Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
22 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
nemoj ve mamel nekoj da ste kupile iphone katastrofa telefon... vi kazvam od licno iskustvo jas go koristev i sega momentalno e kaj tatko mi... za nego taman e..:toe:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
nemoj ve mamel nekoj da ste kupile iphone katastrofa telefon... vi kazvam od licno iskustvo jas go koristev i sega momentalno e kaj tatko mi... za nego taman e..:toe:
ајФоун или елФоун...има два модели
Ја ко што знам никој не се пожалил од ајфоунот, ама затоа од елФоунот матер си ебаа тие што се заебаа да го купат
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Еј кажете ми како да се подеси GPRS на I-Phone 3G ????? na tmobile ?
 

TomErulz

iPhone Freak
Член од
21 февруари 2005
Мислења
62
Поени од реакции
0
Еј кажете ми како да се подеси GPRS на I-Phone 3G ????? na tmobile ?
Ako si na 1.1.4:

Settings -> General -> Network -> EDGE
APN: internet
Username: internet
Password: tmobile

Ako si na 2.x:
Settings -> General -> Network -> Cellular Data Network
APN: internet
Username: internet
Password: tmobile

Во случај да го немаш тоа, тоа се случува обично со "crap" jailbreak - треба да тераш чаре на интернет како преку SSH ќе ги подесеш тие параметри.
Поздрав :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Го скршив екранот на ајфонот, па да прашам дали некој знае кај можам и дали воопшто може да се случи поправка на дисплејот? Денес - утре да тркнам до Дуна да видам што ќе ми кажат...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
а да појдиш кај некрофилија в мобилара во дуна и онака нема да ти признаат гаранција бидејки е физички оштетен. екранот е некаде околу 10 11000 денари
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
а да појдиш кај некрофилија в мобилара во дуна и онака нема да ти признаат гаранција бидејки е физички оштетен. екранот е некаде околу 10 11000 денари

Ууу многу пари се 11 000, сепак прво ке видам во Дуна затоа што братучед ми работи таму па ке видам он што ке ми каже... Ок, главното прашање ми беше дали може воошто да се направи? Значи телефонот си работи 'само' што е пукнат дисплејот, нема никакви пречки додека работам со него...
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo Luge
Se nadevam deka se vi odi kako sto treba i deka nemate nekoi neocekuvani i nesakani problemi kako mene :)

Otkako potrosiv nekoi misli kako da go popravam mojot problem i otkaku potrosiv vreme barajki resenie za mojot problem resiv da se obratam ovde (kaj vas)
Pa eve sum sea ovde i se nadevam deka nekoj od vas ke dojde so nekoja brilijantna idea ili pak resenie za mojot problem so iphonot

Eve Slika:



ps:( Krugot ne e del od problemot tuku samo ovaa linijata koja sto e zaokruzena) (problemot se pojavi naednash)

Na telefonot ne mu e nisto vo ogled na funkcioniranjeto
isto taka ne mu e nisto vo ogled na nadvoresniot izgled :) bas si e sexy
Edinstven problem sto go ima i sto na mene mnogu me nervira e toa sto izlgeda deka LCD ekranot ima pregoreno nekoi kristali kako sto moze da videte na slikata.

Toa sum go vidol i predtoa ama ne na iphone tuku doma na domasniot LCD televizor. Televizorot koga mu pregorea nekoi kristali se sto napraviv go deelektrizirav so ovaa (kako se vikase specialnata negativno elektrizirana krpicka) Hehe (ja koristevme na cas po fizika vo 7-8 odd koga deelektriziravme pozitivno elektrizirani tela)

Pa jas si rekov zosto da ne probam i so iphonot ama rabotata e sto ima zastitno staklo i preku nego nemozam da stapam vo direkten kontakt so ekranot :) (znam mozam da go otvram telefonot i taka natamu...)

Dobro sea da zaebam tie raboti.

Pa ve molam sega nekoj ako znae kako da go popravam toj problem ili pa sto e tocno problemot (posto mozebi ne e toa sto jas mislam :P)

Kazete sto mislete i dali nekoj znae nekoe resenie

Ako nema resenie togas ke mora izgleda da go prakam vo Apple koj znaa kolku ke me izlupat ili pa sto ke mu pravat.
Isto taka kazete mi ako znaete kolku moze da me kosta toj problem ako go ispratam vo Apple!
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
земи отвори го де ништо нема да му биди ако пробаш само биди многу внимателен
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
земи отвори го де ништо нема да му биди ако пробаш само биди многу внимателен
екран треба да му се смени.
го носел во џеб со некој остар предмет и го цвикнал, најверојатно од клучеви.

10.200 денари е лцд кај мене за ај фон.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
екран треба да му се смени.
го носел во џеб со некој остар предмет и го цвикнал, најверојатно од клучеви.

10.200 денари е лцд кај мене за ај фон.
Druze kolku saka neka e... problemot e ne sum vo MK a ovde kaj da go nosam u Montreal samo direktno vo Apple moze da go nosam a tamu ke me prasuvaat i kaj e rodena baba hehe
ke me prasuvaat od kaj si go kupil imas li garancija zosto nemas garancija zosto si go kupil na crno bla bla bla

Inace aj zaebi sea toa...
Ne mi e jasno kako moze da sum go povredil vnatresniot ekran so nekoj ostar predmet koga na nadvoresniot ne mu e nisto ne e ni izgreban
da sum go pretisnal pod nekoj silen pritisok pa da se napukale kristalite vnatre toa ne veruvam
Ic ne mi e jasno od sto e toa
Na pocetokot prviot saat bese 1 tocka a posle 4 do 10 saati stana linija i sega si e linija veke nedela vreme i to e to :P
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
како:
1. стаклото врз екранот од АјФонот многу тешко се гребе, но се крши од притисок.
2. прво било мало напукнување на екранот т.е. се кине тоа како фолија па со тек на време се шири до определена големина.
3. ЛЦД и ТФТ версус Катодна цевка не е исто ;)
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kupuvam iphone

Dali nekoj prodava ihpone 3g, ne e bitno dali e nov ili poloven.Do 400 evra

Kontakt telefon: 071389383
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Каде да најдам маска за iPhone 2g и колку би ме чинела?
Дали се менува предното стакло на дисплејот (само стаклото)?

Фала. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom