Илон Маск

  • Креатор на темата Атлантист
  • Време на започнување

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.980
Поени од реакции
5.336
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.560
Поени од реакции
15.709
Никој не би претпоставил дека во твитер користат long/short polling место веб сокети на tcp конекција ама изгледа у право е момакот. Богзнае колку сервери имаат за да ги хендлаат сите тие реквести.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.761
Поени од реакции
6.195
Добро бе никој не спомнал за материјалите што ги обелодени Маск деновиве ? Преку новинарот Matt Taibbi .. ќе му ебат стомајки сега Бајден тим ? Поклон до земја за Маск :cuc:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
917
Поени од реакции
1.368
Добро бе никој не спомнал за материјалите што ги обелодени Маск деновиве ? Преку новинарот Matt Taibbi .. ќе му ебат стомајки сега Бајден тим ? Поклон до земја за Маск :cuc:
Mislish na ova:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.761
Поени од реакции
6.195
@vouager Да , иако тука не ги гледам во артиклот на нјујорктајмс , околу 18 твитови мислам беа објавени од новинарот ... дискложр у секој случај..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom