Илон Маск

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од Атлантист, 5 април 2015.

 1. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  146
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  146
  Елон Маск, дефинитивно е човекот од иднината. Да ископаш тунел за бесплатен автоматизиран транспорт под огромен град во САД...Е тоа не е мала работа.
  Му се восхитувам на човекот, едноставно немам зборови колку е иновативен Елон.
  https://arstechnica.com/cars/2018/05/heres-what-elon-musks-2-7-mile-tunnel-in-la-looks-like/?amp=1
   
  На wARMAN69 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  269
  Elon e samo alatka na kapitalizmot. Steta sto Grimes potpadna pod negovo vlijanie jas mislam deka site proekti mu se napraveni za da profitira evrejskoto lobi... Odma ja otslediv Grimes koga vidov deka se fatija.
   
  На Име И Презиме му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  295
  Илон е немилосрден и нескротлив, напаст за неговите инвеститори кои повеќе играат на неговата личност него на стабилен поврат и се дур го има овој нереален апил што го одржува со постојани издржани и помалку издржани будалаштини ќе мора да го трпи цел свет.... нужно "зло" како антитежа на конзервативни ликови ко Безос и Бафет.
  Со Грајмс се топ пар, забегани социјални чудаци со фетиш за футуризам.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  269
  Nivniot fetis e za futurizam so roboti koj vladeat so coveckiot rod. taka evreite polesno ke mozat da go manipuliraat naselenieto koe e protiv niv. Sovrseno i za izrael i za amerite.
   
 6. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  295
  Не биди прост да мешаш гој-муабет кај шо нема место, и ако го пратиш Илон ќе знаеш кое му е стојалиштето на тема АИ.
  ако некој може да ја оплеска у таа насока се инжињерите у гугл.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  269
  ne zboram za ai be glup. Robotite nema da se pametni, izrael ke gi rakovodi. Ako se pametni ne moze izrael da gi rakovodi. Zatoa e Elon protiv a.i. posto a.i. ke mu pokaze sreden prst na izrael i na amerika kako vo colosus d forbin prodzekt. Elon mask saka Izrail da gi kontrolira robotite!!!
  ne znaes mnogu raboti mal si uste i letas vo oblaci...
   
 8. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  295
  2/10 бејт
  глеј си чакри, трето око, квантна свесност,алекс џоунс и остали мамбо-џамбоа, батали ова.
   
  Epsilon, Ashburton Grove, The Wild Boy и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  146
  Ако Елон беше против Автоматизирани Ствари тогаш немаше у Теслите автопилот да стаи...
  Доста со тие глупости со Израел и САД. Немоеш ти пример у Германија еден обичен робот да пратиш и од Израел или САД да го контролираш. Прво тоа ќе треба да има голема антена да биде контролирано. Ако сака Елон на некој да се одмазди/да уништи некој ондак еве му шанса со марс до 2025/2030 нека прати луѓе и нека ѓи остави таму да цркнат...
   
  На Fredy Guarin и Botko им се допаѓа ова.
 10. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.758
  Допаѓања:
  13.503
  :facepalm:
   
  На Ailurophile и Ilumious им се допаѓа ова.
 11. Ailurophile

  Ailurophile

  Член од:
  21 септември 2016
  Мислења:
  416
  Допаѓања:
  440
  lmfaoo kako uspea tolku gluposti da iznatreses u 3 recenici? :pos:
   
 12. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  269
  imam primeteno deka otvaras kul temi. Otvori tema za ova so antenite i robotite vo nauka sakam da procitam tvoe mislenje.
  Bravo za postov inace, otkako go procitav nekoj perspektivi mi se smenia.
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.770
  Допаѓања:
  20.299
 14. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.483
  Допаѓања:
  8.010
  Bogami i mene isto, jass predlagam site temi na clenot sto kegi otfori da se zalepeni kako vazni posto on na nas ni nstava znaenje neli
   
  На The Wild Boy и Del Boy им се допаѓа ова.
 15. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.758
  Допаѓања:
  13.503
  neznam jsa toa zaebi na mene od harpot kosata mi padna sega pa i drugii antheni li ce stavate?
   

Сподели преку: