Индивидуални тренинзи

Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
А шо успева лесно кај нас? Кажи, сите тоа да го правиме...

Бог да чува од вакви коментари.
Бог да чува или не незнам колку знаеш и колку си упатен не викам дека се лесно успева ама кога станува збор за спорт ТЕ МОЛАМ едноставно ТЕ МОЛАМ немој да ми кажуваш,јакиот кур што ќе тренира кога од увек ќе има некој со татко со многу пари и со синче цепеница и пак ќе игра повеќе од него...и што на крај ? ќе си ја маваш главата што си вложил толку во спорт а за возврат си добил кур по чело епа поправи ме ако грешам
 
П

Паган-др

Гостин
Бог да чува или не незнам колку знаеш и колку си упатен не викам дека се лесно успева ама кога станува збор за спорт ТЕ МОЛАМ едноставно ТЕ МОЛАМ немој да ми кажуваш,јакиот кур што ќе тренира кога од увек ќе има некој со татко со многу пари и со синче цепеница и пак ќе игра повеќе од него...и што на крај ? ќе си ја маваш главата што си вложил толку во спорт а за возврат си добил кур по чело епа поправи ме ако грешам
Секаде ги има тие, ама извини, ако ти се истакнуваш во играта над другите, каков сака татко нека има некој, тебе ќе те земат ако сакаат титула и место на табела.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Можеш да успееш,само со таков mindset,нигде не стигаме...можеш да најдеш и кај нас квалитетно све,ако се потрудиш !

добро,и ако ги имаш потребните физички и психички карактеристики...
Амиго,слушај вака мојот mindset е многу ок,за се можеш да бидеш незнам кој кај нас ако не фрлиш пара никој не те ебе 2% дури и тоа не ти е загарантирано дека ќе успееш,дур си тинејџер ќе гледаш НБА и ќе си викаш еден ден и јас ќе успеам ќе дадам се од себе и што се случува подоцна ? растеш и сфакаш дека се е едно големо разочарување и го баталуваш ради тоа што зивееш во држава на лопови што не се заинтересирани да инвестираат во спорт
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Амиго,слушај вака мојот mindset е многу ок,за се можеш да бидеш незнам кој кај нас ако не фрлиш пара никој не те ебе 2% дури и тоа не ти е загарантирано дека ќе успееш,дур си тинејџер ќе гледаш НБА и ќе си викаш еден ден и јас ќе успеам ќе дадам се од себе и што се случува подоцна ? растеш и сфакаш дека се е едно големо разочарување и го баталуваш ради тоа што зивееш во држава на лопови што не се заинтересирани да инвестираат во спорт
А што сакате бе вие бе ? ко на филмови ли што гледаш бе,да ти дојде у маало,да те гледа,да те викне на страна,да ти понуди место во тим,стан,платени сметки,спонзор да ти е нике,сопствена сала и теретана,и платени трошкови за суплементи,храна и вода ? ако тоа очекуваш,ни во америка не им е така,не па тука да го бараш тоа ! сте се научиле дека мора све некој друг да направи за вас...

мора да дадеш,за да земеш ! неможеш со курот во една рака а баскетот во друга да чекаш некој од дома да те земе,ако немаат твоите тогаш да,неможеш да успееш,но ако имаат,и ако ти стварно си решен треба да го одврзат кесето,а јас знам мнооогу такви деца,чии родители се полни,а нејќат ни еден ебен денар да дадат на детето,пошто сите биле лопови и никој не си ја знаел работата.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Секаде ги има тие, ама извини, ако ти се истакнуваш во играта над другите, каков сака татко нека има некој, тебе ќе те земат ако сакаат титула и место на табела.
Го почитувам твоето мислење...ама се е магаре и музика и на никој не би му препорачал толку да лета високо во обаци за спорт по што еден ден ќе се кае и тоа јако
--- надополнето: 8 септември 2012 во 20:16 ---
А што сакате бе вие бе ? ко на филмови ли што гледаш бе,да ти дојде у маало,да те гледа,да те викне на страна,да ти понуди место во тим,стан,платени сметки,спонзор да ти е нике,сопствена сала и теретана,и платени трошкови за суплементи,храна и вода ? ако тоа очекуваш,ни во америка не им е така,не па тука да го бараш тоа ! сте се научиле дека мора све некој друг да направи за вас...

мора да дадеш,за да земеш ! неможеш со курот во една рака а баскетот во друга да чекаш некој од дома да те земе,ако немаат твоите тогаш да,неможеш да успееш,но ако имаат,и ако ти стварно си решен треба да го одврзат кесето,а јас знам мнооогу такви деца,чии родители се полни,а нејќат ни еден ебен денар да дадат на детето,пошто сите биле лопови и никој не си ја знаел работата.
Така е !
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Индивидуални тренинзи во Скопје. Каде има, со кој тренери, цена и дали некој бил и кој е резултатот.. :)
Знам за Дражен Петровиќ дека два саата пред тренингот сам вежбал шут од секоја позиција, можеш и ти така да пробаш, во секој случај тоа е нешто што можеш секаде да го вежбаш за ако веќе даваш пари за приватни часови да можеш да се фокусираш на други работи што не би знаел сам да ги вежбаш. Во секој случај прецизен шутот, дриблингот, брзината, одразот и експлозивноста то се најбитни (физичката сила се подразбира)

Имаш и на Youtube добри вежби за кошарка па почни да ги правиш, секако ќе ти помогнат и за индивидуалните тренинзи ако ги земеш.

Но очекувај да тренираш 6 до 8 часа на ден ако сакаш врвен резултат (да не си просечен играч), талентот се подразбира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom