Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
16 август 2015
Мислења
232
Поени од реакции
287
Imam iphone 5s i mu smeniv skoro baterija nova no mnogu brzo mi se prazni, da ne znae nekoj chare ? Koga legnuvam e so 100% i se budam sabajle i 30% ima a cela nok ne bil koristen. I dali nekoj znae zoso koga ke go dopram telefonot wifito samo se uklucuva ? mozebi toa mi trosi mnogu baterija...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Imam iphone 5s i mu smeniv skoro baterija nova no mnogu brzo mi se prazni, da ne znae nekoj chare ? Koga legnuvam e so 100% i se budam sabajle i 30% ima a cela nok ne bil koristen. I dali nekoj znae zoso koga ke go dopram telefonot wifito samo se uklucuva ? mozebi toa mi trosi mnogu baterija...
5s веќе е антика значи не е до батеријата туку до чип модулот за батерии веќе е при крај

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
Дилема помеќу камерите на iPhone 11 Pro и iPhone 12 Pro.

Според тоа што го видов на повеќе Youtube клипчиња, преку ден сликите од камерата им се речиси исти, со тоа што дури мене лично повеќе ми се свиѓаат на iPhone 11 Pro затоа што дава по изразени бои и лицата се со потемен тен, додека iPhone 12 Pro прави посветол тен од реалното, што не ми се свиѓа.
Од друга страна за сликите во потемно, ноќно време, за iPhone 11 Pro разбрав дека немал nightmode и во ваква ситуација iPhone 12 Pro прави многу подобри слики, а јас би сликал често ноќе :).

Ве молам за совет од ваши искуства, и дали можеби постои некој update на iPhone 11 Pro за nightmode?

Фала ви однапред,
11 pro max ги вади ко у ден и незнам од кај си сфатил дека се без night mode


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Decki imam iphone xs updejtirav na ios15, koga ke probam da simnam nekoja app pisuva deka potrebno e da ima najmalku 13 ili najmalku 14 ios... probav se od restart , do povtorno updejtiranje ... ako znae nekoj neka kaze,fala i srekni praznici
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.112
Поени од реакции
10.868
Decki imam iphone xs updejtirav na ios15, koga ke probam da simnam nekoja app pisuva deka potrebno e da ima najmalku 13 ili najmalku 14 ios... probav se od restart , do povtorno updejtiranje ... ako znae nekoj neka kaze,fala i srekni praznici
Оди во сетингс па клик на името па одлогирај се и логирај се наново


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Imam Iphone 11 i go polnam so 25W PD adapter i originalen kabel za Iphone. Telefonot e nov ama koga ke go stavam da se polni cesto se zagreva. Se zagreva i koga nema da go koristam dodeka se polni. Dali e normalno toa ili moze da ima nekoj problem so telefonot ili polnacot?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Imam Iphone 11 i go polnam so 25W PD adapter i originalen kabel za Iphone. Telefonot e nov ama koga ke go stavam da se polni cesto se zagreva. Se zagreva i koga nema da go koristam dodeka se polni. Dali e normalno toa ili moze da ima nekoj problem so telefonot ili polnacot?
Полни го со адаптер оригинал од Аппле односно од ајфон , инаку за Ајфонот доволно му е 15w а не 25 w
 
Член од
22 април 2020
Мислења
6
Поени од реакции
4
Здраво. Се префрлам од Андроид на iPhone, па имам проблем да ги префрлам пораките од Viber. Пребарував на Google и YouTube, ама ништо не најдов освен android-iphone-line-transfer-plus_x64 што бара пари и не сум сигурен дали работи. Знае ли некој дали има начин за ова?
Фала!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Здраво. Се префрлам од Андроид на iPhone, па имам проблем да ги префрлам пораките од Viber. Пребарував на Google и YouTube, ама ништо не најдов освен android-iphone-line-transfer-plus_x64 што бара пари и не сум сигурен дали работи. Знае ли некој дали има начин за ова?
Фала!
Ништо не можеш да направиш околу Вибер оти Андроид и ИОС не е исто ,а камоли да повратиш освен некои преку апликации ама се плаќа јбг
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Ај еден совет зошто првпат користам Ајфон (долгогодишен корисник на Самсунг).
Дали да го апдејтирам софтверот? Се работи за 11 про макс.
Додека користев андроид (С10 Плус) редовно го апдејтирав и имаше доста подобрувања.
За ИОС слушнав дека колку повеќе го апдејтираш, толку повеќе го уништуваш.
Ве молам за совет што да правам?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Ај еден совет зошто првпат користам Ајфон (долгогодишен корисник на Самсунг).
Дали да го апдејтирам софтверот? Се работи за 11 про макс.
Додека користев андроид (С10 Плус) редовно го апдејтирав и имаше доста подобрувања.
За ИОС слушнав дека колку повеќе го апдејтираш, толку повеќе го уништуваш.
Ве молам за совет што да правам?
Јас бев корисник на ајфон три различни генерациски модели и сега сум корисник на самсунг, слободно апдејтирај си и ништо нема да му биде освен батеријата ќе троши малку повеќе иако би требало да е надминат тој проблем . Впрочем колку повеќе ажурираш толку повеќе влијае на батеријата ,а не на телефонот тоа ништо нема да му биде.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
380
Поени од реакции
185
Здраво, имам iphone x ама е со bypass и има ios 12.1. Дали знае некој дали може некако да се надгради на најновиот ios дали има начин без да се изгуби бајпасот. Фала
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Ќе се изгуби, од ИОС15 наваму нема џеилбрејк. Чувај си го така засега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom