Израел и се заканува на Русија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување
Член од
15 август 2009
Мислења
1.827
Поени од реакции
4.361
Тема за Русија вс Турција имате. Дај приберете се и коментирајте на темата ако имате што да кажете.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.014
Што , нашата револуција не му е доволно интересна на Ројтерс , па мора да ја подгрева вчерашната чорба во Сирија ?
Истиот тој Ројтерс денеска излезе со муабетот на Обама и Камерон , дека и не е некој фраерлак тоа што го направија Русите во Сирија.
Не влегувај у филм кој никој не го гледа , истите "морди" се на власт и таму и ваму !
Прифатете еднаш дека го поп**ивте во Сирија и барајте си ново топче !
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.077
Поени од реакции
793
Е па ајде де нека влезат пак на турскиот воздушен простор, или на израелскиот. Дај веќе доста само со емоции ми реплицирате.Станувате доста смешни и глупи вие русофилите, Види јас од никогаш не сум бил против русите но дека секогаш се на погрешна страна се тоа е факт.Заради тоа никако неможат да им парираат на Американците.
Грекос, да беше толку никаква Русија, џамерика немаше да кружи одоколу со политиката кон нивно растурање, немаше да дава милиони за правење револуции и купување противници кои би оделе против Путинот. Да беше таква слаба Русија, како што ти ја опишуваш, џамерите ќе одеа директно, ко што направија во Ирак, Афганистан, Виетнам и останатите земји кои ги проквачија.

Иако не се расфрлаат со милијари ко ју ес оф еј, русите се сепак светска сила која може да ги збрише сите позначајни стратегиски места во усата и надвор од неа и тоа во еден напад ( и сам знаеш колку разни типови на бомбици имаат и колку многу).
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.592
Поени од реакции
35.427
И?
Кој ќе биде резултатот од овој настан?

Што ќе се деси сега?

Веројатно е дека сега ќе има помалку израелски упади во Сирија.
Може тоа им е целта на Израел.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.482
Поени од реакции
8.977
Резултатот од соборување на рускиот авион веројатно ќе биде испорака на С-300 системите на Сирија. Со тоа би имало промена на правилата на игра, посебно ако е Израел во прашање.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.565
Поени од реакции
633
B

Bafra

Гостин
Израел нема да дозволи. Ќе има некоја маневра и русите ќе бидат повторно во мат позиција
:vozbud:

Салто мортале, стој на раце и само на средниот прст. Каква маневра, кажи не се срами.

Немаш гајле ти, Русите си ги сакаат Гејците, а нашиве Македонци тутурутки свршуваат на Путин, божем повеќе ќе не цени него ли гејците :facepalm:
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
886
Поени од реакции
342
Добар тест би бил ова...
Знаат тие скоро се за тоа,па затоа пред руската интервенција бараа како основен услов да биде неиспорака на С-300 на Сирија.
Но во секој случај се слагам со тебе тоа би било страшен судир на најнапредната западна технологија со една-две генерации постара руска технологија.
Русите немаат што да изгубат ама овие можат да доживеат катастрофален пораз од кој нема перење во наредниве 30 години.
 
B

Bafra

Гостин
Добар тест би бил ова...
А имаш и опција следна:
Русија го носи С-300. Израел и САД се фалат со Ф-35 и новите иновативни додатоци за тие авиони дека С-300 не е опасност.
Сите други околу Израел (Катар, С.А, ОАЕ и други што ги имаат Ф-35) ќе мораат да ги купат тие додатоци и оп нови милиони за воената индустрија. :sneaky:
Двајца место да се караат, тие си соработуваат и цел свет си го користат :cool:
 
На врв Bottom