Има некој користено лична карта од другар за влез во клуб?

Кје ме уапсат?


  • Вкупно гласачи
    30
Член од
12 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
1
Има некој користено лична карта од другар што има 18 години за да влезете во дискотека? Ве фатиле? Што може да ми се случи ако ме фатат?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Можеш да лежеш затвор и парична казна.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јас еднаш земав лична карта од другар,за работна акција да се пријавам во Војводина беше,
(поточо беше сејугословенска акција да се собере пченката таа година)зошто таму се бараше студенти или полнолетна возраст, и успеав бев,до душа и се изнаработев доста,ама ја видов Војводина.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Колку пари казна знаеш?
Терај у диско бе кур да не те боли остај ги троловиве на форум, или уште поубаво упознај се со некој копач (вратар) и части го пијачка ке цепаш у диско секој викенд без проблем
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Иди без лична карта искрши го од ќотек вратарот и пиши шо си напрал тука.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Терај у диско бе кур да не те боли остај ги троловиве на форум, или уште поубаво упознај се со некој копач (вратар) и части го пијачка ке цепаш у диско секој викенд без проблем
И недај Боже се погоди рација копачот ќе го спасува.[DOUBLEPOST=1449946072][/DOUBLEPOST]
Има некој користено лична карта од другар што има 18 години за да влезете во дискотека? Ве фатиле? Што може да ми се случи ако ме фатат?
Тоа дали ке те фатат е релативан работа, ако те фатат ке биде и дугачка и широка ама не само ти што ке се заебеш туку ке го заебеш и тој на чиво име е. Е сеа не знам колку год имаш ама вреди да се проба aко не пробаш нма да знаеш што е лошо а што добро :P
 
Член од
12 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
1
Терај у диско бе кур да не те боли остај ги троловиве на форум, или уште поубаво упознај се со некој копач (вратар) и части го пијачка ке цепаш у диско секој викенд без проблем
Многу ретко идам по дискотеки и цело време различна некоја. Неможам баш да се спријателувам[DOUBLEPOST=1449952817][/DOUBLEPOST]
И недај Боже се погоди рација копачот ќе го спасува.[DOUBLEPOST=1449946072][/DOUBLEPOST]

Тоа дали ке те фатат е релативан работа, ако те фатат ке биде и дугачка и широка ама не само ти што ке се заебеш туку ке го заебеш и тој на чиво име е. Е сеа не знам колку год имаш ама вреди да се проба aко не пробаш нма да знаеш што е лошо а што добро :P
17 имам ама многу сум младолик. Секад ми бараат лична.[DOUBLEPOST=1449955869][/DOUBLEPOST]Најдов на pravo.org.mk:
Со парична казна од една шестина до една половина од плата ќе се казни за прекршок физичко лице кое:
6.ќе ја даде личната карта на послуга на друго лице или ќе се послужи со туѓа лична карта како со своја (член 9 став 2).
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
17 имам ама многу сум младолик
Тогаш имаш голема предност и на други места, а ако останеш таков младолик и подоцна супер :P Инаку како што виде не е кривично дело така да терај. Една шестина или пола плата од прилика е од 30 до 100 евра.
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Zosto da mu napravis problemi na drugarot, pobaraj od onie sto im gi delea na covecinjata od Pustec ili ovie novite sega sto gi pecatea.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Многу ретко идам по дискотеки и цело време различна некоја. Неможам баш да се спријателувам[DOUBLEPOST=1449952817][/DOUBLEPOST]
17 имам ама многу сум младолик. Секад ми бараат лична.[DOUBLEPOST=1449955869][/DOUBLEPOST]Најдов на pravo.org.mk:
Со парична казна од една шестина до една половина од плата ќе се казни за прекршок физичко лице кое:
6.ќе ја даде личната карта на послуга на друго лице или ќе се послужи со туѓа лична карта како со своја (член 9 став 2).
Искрено ништо нема да ти направат и онака пола од копиљаците по дискотеки немаат 18 години.

Инаку совет од мене и до 21 да почекаш реално во дискотека нема ништо да пропуштиш и онака журките кај нас во глобала се тапа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Шо ти е бе дете ?
За една ебана дискотека да си праиш проблеми ?!
Абе иди земи учи таму, матура ти се ближи, он по дискотеки ќе одел...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.943
Има некој користено лична карта од другар што има 18 години за да влезете во дискотека? Ве фатиле? Што може да ми се случи ако ме фатат?
Со зенцка под мишка и не ти треба лична карта, или собирај пари и ако до толку ти се оди во дискотека, тркни до Софија, таму можи и ќе клецниш нешто.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ај ај ќе кркаш,топло бурекче сабајле.[DOUBLEPOST=1450055675][/DOUBLEPOST]Ај ај ќе кркаш,топло бурекче сабајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom