Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Било како само дај програма ако може итно ми е
Симни го sn0wbreeze од тука.

Симни го фирмверот за 6.1.3 од тука.

Имаш тука добар туторијал како да го користиш sn0wbreeze, aко заглавиш некаде пиши.

п.с ако ти е џеилбрејкот само за некои апликации, има преку едно кинеско програмче да се инсталираат кракувани апликации без џеилбрејк. Ако сакаш така пиши, има за тоа туторијал на гсм.мк форумот.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
457
Поени од реакции
98
Mалку претерав со прашањата но стварно не ми се јасни некој работи. На iphone 4s ios 6.0.1 кога одав во cellular ја нема опцијата Enable 3G. Како што приметив телефонот нон стоп е на 3G мрежа и батеријата ми се троши како алва, башка што секаге немам добар сигнал со него. Некое чааре ?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Mалку претерав со прашањата но стварно не ми се јасни некој работи. На iphone 4s ios 6.0.1 кога одав во cellular ја нема опцијата Enable 3G. Како што приметив телефонот нон стоп е на 3G мрежа и батеријата ми се троши како алва, башка што секаге немам добар сигнал со него. Некое чааре ?
Имаш Jailbreak?
SBSettings симни си, само swipe to the right on the status bar и ти искача прозорче, таму можеш да изгасиш 3г, да пуштиш блутут, вифи итн :)
 
Член од
31 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво јас сум нов на форумот и би сакал да ве прашам нешто па ако можете да ми помогнете. Вујкоми беше на еден период во франција и од таму ми донесе iphone 4s кодиран на француската мрежа SFR 13.0 и јас овде го користам со x-sim адаптер. Кога пробувам да направам personal hotspot ми излегува дека треба да извадам некоја дозвола од оперераторот на кој што е кодиран телефонот.
IMG_0754.PNG
IOS 6.0.1 е верзијата на софтверот и од мобиларата од каде го зедов x-sim адаптерот ми рекоа да не мѕ давам update бидејќи нема да работи адаптерот.

однапред благодарам
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Mалку претерав со прашањата но стварно не ми се јасни некој работи. На iphone 4s ios 6.0.1 кога одав во cellular ја нема опцијата Enable 3G. Како што приметив телефонот нон стоп е на 3G мрежа и батеријата ми се троши како алва, башка што секаге немам добар сигнал со него. Некое чааре ?
Даунлоадирај akauto3g од cydia. Кога е заклучен телефонот ти го става на Edge.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
457
Поени од реакции
98
Некој да ми препораче страна за декодирање iphone-i каде може да се плаќа со картичка а не преку paypal
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
На iPhone 4S со iOS 6.1.3 oткако го апдејтирав последен пат од време на време не можам да спуштам после разговор. Ќе притиснам "End call" ама не спушта, после едно десетина пати стискање ќе спушти. Ви се појавил овој проблем? Телефонот e neverlock или како и да се вика тоа, не беше кодиран на ниедна мрежа, ако има тоа некаква врска.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
ми падна iphonot и му се скрши екранот му падна цел изгледа и екранот му е заебан дека само бело покажува и на моменти линии црни.Се поправа некако или нов е мајката? :tapp:
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не знаев каде па ај тука. Колку би ме коштало декодирање на Ајфон 5 донесен од Америка.?
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
Не знаев каде па ај тука. Колку би ме коштало декодирање на Ајфон 5 донесен од Америка.?
Телефонот се декодирува само кај операторот ! односно ни постои ниеден софвер што ќе ти го декодира телефонот ! ако си моментално во Америка оди кај операторт и прашај си колку ќе те кошта мислам дека сумата е смешна само што не сум сигурен колку време треба да ти помине одкако ти е земен телефонот односно договорот ако ти е нов и мора да знаеш на која мрежа ти е заклучен телефонот
 
Член од
4 март 2013
Мислења
47
Поени од реакции
16
Здраво, дали некој знае колку би ме коштало менење на Home копчето на iPhone 3G не функционира воопшто?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Вчера ми се укочи копчето за заклучување на 4с-от, односно неможе да се стисне воопшто и мора да чекам да помине време за да се заклучи, има некој да препорача добро место каде да го однесам да го средат?
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
да се смени екранот na iphone 3 gs колку ќе ме кошта?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom