Имунитет

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Луѓето кои јадат 5-6 порции овошје на ден, се значајно поздрави од оние кои јадат 1-2. Нема што да се убедуваме, гуглај fruit and health outcomes, и се ќе ти стане јасно, тие блогерите, рамноземјаши aka youtube кето кловнови, и остала багра треба да ги игнорираш, истите се предмет на исмејавање од сите веродостојни ликови кои значат нешто во нутритивната наука и имаат научни трудови кои се признаени од најдобрите научни журнали.

Кога ќе најдеш студија, за луѓе кои јадат повеќе овошје, и истото било причина за прерана смрт, или било каков ризик фактор, повели постирај ја тука. Иначе имунитет со смути, поготово за 1 недела не креваш. Потребни се многу повеќе промени - воедно хранливоста на спанаќот е најмалце заради железото, има во него далеку побитни состојки.

5-6 porcii ovosje na den? lol pa kolku jades ti be, valjda ne si samo na ovosje cel den :vozbud:

neznam sto mesas keto, ramnozenjasi, youtube gluposti koga veke ti rekov deka nitu sum ekspert nitu teram nekoj dieti nego jadam umereno manje vise se... sokovi pijam zasto se pozdravi od kupeckite, zasto preku niv mozam da konzumiram ovosje i zelencuk sto ete od iks pricini poretko go jadam i sega ti najde da se fakas za toa kolku ovosje sum staval? covece pravi sto sakas, jas za mene znam sto raboti, clenot sto prasa neka si proceni dali saka poveke ili pomalku ovosje na kraj krajeva od kaj znaeme dali mu igra uloga sekerot ili nesto drugo u prikaznata.

kakvi smuti kakvi gluposti, zborime za svezo ceden sok. za nedela dena dali ke krene imunitet od toa e druga rabota i uglavno zavisi od negoviot organizam i u kakva sostojba e momentalno ali deka ke se oseka podobro i ke ima poveke energija sto ustvari pisav toa sum siguren.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
... имунитетот не се билда само со исхрана, вегетаријанство или диета!

8ed7c1d052918890176a1473daf0a191.gif BetterPortlyApisdorsatalaboriosa-max-1mb.gif

има и други важни начини за секоја возраст, на пример пиење средно студена вода,

water-shower.gif tumblr_mxyzq8Z0Lt1s02vreo1_400.gif

наизменично ладен туш, краткотрајно пливање во ладна вода,

tenor.gif ice-swimmer-gif.gif

... ,,како се калеше челикот,,, а не како се хранеше! ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom