Интересирани за креирање бенд

Член од
1 март 2021
Мислења
16
Поени од реакции
22
Здраво дали има заинтересирани гитаристи, тапанари, синтисајзер и вокалисти (17-25 год) за креирање бенд? Стилот на музика што би правеле би бил сличен на пинк флојд прогресивно и тема за општеството. Имам и други идеи ако не пинк флојд, главно класичен британски рок или алтернативен рок.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.894
Поени од реакции
51.297
Не, сте можеле во смисол - сте требале, туку во смисол - добро е, сте можеле и пошунд. Има доста моментално прилично популарни шунд жанрови. Трап, на пример.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
549
Поени од реакции
1.586
Не, сте можеле во смисол - сте требале, туку во смисол - добро е, сте можеле и пошунд. Има доста моментално прилично популарни шунд жанрови. Трап, на пример.
Трапери* = wannabe раппери шо пејат за криминален живот а по дома мајка им кажува шо да праат пошо се неспособни самостојно да функционираат,

(инаку трап музика си грми - нема потреба од вокал ако е добро средена траката , јust saying :angel:)On topic, пиши од кај си може ќе се најде некој во близина да се придружи
Праете нешто во стил на ’80те, ретро звуци за бенд одговараат - тие се тие инструменти што се користат и ден денес за таков стил музика , good luck
 
Член од
1 март 2021
Мислења
16
Поени од реакции
22
Трапери* = wannabe раппери шо пејат за криминален живот а по дома мајка им кажува шо да праат пошо се неспособни самостојно да функционираат,

(инаку трап музика си грми - нема потреба од вокал ако е добро средена траката , јust saying :angel:)On topic, пиши од кај си може ќе се најде некој во близина да се придружи
Праете нешто во стил на ’80те, ретро звуци за бенд одговараат - тие се тие инструменти што се користат и ден денес за таков стил музика , good luck
Заборавив да напишам од Скопје сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom