336
  вода - води
  кафе - кафи
   

Сподели преку: