Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Imam iphone 6 i imam problem so mrezata. Ne sekogas no cesto pati me dava kako nedostapen. Sum probal so factory reset ama ne go biva. Nekoj so slicen problem ?
Ако користиш постара верзија Sim картичка тогаш е до тоа, за ајфонот му треба uSim картичка

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Ако користиш постара верзија Sim картичка тогаш е до тоа, за ајфонот му треба uSim картичка

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
Не е до картичката, јас го имам истиот проблем на 7ка и на другиот SE 2020 со картичка од Т-мобиле и со старата (уште со лого од мобимак) и со новата картичка. Едноставно ако телефонот губи мрежа, јас на работа немам сигнал, многу често телефонот не воспоставува сам повторно конекција. Морам да одам во авио-мод на секунда и да активирам повторно и потоа се е во ред.
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
182
Поени од реакции
144
Колку чини замена на дисплеј на Iphone11 отприлика? Не е оштетен екранот физички туку ми губи пиксели во чошовите.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Ако користиш постара верзија Sim картичка тогаш е до тоа, за ајфонот му треба uSim картичка

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
Имам и јас еден постар моб iphone 5c исто така недостапен понекогаш и често губи мрежа... дали треба usim картичка и за овој модел?
Прв пат слушам за usim како се става? Поз
Автоматски споено мислење:

Колку чини замена на дисплеј на Iphone11 отприлика? Не е оштетен екранот физички туку ми губи пиксели во чошовите.
Околу 3500 во ледиком кошта за дисплејот, за екран 4500.
Мојш и да си видиш на нивната страна на прелистувач ќе одиш во сервис си одбираш компанија каде што има листа на телефони..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Имам и јас еден постар моб iphone 5c исто така недостапен понекогаш и често губи мрежа... дали треба usim картичка и за овој модел?
Прв пат слушам за usim како се става? Поз
uSim e nanosim е распространето поради 4г подршка и наскоро 5Г почнувајќи од ајфон 5s па нагоре истото и за андроиди од истата генерација па нагоре . Има и такви стандардни sim картичка и со хефталка сече за како наносим ама тоа не е uSim

Sent from my SM-N986U Samsung 20 Note Ultra 5G using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
182
Поени од реакции
144
Ako nekoj znaj sto mozi da bidi ova,dolu na ekranot se pojavuvaat onakvi crni delovi, i gore. Prvo bea mali, sea se prosiruvaat.
WIN_20210127_23_29_06_Pro.jpg
 
B

Beck's

Гостин
Iphone XS Max, zaborevena lozinka. Posleden backup mi e pred 6 meseci. Dali ima care za ova? Ili samo restore so zadno backup
 
Член од
13 ноември 2013
Мислења
24
Поени од реакции
8
Дилема помеќу камерите на iPhone 11 Pro и iPhone 12 Pro.

Според тоа што го видов на повеќе Youtube клипчиња, преку ден сликите од камерата им се речиси исти, со тоа што дури мене лично повеќе ми се свиѓаат на iPhone 11 Pro затоа што дава по изразени бои и лицата се со потемен тен, додека iPhone 12 Pro прави посветол тен од реалното, што не ми се свиѓа.
Од друга страна за сликите во потемно, ноќно време, за iPhone 11 Pro разбрав дека немал nightmode и во ваква ситуација iPhone 12 Pro прави многу подобри слики, а јас би сликал често ноќе :).

Ве молам за совет од ваши искуства, и дали можеби постои некој update на iPhone 11 Pro за nightmode?

Фала ви однапред,
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Некој да сподели искуство со замена на батерија на Iphone во Ledikom или Mobelix ? Или некој да ми каже дали може само полошо да направам ако ја сменам батеријата?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Некој да сподели искуство со замена на батерија на Iphone во Ledikom или Mobelix ? Или некој да ми каже дали може само полошо да направам ако ја сменам батеријата?
Батерија само во iStyle.. Ако сакаш да имаш батерија...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Некој да сподели искуство со замена на батерија на Iphone во Ledikom или Mobelix ? Или некој да ми каже дали може само полошо да направам ако ја сменам батеријата?
Батерија само во iStyle.. Ако сакаш да имаш батерија...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom