Има ли тивка војна меѓу Аеродром и град Скопје ?

Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.713
https://a1on.mk/macedonia/opshtina-aerodrom-sdsm-da-prestane-da-shiri-lagi-vo-javnosta-a-lajka-da-pochne-da-ja-vrshi-svojata-rabota/

Во јавноста излезе предходно дека Аеродром нема да дава пари за Лајка, но сега се демантира. Но има критики, пред се кон Данела, колку од позиција на граѓаните колку од Партиска директива, не можам да кажам.
Но приметив заднава недела дека ПРОРЕТЧИЈА автобуси кон Аеродром, 5, 3, 3А, 3Б, 15, 15А и 35, т.е. кога од АВРМ ќе се качам на 57 и ќе се симнам на Рекорд, ќе поминат неколку 57, 24, 4, 50, 22, а ниту еден од тие за Аеродром. Дури вчера се качив на 22 и се симнав кај Џамбо, ама абер немаше ни од 15А или 35... Да не зборувам дека сега државна 23 оди на 1 сат..
Вчера по долго чекање кај Џамбо дојдоа 2 залепени 5 и една 15, ама сите веднаш се наполнија, многу народ чекаше долгу време..
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.611
Поени од реакции
3.723
Точно, автобусите навистина се проретчени, ем затоа што нема доволно исправни автобуси, ем затоа што ЈСП се нафати да ги покрива линиите од приватните превозници, а нема автобуси ниту за своите линии.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Точно, автобусите навистина се проретчени, ем затоа што нема доволно исправни автобуси, ем затоа што ЈСП се нафати да ги покрива линиите од приватните превозници, а нема автобуси ниту за своите линии.
За ова постигнат е договор, кај и да е приватниве ќе се вратат. Инат тераа Ленин/Арсовска, ама тргнат е нели, нов човек ставија како координатор. ЈСП и Данела свесни се дека ова не можат да го издржат, без приватните е хаос.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Јас се возам накај Дром често со 7-ца и не сум приметил да е проретчена
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.740
па откако ги укина градоначалничката прифатниците, нормално е да се проретчат линиите. 100+ автобуси не се менат лесно. Тоа проретчување најверојатно ќе биде и појако, со оглед на тоа што машините работат многу повеќе и има тон повеќе амортизација.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Абе си мил ти ајродром
5ка и 23ка не ни беа редовни реално.
22ката и 2ката се КАСТРИРАНИ во споредба со претходно.
Тоа е оти нели 19ка и шутка мора да ги опслужуваат...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
https://a1on.mk/macedonia/opshtina-aerodrom-sdsm-da-prestane-da-shiri-lagi-vo-javnosta-a-lajka-da-pochne-da-ja-vrshi-svojata-rabota/

Во јавноста излезе предходно дека Аеродром нема да дава пари за Лајка, но сега се демантира. Но има критики, пред се кон Данела, колку од позиција на граѓаните колку од Партиска директива, не можам да кажам.
Но приметив заднава недела дека ПРОРЕТЧИЈА автобуси кон Аеродром, 5, 3, 3А, 3Б, 15, 15А и 35, т.е. кога од АВРМ ќе се качам на 57 и ќе се симнам на Рекорд, ќе поминат неколку 57, 24, 4, 50, 22, а ниту еден од тие за Аеродром. Дури вчера се качив на 22 и се симнав кај Џамбо, ама абер немаше ни од 15А или 35... Да не зборувам дека сега државна 23 оди на 1 сат..
Вчера по долго чекање кај Џамбо дојдоа 2 залепени 5 и една 15, ама сите веднаш се наполнија, многу народ чекаше долгу време..
ДПНЕ многу брзо заборави дека задникот го даде под кирија кај Бранко за да го добие градоначалничкото место таму на последните локални избори па лесно може да се случи Бранко повторно да ги бутне кога сака.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Абе си мил ти ајродром
5ка и 23ка не ни беа редовни реално.
22ката и 2ката се КАСТРИРАНИ во споредба со претходно.
Тоа е оти нели 19ка и шутка мора да ги опслужуваат...
Потврдувам за 2ка. На ЈСП страницата врска си нема возниот ред со реалноста и најтрагично е што никој ништо не презема барем возниот ред на страницата да се промени за да не чекаме како будали на станиците.
По се изгледа гратски точак или ел.тротинет е совршено решение за брз транспорт во Скопје.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Да, има тивка војна.
Тимчо сега, кај да е, ќе ги тргне општинските табли Северна и со бројните ВМРО советници ќе го изгласаат за општинско знаме македонското знаме од Кутлеш, како во Лозово.
Е толкаво мажиште е Тимчо и тие војводите мустаќлии окулу него.
Тоа што се слика кај ќе стигне со западни глобалисти нема везе, тактика е тоа само.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Во однос на порано (пред година - две и повеќе), и јас имам забележано дека се намалени автобусите од/кон Аеродром. Дополнително, не знам за останатите делови од градот, ама во Аеродром, дисплеите за кога доаѓа автобус не покажуваат точни информации, за разлика од порано кога се знаеше дека ако покажува дека некој автобус ќе дојде за пет минути, за пет минути и ќе дојде.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Во однос на порано (пред година - две и повеќе), и јас имам забележано дека се намалени автобусите од/кон Аеродром. Дополнително, не знам за останатите делови од градот, ама во Аеродром, дисплеите за кога доаѓа автобус не покажуваат точни информации, за разлика од порано кога се знаеше дека ако покажува дека некој автобус ќе дојде за пет минути, за пет минути и ќе дојде.
7-мица е дефинитивно намалена во споредба со порано. Но, тоа мислам дека беше така и пред штрајкот на приватниве. А ја заприметив дека апликацијата почна да покажува грешни информации од некаде ноември.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
7-мица е дефинитивно намалена во споредба со порано. Но, тоа мислам дека беше така и пред штрајкот на приватниве. А ја заприметив дека апликацијата почна да покажува грешни информации од некаде ноември.
Мене не ми се верува како е можно да посерат нешто што супер си функционираше порано (дисплеите), уште од 2014-15 година, кога и да се поставија...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Мене не ми се верува како е можно да посерат нешто што супер си функционираше порано (дисплеите), уште од 2014-15 година, кога и да се поставија...
Добра беше апликацијата пред да забега кон крајот на 2022.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom