Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

Член од
13 јули 2006
Мислења
7.914
Поени од реакции
7.227
Излгеда само Родина не ја играат.

 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
ФРОДЕМ = НОВО ВЛАШКО ЛОБИ:
Автоматски споено мислење:

Еве зошто новата коалиција помеѓу Бачев ,Кекеновски и Тврдокорните е направена за да биде тројански коњ сличен на случајот Југославија со неврзаните:https://www.mkd.mk/makedonija/partii/amsterdamskata-trojka-zaedno-so-forumot-na-kekenovski-kje-go-spasuvaat-vmro-dpmne
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.194
Поени од реакции
4.932
Koalicijata Bačev - Kekenovski ima realen potencijal da gi pridobie onie razočarani t.e. bivši vmrovci koi se razočarani od noviot katastrofalen lideršip, politiki, postapki i kandidati na DPMNE. No tuka ne završuva se, ovaa treta opcija ima potencijal na svoja strana da pridobie i mnogu neopredeleni gragjani koi se razočarani podednakvo i od dvete najgolemi MK partii, pa duri ima potencijal da pridobie i nekoi razočarani sdsmovski členovi/simpatizeri koi se razočarani od luzerskite i totalno promašeni politiki na momentalnata vlast vo sekoe možno pole !
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.641
Поени од реакции
3.206
Koalicijata Bačev - Kekenovski ima realen potencijal da gi pridobie onie razočarani t.e. bivši vmrovci koi se razočarani od noviot katastrofalen lideršip, politiki, postapki i kandidati na DPMNE. No tuka ne završuva se, ovaa treta opcija ima potencijal na svoja strana da pridobie i mnogu neopredeleni gragjani koi se razočarani podednakvo i od dvete najgolemi MK partii, pa duri ima potencijal da pridobie i nekoi razočarani sdsmovski členovi/simpatizeri koi se razočarani od luzerskite i totalno promašeni politiki na momentalnata vlast vo sekoe možno pole !
Шипци неопределени ќе добие. Може само од ДПНЕ да прудобие гласови.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.356
Поени од реакции
44.629

Така се прави тоа. Сите три партии ја искористија зашеметеноста на јавноста со вирусот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.194
Поени од реакции
4.932
Шипци неопределени ќе добие. Може само од ДПНЕ да прудобие гласови.
Pokraj glasovi na poranešni vmrovci, sekako deka ovaa treta opcija (koalicijata Bačev - Kekenovski) ima potencijal da dobie i glasovi na neopredeleni gragjani kako što i prethodno napišav gragjani koi podednakvo se razočarani i od dvata političko-ideološki leševi SDSM/DPMNE. Plus ima ušte eden biten fakt, dvete najgolemi MK partii SDSM i DPMNE se pro-evroatlantski partii, znači se za NATO i EU, dodeka Bačev e pro-istočno orientiran i se zalaga za pogolemi konekcii so evro-aziskite državi. E sega lugje što se razočarani i im e smačeno od NATO/EU prikaskite, skaznite, bajkite i lagite i toa kako na izbori bi zaokružile za vakva opcija koja ne e pro-zapadna kako što se zombi partiite SDSM/DPMNE !
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.194
Поени од реакции
4.932
Da no istite tie treto-opcionaši odnosno treto-blokaši ako odat site zaedno združeni ke imaat šansi da vlezat vo sobranie, a vaka sekoja sama... znaeme kako ke pominat, naročito Integra na Ljupčo Ristovski kako i Glas za Makedonija na Solza Grčeva koi mi izgledaat kako čovek-partii odnosno partii sostaveni od samo edna ličnost koja istovremeno e i lider na partijata, člen, simpatizer i edinstven glasač, osven ako ušte nekoj člen od pobliskata familija sekako ne glasa za niv. Prosta matematička komparacija Trpe pravi svadba, kani i mu doagjaat nekolku stotini gosti, nešto od negova strana prijateli, rodnini, kolegi, komšii i.t.n. nešto lugje od strana na žena mu, no istiot toj Trpe saka da odi da učestvuva na izbori arno ama ne može da sobere ni pedeset gragjanski potpisi, e takvi imame nie čovek-partii vo državava cel kup koi nemaat nikakva mok !
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.675
Поени од реакции
1.355
Da no istite tie treto-opcionaši odnosno treto-blokaši ako odat site zaedno združeni ke imaat šansi da vlezat vo sobranie, a vaka sekoja sama... znaeme kako ke pominat, naročito Integra na Ljupčo Ristovski kako i Glas za Makedonija na Solza Grčeva koi mi izgledaat kako čovek-partii odnosno partii sostaveni od samo edna ličnost koja istovremeno e i lider na partijata, člen, simpatizer i edinstven glasač, osven ako ušte nekoj člen od pobliskata familija sekako ne glasa za niv. Prosta matematička komparacija Trpe pravi svadba, kani i mu doagjaat nekolku stotini gosti, nešto od negova strana prijateli, rodnini, kolegi, komšii i.t.n. nešto lugje od strana na žena mu, no istiot toj Trpe saka da odi da učestvuva na izbori arno ama ne može da sobere ni pedeset gragjanski potpisi, e takvi imame nie čovek-partii vo državava cel kup koi nemaat nikakva mok !
Насловот е има или нема трета опција, еве и ти потврдуваш дека трета опција сепак постои!
Говориш дека “znaeme kako ke pominat“, може ли малку појасно што тоа “вие“ знаете кои сте тоа “вие“, и како ќе поминат?
Си правел некое истражување, или си имал прилика да видиш какви се резултатите од анкетите кои се прават?

Стои, односно стоооо, тезата дека ако би имало единствена листа на вонпарламетарна опозиција би имале голем успех, но зошто мислиш дека секоја од нив е маргинална, имаш некоја аргументација или само се повикуваш на пласираната пропагнада од СДСс+ДПсНЕ и нивните медиумски тарабанти?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.980
Поени од реакции
7.084
Од Богоевски листата половина се од Кичево од една иста фамилија. Претоставувам дека другата половина се неога фамилија
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
507
Поени од реакции
238
знам дека не е релевантна многу, но нема ли некој да направи една анкетичка со партииве односно коалициите што ке излезат на избори, горе доле да видиме на месец дена какво е расположението на кајганџиите барем
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.728
Поени од реакции
985
Дефинитивно ни треба трета политичка опција. Тоа е факт. Но таа опција ако излезе ќе треба да бидат навистина сосема нови фаци. Плус башка е тоа што ќе треба огромна меѓународна поддршка за да се соборат еднаш засекогаш и Вмро и Сдсм.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
 
На врв Bottom