Изрешетал 27 работника оти барале 6 заостанати плати

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Да повторам, Грк е професија.
Има пари има Грк, нема пари, нема Грк, античка историја, античка демократија и култура.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да, да. Ти се давиш во мизерија или си буржоаско дете? Ама признај, немој да лажеш! Тогаш пола од игнорантноста ти се простува.
Мило Моме извини вака, не сум буржуј ниту сум син на некој директор-хохштаплер ниту што и да е, туку сум син на егеец(татко ми) од лерин и сме најобична работничка класа:D , тоа што викаш дека капиталистите се виновни тоа нема никаква врска дали е капиталистичка ,демократија,социјализам,комунизам,феудално,робовладелство и се така натака туку се зависи од човекот што е на врвот што има совест да спроведе како доброчинител кон народот и да врши распределбата преку даноци на пример плаќам данок за локални патишта каде што има полно со дупки и јас очекувам да направи нов асфалт долж до таму бидејќи платив данок и очекувам одговорниот што е од врвот да спроведе но дали има совест да врши работа или не тоа зависи од човекот и други примери.
А што се однесува тие што ги отепаа емигрантите не ги оправдувам чинот, но сепак им се може бидејќи Македонија,Бугарија,Германија и други држави се потписници за конвенција за човекови права значи без разлика дали е емигрант,илегалец и слични тие имаат права како домашниот само единствена земја од европа што не се потписници се гејција и Франција значи им се може и ќе им прави како што сака еве гејовите што им правеа емигрантите од златна зора или Франција што им правеа ромите што им собираа нивните ѓубриња по контејнери за селективни отпади и се така натака .:)
 
M

Muranyi

Гостин
туку се зависи од човекот што е на врвот што има совест да спроведе како доброчинител кон народот
Колку си само во право за ова,секоја чест,иако не сум љубител на капитализмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom