Имиња на 50 фирми кој се греат на мазут-Помош

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Ми треба помош за невладин проект. Потребни ми се имиња на 50 фирми од Македонија што се греат на мазут. Или кај може да најдам ваква информација. Фала, Поздрав
 
Последно уредено:
M

Macedon1um

Гостин
Таква информација се наплаќа, нема ништо џабе ти барем како член на форумов што секој пост му е пари пари треба да го знаеш тоа :icon_lol:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Таква информација се наплаќа, нема ништо џабе ти барем како член на форумов што секој пост му е пари пари треба да го знаеш тоа :icon_lol:
Имаш инфо или немаш? Не ми треба список на тролови ;)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
moze da se dobijat takvi podatoci,a gi ima i poveke od 50, pocni so pomalite gradovi tamu kaj sto nema toplani-parno, tamu skolite,bolnicite,opstinite se great samostalno so MAZUT, probaj so nekoj poznat od skladot vo Ilinden na Makpetrol kade isprakaat cisterni so mazut.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Да не знае некој што може и како да се бара од Министерство за Животна Средина. Има некои еколошки дозволи, знам дека се за користење на нафтени деривати за производство ама дали има и за греење? И кои се.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Да не знае некој што може и како да се бара од Министерство за Животна Средина. Има некои еколошки дозволи, знам дека се за користење на нафтени деривати за производство ама дали има и за греење? И кои се.
Ова може да ти помогне...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.280
Поени од реакции
22.501
stef nema eftin mazut nit nekoj ke ti prodade bez dozvoli, skladovi itn... si go gubis vremeto za zhabe :D
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
stef nema eftin mazut nit nekoj ke ti prodade bez dozvoli, skladovi itn... si go gubis vremeto za zhabe :D
Не нема везе со никаков бизнис и немам никаква материјална корист, една другарка ме прашуваше па незнав. Па викам да праша тука...мисли некакви анкети да им прави нешто екологија за едно НВО итн.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Па и да има врска со бизнис..дај боже некој пари да земе :)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.107
Поени од реакции
8.893
sugestijata za makpetrol ti e najrelevantna. mozes da probas i so kontakti so serviseri na gorilnici i kotli.
nekolku kompanii se vo skopje, mozes da se rasprasas.

od periodot koga rabotev znam deka ginekologija cair, spanska ambasada i bolnicata vo bardovci sigurno se na mazut,
ama nisto od toa ne e privatna kompanija.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Не нема везе
треба да ги праша во министерството дали воопшто е дозволен индивидуален податок (мислам дека не може, но не сум сигурен). И дзс имаат податоци (енергетски биланси пример) ама сум пробал, таму индивидуален (по субјект) податоци не даваат. Така да можеби во министерството имаат поинаква политика. Имаат и една база на загадувачи каде нема ставка мазут туку други соединенија па ако знае да ги поврзе со мазутот, би било добро.
Еве ја базата, ако може некако да ви помогне
Понатаму, на оваа страна има слика со институции кои користат мазут или нафта, податокот не знам од кога е


Овие од медиумите земи ги со резерва затоа што можеби податокот е постар, можеби некои фирми се имаат преориентирано на други горива.
Пак ќе повторам, најдбро е да контактира со лицето задолжено за пристап до информации во министерство, можеби имаат и други бази кои се достапни за корисници.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Еве уште неколку фирми на мазут

студентскиот Кузман, болницата Мајка Тереза и други (можеби се веќе споменати, не знам)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom