Импресии од посетата на Ајфеловата Кула

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Бев лани во 2009...најубав погледот е од 2 кат,од прв исто така али нема адренали како да ти кажам си велиш ај да видам од втор како е, од втор ке речиш ај најгоре кизнај како е и така....иначе преуба е,то нема сомнение ремек дело на човештвото.
Да, погледот од вториот спрат е секако подобар затоа што не е толку многу високо а сепак доволно за да се има убав поглед на градот.
Јас бев сега пред два месеци па еве да споделам некоја фотографија со вас.:smir:
DSC01017rotated.jpg DSC00958rotated.jpg DSC00855.jpg DSC00697.jpg DSC00835.jpg DSC00752.jpg
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
20
Не му давајте идеи на градоначалников ќе ну текне насред плоштад да гради ајфелова кула.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.471
Поени од реакции
7.762
Не му давајте идеи на градоначалников ќе ну текне насред плоштад да гради ајфелова кула.
:pos: Нема проблем,он ја видел кулата и рекол нема градење у Скопје,пошто ние имаме Ајфелов Крст :pos:
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
прекрасно беше во париз,ама не се качив на кулата,зошто требаше 3-4саати да чекам на ред :nenene:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
Ми се одмили да одам и во Париз и во Милано и во сите слични на нив градој.
Секоја будала има одено во Париз. Ако одам и јас ќе се почувствувам и јас како еден од нив. И шо е најјако, сите на исти места се сликат. Уствари не на исти, на идентични. На клупа да седнат да се сликат, истата ја бират.
Така да , ако би одел Франција на пример, побрзо би одел во некое гратче шо никој не го знај отколку во Париз на Ајфеловата кула
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Па , бев во Париз , ама не се качив на Ајфелова. Pешив дека ке го оставам тоа за друг пат и дека ке се качам со некој што ми значи.
Некако не ми се трошеше време на чекање во редица , па решив да разгледам некои други квартови во Париз каде што нема само туристи туку Французи , а и да си пијам кафе на Champs Elysees. Париз е преубав, посебно навечер. Ке беше совршен ако беа Французите малку подобри :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.471
Поени од реакции
7.762
Ми се одмили да одам и во Париз и во Милано и во сите слични на нив градој.
Секоја будала има одено во Париз. Ако одам и јас ќе се почувствувам и јас како еден од нив. И шо е најјако, сите на исти места се сликат. Уствари не на исти, на идентични. На клупа да седнат да се сликат, истата ја бират.
Така да , ако би одел Франција на пример, побрзо би одел во некое гратче шо никој не го знај отколку во Париз на Ајфеловата кула
Во право си Франција не е само Париз..има и мн други убави градови и места..пример долината на Лоара,со сите замоци од среден век..милина...после северо-источна Франција и градовите Рубе,Лил,Ремс,Кале..посебно Ремс,има големо историско значење....исто и јужна Франција.. Ница,Кан, Сен Тропе, Антиб,Лодрес итн..

--- надополнето ---

Па , бев во Париз , ама не се качив на Ајфелова. Pешив дека ке го оставам тоа за друг пат и дека ке се качам со некој што ми значи.
Некако не ми се трошеше време на чекање во редица , па решив да разгледам некои други квартови во Париз каде што нема само туристи туку Французи , а и да си пијам кафе на Champs Elysees. Париз е преубав, посебно навечер. Ке беше совршен ако беа Французите малку подобри :)
У која смисла подобри..карактерно или надворешно :)
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Во право си Франција не е само Париз..има и мн други убави градови и места..пример долината на Лоара,со сите замоци од среден век..милина...после северо-источна Франција и градовите Рубе,Лил,Ремс,Кале..посебно Ремс,има големо историско значење....исто и јужна Франција.. Ница,Кан, Сен Тропе, Антиб,Лодрес итн..

--- надополнето ---

У која смисла подобри..карактерно или надворешно :)
Во двете, не ми се допаѓаат французите ни физички а уште помалце карактерно.
Иако има некои ретки исклучоци, но сепак поголемиот дел ... :)
 
M

macgowan

Гостин
1.Ke go prenesam mislenjeto na eden nas poznat rakometar poznat po intelegentni izjavi ,koj igrase vo Pariz eden izvesen period od karierata-go prasvet poznanici - kako Pariz,brat!!!
Odgovor> Brat,ubo se ama ...nema zivot,poslabo...
2.lepota poroka:


--- надополнето ---

 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.471
Поени од реакции
7.762
ХА ХА абе чим се спомне ислам у Европа,одма на Париз и Франција се мисли... У земја каде 4% од населението се муслимани... ХМ..ќе треба ние повише за кај нас да си мислиме,пошто муслиманите ударија кај нас на бројка од 30 % :salut:
 
M

macgowan

Гостин
За жал така е...
zato prajte deca ne sedite pred kompjuter!!!
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
2
Стварно голем поздрав до тие шо биле во близина на ајфелова а не се качиле хахах стварно мн заштедиле моја препорака за уште една добра гледка на Парис доколку одите а не смеете да ја пропуштите Tour Montparnasse.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Ми се одмили да одам и во Париз и во Милано и во сите слични на нив градој.
Секоја будала има одено во Париз. Ако одам и јас ќе се почувствувам и јас како еден од нив. И шо е најјако, сите на исти места се сликат. Уствари не на исти, на идентични. На клупа да седнат да се сликат, истата ја бират.
Така да , ако би одел Франција на пример, побрзо би одел во некое гратче шо никој не го знај отколку во Париз на Ајфеловата кула
А што ти одиш во места за да се фалиш после дека другите не биле таму и да се фалиш со слики од тие места?
Не ми се јасни тие глупости. Неизживеани работи.
Нормално е ако се оди во Париз да одиш на Ајфелова кула, да се шеташ на Шанзелизе, да одиш на Монмартр, во Версај, во Лувр. Ќе се сликаш за спомен, ама чуството што го доживуваш е неверојатно.
Цел свет сака да оди во Париз, ама европјаните дека им е близу па ги сметаат очигледно за будали сите кои биле да го посетат.
Свашта ќе прочитам!
Не дека нема убави мали градчиња, ама Париз ... си е Париз.
 
На врв Bottom