Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
ne mi e jailbrake-uvan .i mi kazaa deka ako ne mi e,nemozam da instaliram takva aplikacija.jbg ke vidam so ke praam.
Ко ти велеф дај да прајме трампа,ти неее убаф ми е.Е со мојоф можиш и да сликаш и да снимаш и блиц да уклучиш ако ти е темница :baeh:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Ко ти велеф дај да прајме трампа,ти неее убаф ми е.Е со мојоф можиш и да сликаш и да снимаш и блиц да уклучиш ако ти е темница :baeh:
ahhahahahahh i klima da ne ima tvojot za vo leto :pos2: . more i mene mi e kef so iPhonov iako ne mi e najomilen.abe ce si dojdam pp za veligden ce se vidime ce ti go dam da se poraduvas dur pijame kafe :baeh:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
ahhahahahahh i klima da ne ima tvojot za vo leto :pos2: . more i mene mi e kef so iPhonov iako ne mi e najomilen.abe ce si dojdam pp za veligden ce se vidime ce ti go dam da se poraduvas dur pijame kafe :baeh:
не само клима,дури и машинка за бричење има.

А бе не греши душа,да не речиш за велигден дај да си поиграм јас со твојо :nesum:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Скофилд, јас прочитав негде дека го менуваш Блекберито за Ајфоун. Зошто, ако не е тајна тоа?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Скофилд, јас прочитав негде дека го менуваш Блекберито за Ајфоун. Зошто, ако не е тајна тоа?
Само ради шо ми е филм јаболкото,ништо друго.Блекбериво си работи одлично ама не знам одпорано така желба ми е за ајфон :smir:
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
не само клима,дури и машинка за бричење има.

А бе не греши душа,да не речиш за велигден дај да си поиграм јас со твојо :nesum:
more ne velam deka tvojot e grd - i jas ce si poigram so tvojot :) aj ako mi go skrsis jajceto moz ce se smenime :pos:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Ако знае некој да ми помогне околу креирање не профил на iTunes за да симнувам бесплатни апликации. Ми бара информации за кредитна картичка, а Македонија ја нема на листата. Неколку страници поназад видов некои совети ама не оди ништо. Тенк ју:smir:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
iTunes акаунтот може да ви послужи за симнување на ArtWork сликички за албумите, за симнување на бесплатни апликации и сл.
Бидејќи Македонија не е поддржана земја, еве едно трикче како да се заобиколи тоа.

- EnjoyOnly specific country have an iTunes store. If your country doesn’t have, you are not able to grab the album art and free songs of the week. But now, you will still be able to grab your own iTunes account using the following method no matter where you are. And it’s free! (Of course you need to pay to purchase the songs and other stuff.)

Step 1. Click here (Click here for alt. link or this for another link.) and enter a fake email address in the field. Click the button to submit.

Step 2. It will show you a code. Copy it.

Step 3. Open iTunes and click iTunes store. Look at the right handside and found the quick links. You may also choose the location of the store that you want to register below.
Step 4. Click the “Redeem” under quick links.

Step 5. Enter the code you copied from Step 2. Make sure you click “Redeem”. And it will tell you the code is expired or not usable. Ignore it. Go to step 6.
Step 6. Click the Home Button on the top. And Click sign-in. (Click the following image to enlarge. Make sure you click “redeem” first than click “home”.)

Step 7. Choose to create a new account.

Step 8. Than enter the information requested.Notice under credit card payment, you can now choose “none”.(click the enlarge)

Step 9. If you enter the personal information correctly, you will see the following screen. You will now be able to grab the Album Art and free song of the week now.

Note this guide works for most of the countries (We tested to create a/c with Japan and US, and it works perfectly.). We only found that it doesn’t work if you choose “UK” iTunes store. We tested it won’t be able to purchase any songs using PayPal or credit cards that is not registered in U.S.

Повели :smir:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Ајфоунџии ај на помош ....

Денес ми снема мрежа и никако да се врати. На Т мобиле сум и кога ќе одам мануелно да барам мрежа, ги наоѓа трите мрежи. Одбирам Т-мобиле и ми вика дека мрежата не е веќе достапна :toe:

Не сум многу упатен зошто го имам само 3 дена и затоа тука барам совет. Инаку работи со уни сим. Ако знае некој нешто или имал слично искуство нека помогне:smir:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Стави ја твојата сим картичка во друг телефон за да фати мрежа и врати ја пак во твојот телефон, ќе се поправи.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Од пред некој саат сум корисник на ајфон 2Г. Гледам дека верзијата е 1.1.4 (4А102).

Кажете ми што да направам да го апдејтирам на најнова верзија (не знам која е најнова) и што треба да сторам за да си инсталирам апликации,а притоа да не се плашам дека можам да го заклучам и да го сјебам. Цела тема ја прочитав но барам некое подетално објаснување на кој начин можам да го заклучам(а секако дека не сакам тоа да ми се случи) и што и како е најбезбедно да го оспособам телефонов да му работи буквално се.Разбрав дека имало и финта за блутутот на се да праќа и да прима.

Фала :smir:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Хехе, одговорот на прашањата на Скофилд би ми користел и мене ;) Само што мојот има 2.2 верзија. Btw, ме интересира зошто левиот звучник дава full звук, а десниот многу тивок (или воопшто не дава)? Истиот случај е со слушалиците, левата дава нормален звук, десната 5% од капацитетот на левата. Дали треба да се смени со некој софтвер или звучникот е сјебан? Се работи за Ајфон 3Г

Фала:smir:
 
Член од
11 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Хехе, одговорот на прашањата на Скофилд би ми користел и мене ;) Само што мојот има 2.2 верзија. Btw, ме интересира зошто левиот звучник дава full звук, а десниот многу тивок (или воопшто не дава)? Истиот случај е со слушалиците, левата дава нормален звук, десната 5% од капацитетот на левата. Дали треба да се смени со некој софтвер или звучникот е сјебан? Се работи за Ајфон 3Г

Фала:smir:
Nema dva zucnika leviot e zvucnik a od desnata strana imas mikrofon
 

Kajgana Shop

На врв Bottom