Инстант убиец на комарци?

Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
..со допир. Зборам за вакви нешта:
http://www.amazon.com/Zap-Racket-TM-Trademarked-Rechargeable/dp/B002RZUFOC/ref=cm_rdp_product

или

http://www.amazon.com/Jolt-Bug-Zapping-Racket-Zapper/dp/B002IE7AKE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1318544831&sr=8-1

Дали и каде можат вакви нешта да се најдат кај вас? Дали имате искуство со вакви направи? Вчера неможев цела ноќ да спијам од што имаше 20 комарци у соба и невозможно е за кратко време да ги утепаш сите, можеш да ги допреш со тепалото али тоа не ги убава...ова изгледа како да го решава проблемов :)
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Јас имам дома и навистина не знам од кај ми е меѓутоа добро служи :)
Тешко дека ќе најдеш во Македонија
И од искуство, немој од љубопитност да пробуваш на тебе ( доколку купиш )
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Јас имам дома и навистина не знам од кај ми е меѓутоа добро служи :)
Тешко дека ќе најдеш во Македонија
И од искуство, немој од љубопитност да пробуваш на тебе ( доколку купиш )
why?
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Што се дешава со комарциве последниве 3 недели, нешто не е во ред, а јас си мислев само кај мене дома е вака. Незнам од кај ми влагаат зашто јас имам мрежи за комарци на прозорите. Маме им ебам зујат како оси, вчера око не склопив.
Земи си апараче за во струја не биле лоши
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Не знам дали би одговарал кривично да напраам копи-паст ама имам видено на еден друг форум одамна една јака финта а ми делува дека е успешна е.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77
Од кај тие комарци на ова ладно бе
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
такви електрични тепакли за комарци има во Conrad во ГТЦ (236 денари), а летово имаше на бензинската Макпетрол во Козле (дали уште ги има незнам)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom