Иницијатива за прекин на бесмислените преговори

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
ајде нека биде и граѓанска
ако веќе има граѓански форуми и иницијативи за потклекнување на притисоците однадвор за едно од најосновните човекови права, зошто да нема и обратни иницијативи за заштита на основното човеково право.

ајде да му помогнеме на премиерот и да му дадеме поддршка за прекинување на преговорите за името.
тоа би требало да биде образложен концепт полн со аргументи, а не со страв од закани и уцени како сегашниве.

ако еднаш е направена грешка не треба понатаму да паѓаме подлабоко во дупката на која не и се гледа дното т.е. во бездната. што поскоро го поставиме дното толку поскоро ќе почнеме да се искачуваме нагоре и еден ден ќе излеземе од дупката.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
ајде нека биде и граѓанска
ако веќе има граѓански форуми и иницијативи за потклекнување на притисоците однадвор за едно од најосновните човекови права, зошто да нема и обратни иницијативи за заштита на основното човеково право.

ајде да му помогнеме на премиерот и да му дадеме поддршка за прекинување на преговорите за името.
тоа би требало да биде образложен концепт полн со аргументи, а не со страв од закани и уцени како сегашниве.

ако еднаш е направена грешка не треба понатаму да паѓаме подлабоко во дупката на која не и се гледа дното т.е. во бездната. што поскоро го поставиме дното толку поскоро ќе почнеме да се искачуваме нагоре и еден ден ќе излеземе од дупката.

Прекинување на преговорите е добра идеја, потребен е само погоден момент и добар грб....сами не правием ништо...
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
Да и јас ја поддржувам идејата да прекин на бесмислените преговарања и медијаторства.
Јас го разбирам тоа дека сме принудени на преговори и дека не сме така моќни да ги отфрлиме но преку таквото веќе.

Прекинување на преговорите е добра идеја, потребен е само погоден момент и добар грб....сами не правием ништо...
Причини за прекин на преговорите има многу само се чека вистинскиот повод.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Kolku shto znam glavnata prichina poradi koja ja dobi doverbata na gragjanite Gruevski beshe da ja vnesi Makedonija vo EU i NATO ama po se izgleda i ova vetuvanje kje zavrshi kako prethodnite.Ama pak zatoa od druga strana za da go prikrie i ovoj neuspeh Gruevski im go zapochna perenjeto mozok na negovite sopartijci za protiv "Kurvata Vavilonska" i se pochesti stanuvaat parolite na dpBne (Fuck EU Fuck NATO).
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Kolku shto znam glavnata prichina poradi koja ja dobi doverbata na gragjanite Gruevski beshe da ja vnesi Makedonija vo EU i NATO ama po se izgleda i ova vetuvanje kje zavrshi kako prethodnite.Ama pak zatoa od druga strana za da go prikrie i ovoj neuspeh Gruevski im go zapochna perenjeto mozok na negovite sopartijci za protiv "Kurvata Vavilonska" i se pochesti stanuvaat parolite na dpBne (Fuck EU Fuck NATO).

 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Kolku shto znam glavnata prichina poradi koja ja dobi doverbata na gragjanite Gruevski beshe da ja vnesi Makedonija vo EU i NATO ama po se izgleda i ova vetuvanje kje zavrshi kako prethodnite.Ama pak zatoa od druga strana za da go prikrie i ovoj neuspeh Gruevski im go zapochna perenjeto mozok na negovite sopartijci za protiv "Kurvata Vavilonska" i se pochesti stanuvaat parolite na dpBne (Fuck EU Fuck NATO).
Ti da ne imas goltnato nekoj audio lenta.. koja EU coveku...EU ne te saka, barem vo narednive 5-6 godini...si imaat svoi problemi so Ustavot, so funkcionalnosta, so ekonomijata....
Kako moze nekoj da te vnese nekade kade sto ne te primaat????
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Нетреба да ги прекинеме туку како браќата пратеници албанци кога ги канат на суд да ги одложуваме преговорите, те авионот ни летнал, те ова те она и така во недоглед.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Procitav vo vesnik kako prof.d-r Ferid Muhic se zastapuva za aspolutno prekinuvanje na pregovorite za imeto, da ne se pregovara voopsto za toa, i da ne se smeni ni edna bukva...no toa treba da go svatat onie koi odlucuvaat.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Нетреба да ги прекинеме туку како браќата пратеници албанци кога ги канат на суд да ги одложуваме преговорите, те авионот ни летнал, те ова те она и така во недоглед.
Тоа не врши работа. Така грците ќе му го измијатат мозокот на Нимицакис.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Тоа не врши работа. Така грците ќе му го измијатат мозокот на Нимицакис.
На лицемери и циници треба да им се одговори на ист начин за да сфатат дека се глупи.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
На лицемери и циници треба да им се одговори на ист начин за да сфатат дека се глупи.
Сепак не станува збор за тоа на кој начин они заслужуваат да им се одговори ниту пак ни е работа да му докажуваме на Нимицакис дека е глупак. Таков си е тој и без тоа. Она што е важно е каква корист ќе има Македонија од сето тоа.:smir:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Реалноста е дека не смеат да се прекинат билатералните преговори за билатерално име но само на билатерална основа.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom