Илири = Словени

A

anaveno

Гостин
he..he..
Pig pak projade lajna,znae on dobro deka kavkaz i kurdistan mu se pratatkovina,ama ne e samo Alji sizofren....

shq-ilir:vozbud:,kako toa smesno zvuci:pos2:....

videte sizovreniot pig-ass sto napisal:
Инаку знам дека албанскиот јазик е антички и има најпреживеани елементи од тоа време, знам.
:vozbud:shfaqem,:vozbud:shkreptin:vozbud:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

p.s.
navali narode,ucete lazno shqilirepirski:
A ulët: i ulët, poshtë: që shkon poshtë, sëmurë: i sëmurë, rënë: i rënë, trishtuar: i trishtuar, rënë: i rënë shpirtërisht
ADV aty për :kesa:aty, :vozbud:poshtë, dorë::pos2: në dorë, teposhtë, gjatë, tej: më tej, vend: në vend, nëpër, tatëpjetë
N lëvizje :jaj:teposhtë, ulje, mëri, :vozbud:zbritje, inat, krela, periudhë e keqe, kaçurrel, :vozbud::baeh:tatëpjetë, bregore me :baeh:bar, :vozbud:push i zogjve, pupël :pos2:
V kaloj poshtë, rrëzoj (kundërshtarin), gëlltis (ilaçin)

sve anticki-romanticki
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Еј, навистина мило мие.
Знак за соживот јебига, добар знак, а и не само тоа, ако сакаш да дознаеш што значат имињата на цела антика, херои, богови, философи, се знае каде, мораш знаш албанског језика...
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
Hahaha, mislam deka Pikaso mnogu ubavo gi postira faktite, ali vie ne gi gledate. Celo vreme samo komentiras i provociras, napagas so bezveze komentari i predrasudi. Ako ti se diskutira, bujrum, daj fakti, a ako mislis deka me nerviras, prodolzi
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.458
Поени од реакции
1.808
Па бујрум на ИГЕНЕА тисе фактите дека денешните Македонци имаат најголем процент на гени 30 посто од античките Македонци а за илирите најмногу илирски гени имаат Босанците а не Албанците:helou:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ама го тупите значи! (со чесни исклучоци)

Сите балкански народи од југот се автохтони најмалку 2000 години. Можеби не го носат истото име од денес и веројатно има мали или поголеми примеси од страна но базата е балканска.

Сега докажувајте кој е попрв орелот или лавот!

Тотално губење време во бесполезни дискусии!
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.458
Поени од реакции
1.808
Па се знае дека лавот е постар од орелот, за тоа има и археолошки докази!
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Не не се постирани факти.Постирани се различни гледишта,за кои експертизата не е потврдена.Сега претпоставки може да си правеме до утре,ама фактите се ЕДНИ!
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Mr.M[][]N;1257530 напиша:
A be Bitusanec, zaludno se trudis, koga ovie raboti so godini gi znam, od hrvatite, sum gi procital. Hahaha, ajde makedonce ajde. Sega izleze slavomakedonce e ilirce, pa Anticko makedonce istotaka ilirce, a vcera mi kaza deka albancite nemaat vrska so albanija od kafkaz, i deka albanija e makedonsko vo paket so skenderbeg, deka nie sega sme Albanci a ne albanci. hahahahahahha

Bravos be, samo gledam deka vo forumov nema nisto so koe sto se branite protiv grcite, tuku samo tonete podole, pa normalno deka ke vi ja promenat licna kartata

Хахаха браво бее... Алал да ти е...!! Македончињава шо не се напраија...:baeh:

Еј ај не зборете за тој вентилаторот жити се(вашето знаме)
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.458
Поени од реакции
1.808
Хахаха браво бее... Алал да ти е...!! Македончињава шо не се напраија...:baeh:

Еј ај не зборете за тој вентилаторот жити се(вашето знаме)

Значи од неписмени како тебе бог да чува и да брани. За вентилаторчето разгледај ја детално темата Цоцев Камен и све ке ти се разјасни
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Браћа Словени
Bracia Słowianie
Bratšy Słowjany
Братьја Славјане
Братја Слaвјани
Bratia Slovania
Брати Слов'јани
Bratři Slované
Браќа Словени
Braća Slaveni
Bratje Slovani
Браты Славјане
Bracyni Słowiónie
 
A

anaveno

Гостин
Браћа Словени
Bracia Słowianie
Bratšy Słowjany
Братьја Славјане
Братја Слaвјани
Bratia Slovania
Брати Слов'јани
Bratři Slované
Браќа Словени
Braća Slaveni
Bratje Slovani
Браты Славјане
Bracyni Słowiónie
GENI SLOVENI
Y Chromosome HG2 is around 50% in Yugoslavs (SERBS), Georgians-Браћа, Ukrainians, with Turks-Браћа and French at 25%.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.099
Поени од реакции
174

Kajgana Shop

На врв Bottom