Илон Маск

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од Атлантист, 5 април 2015.

 1. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.695
  Допаѓања:
  1.156
  Koja glupost e ona hyperloop i loop...Ilon Mask prevaran i prodavac na snake oil e. Stramota e tolku sto mu gi promoviraat proekti koj se odnapred osudeni na propast.
   
 2. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  227

  No comment

  Иначе, изгледа кул. Се зборува дека ќе се стави крај на метежот во Лос Анџелес.
  Сите знаеме колкава е Америка, па така да вакво нешто е доста корисно.
  Иначе, овој доста се нафурал богами :ROFLMAO:

  Со тоа што го копал тунелот, од таа земја почнал да прави цигли, и си изградил замочна кула.
  Еве слика:
  TBC-watchtower-complete-Pauline-Acalin-12172018-6-493x329.jpg
  Трипуе дубоко човекот.
  Прати тесла у вселена со се човек на неа, и пиша Made by Humans on Earth.
  Почна да тврди дека живот на марс 100% може да се изведе, итн итн...
  Иначе, за ова што мислите? Интересна ствар или не?


  Абе, ти очигледно си дојден тука само за хејт.
  Негледам никаква глупост во тоа што го прави Elon Musk.
  Ај кога ќе дојдеш ти на негово ниво да бидеш толку иновативен како него да те видам, и да ми се јавиш.
  А пак ако мислиш дека ова не е совршено и дека све тоа е глупост и бескорисно, тогаш ајде да те чујам, предложи нешто подобро.
  Go on, I'm waiting!
   
  На snatch и Ashburton Grove им се допаѓа ова.
 3. Zhan

  Zhan

  Член од:
  22 јануари 2012
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  291
  Тунелот што го гради ти е дел од скам. За да стави крај на метежот во ЛА тој би требало да праќа по 94 коли во минута за да надомести за subway.. И тоа не ти изгледа тебе како скам?

  Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
   
 4. grunff

  grunff

  Член од:
  14 октомври 2018
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  59
  10 Years After 1st Car, Tesla Production Rate = 300,000–400,000* Cars A Year
  https://cleantechnica.com/2018/09/2...la-production-rate-300000-400000-cars-a-year/
  No one has ramped up production so dramatically so quickly in history!

  Tesla (TSLA) releases Q3 results: record $6.8 billion revenue and turns $312 million profit
  --- Споено дупло мислење, 21 декември 2018 ---
  Стрпи се малку, ни Рим не бил изграден за еден ден.
  --- Споено дупло мислење, 21 декември 2018 ---
  Hyperloop е само концепт, идеја ма Маск. И толку.
  Постојат еден куп на компании кои се ангажираа да ја реализираат оваа идеја. А нивниот успех или неуспех најмалку зависи од Маск.
  Virgin Hyperloop One
  Hyperloop Transportation Technologies
  TransPod
  DGWHyperloop
  Hyper Chariot
  Zeleros
   
  Последно уредено: 21 декември 2018
  На Limbo, snatch и The Wild Boy им се допаѓа ова.
 5. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  227
 6. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  227
 7. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  227
  IMG_20190217_030537.jpg
   
  На Goce_od_rabota му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bafra

  Bafra

  Член од:
  30 јануари 2011
  Мислења:
  3.507
  Допаѓања:
  2.731
  Море ама имало попалени по Маск :D

  Не ми е нешто посебен Маск, ама властите во Њујорк му го фрлиле пикот и сакаат да го тргнат од чело на фирмата.

  https://www.bloomberg.com/amp/news/...ance-said-to-get-pentagon-review-over-pot-use

  Претходно и државната SEC му се нафрли, го обвинува за манипулирање со цената на акциите, а врска нема.
  За жал, најверојатно ќе го шутнат :(
   
 9. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  227
  Нека имаат среќа да го шутнат... они неможат НИШТО да направат.
   
 10. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.586
  Допаѓања:
  903
 11. The Wild Boy

  The Wild Boy хах важии

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  227

Сподели преку: