Илон Маск

  • Креатор на темата Атлантист
  • Време на започнување

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
imam primeteno deka otvaras kul temi. Otvori tema za ova so antenite i robotite vo nauka sakam da procitam tvoe mislenje.
Bravo za postov inace, otkako go procitav nekoj perspektivi mi se smenia.
Сега да оладам малце :)
Имам доста теми за сега. Нека почне летниот распуст па дајбоже ќе направам comeback со нови теми.
 
K

kicodarker

Гостин
Немоеш ти пример у Германија еден обичен робот да пратиш и од Израел или САД да го контролираш. Прво тоа ќе треба да има голема антена да биде контролирано.
6f2e3d70def98c2dfd270cf1c03e0429.jpg

Олкава антена ќе брка работа да ја стават на роботот ко шо вика овој Botko да го контролираат евреите и американците да го уништат човештвото?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Прегледај го приврзокот 190993

Олкава антена ќе брка работа да ја стават на роботот ко шо вика овој Botko да го контролираат евреите и американците да го уништат човештвото?
Не очекував толкав сарказам...
Ова со Антените ја што го кажав само го поентирав, не дека некој ќе земе тоа да го направи, и да гледа каква антена треба (како ти во овој случај ), туку сакав да кажам дека теоретски е невозможно и кој ќе испадне будала да пушти робот на сред улица луѓе да прати или да убива, нели е малце глупо.
Иначе ја отидов и прогуглав и ја видов. Жената ( Grimes) малце така со изгледот искрено ко вештерка изгледа, но видов и дека е и продуцерка на музика, па затоа доста со овие глупости. Исто ко некој што нема што да праи да ми дрдори дека земјата е рамна кога луѓето повеќе од 100~200 пати имаат полетано и слетано. Море на тие Flat Earthers, треба Elon Musk да ѓи прати горе у вселена да видат тие тролови, и после да ѓи остаи на марс сами, нека си кршат глава.
grimes_elon-musk_on_mars-1526060003-640x452.jpg
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
https://tocka.com.mk/vesti/282911/devojkata-na-mask-otkri-zosto-cenata-na-akcijata-ja-zaokruzi-na-420-dolari

Американската раперка Азелија Банкс на нејзиниот инстаграм-профил објави во август размена на пораки меѓу неа и девојката на Елон Маск, пејачката Гримес, во кои пејачката вели дека Маск почнал да пуши трева заради неа и дека се заинтересирал за симболиката на бројот 420......

И можно е да си го папа тоа што си заслужил. Што ли му требаше да рекламира тоа зелениот отров, убав живот си има, а и многу паметен дечко :rolleyes:
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
https://tocka.com.mk/vesti/282911/devojkata-na-mask-otkri-zosto-cenata-na-akcijata-ja-zaokruzi-na-420-dolari

Американската раперка Азелија Банкс на нејзиниот инстаграм-профил објави во август размена на пораки меѓу неа и девојката на Елон Маск, пејачката Гримес, во кои пејачката вели дека Маск почнал да пуши трева заради неа и дека се заинтересирал за симболиката на бројот 420......

И можно е да си го папа тоа што си заслужил. Што ли му требаше да рекламира тоа зелениот отров, убав живот си има, а и многу паметен дечко :rolleyes:
Чекај, ти сега дознаваш дека почнал да дува?
Леле, уште од кога искочи онаа снимка среде радио емисија зема Elon мавна еден blunt со оној од радионо, цело студио задими.
Ова веќе не и ни е некоја wow новост искрено.
Човекот чим сака цигли да продава, бајаги се нафурал.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.080
Чекај, ти сега дознаваш дека почнал да дува?
Леле, уште од кога искочи онаа снимка среде радио емисија зема Elon мавна еден blunt со оној од радионо, цело студио задими.
Ова веќе не и ни е некоја wow новост искрено.
Човекот чим сака цигли да продава, бајаги се нафурал.
Кај Џо Роган баш покажа дека џоинт нема видено у живот и си кажа дека неќе трева пошто не го праела продуктивен.


upload_2018-9-29_12-26-50.png

:icon_lol:
 
B

Bafra

Гостин
Чекај, ти сега дознаваш дека почнал да дува?
Леле, уште од кога искочи онаа снимка среде радио емисија зема Elon мавна еден blunt со оној од радионо, цело студио задими.
Ова веќе не и ни е некоја wow новост искрено.
Човекот чим сака цигли да продава, бајаги се нафурал.
Не напишав поопширно, па затоа не си ме разбрал, врска "папање".

Елон е шупак, поставен како параван, преку кого се испумпуваат милиони државни субвенции, а резултати никакви, во однос на тоа колку државни пари се трошат. Ниту топла вода измислил, ниту нешто корисно направил за планетава.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.640
Поени од реакции
38.823
Не напишав поопширно, па затоа не си ме разбрал, врска "папање".

Елон е шупак, поставен како параван, преку кого се испумпуваат милиони државни субвенции, а резултати никакви, во однос на тоа колку државни пари се трошат. Ниту топла вода измислил, ниту нешто корисно направил за планетава.
Го искористуваат "глобалното затоплување" кое е еден мит создаден од богатите за да лапаат пари
 
B

Bafra

Гостин
Го искористуваат "глобалното затоплување" кое е еден мит создаден од богатите за да лапаат пари
Дој скокотни ме жити се, сарказмот во сабота изгледа не ти работи.
Ој таму играј си соло игрици и викај си колку си јак :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom