Израел и се заканува на Русија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Израел се доста подготвена земја на воен план, имаат многу модерно наоружување колку што имам читано, но да се чепкаш со земја како Русија или пак како северна кореја што скока против американците е исто ко да одиш по сламка на 100кат на зграда и да очекуваш дека нема да паднеш. И грузијците се исилија ама за помалку од 1 ден станаа пепел. И конечно што ми е целта: абе дај нека се проверуваат психички оние кои се поставени да водат држава, се будало до будало поради некои такви народ гини

Израел има нуклеарни ракети со дострел до Москва..;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Русија му продала ракети на Сирија. То се сега сириски ракети. Ако Израел ги избомбардира и уништи, то ќе бидат сириски не руски ракети. Секој ден се уништува по некој тенк од руско производство во состав на сириска армија. То нема врска со русите, тие го шитнале, зеле пари и сега сиријците нек си се мислат.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Па незнам дали баш Русија уште е мечка и ако е мечка е некоја стара,дебела,огромна неподвижна...
ауууу дечко па ти имаш големи дупки во област надворешна политика и случувањата во светот.


Види ти сега кој е дебела и заспана мечка плус стави и тоа што кријат како војни потенцијал па ке правиме муабет
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Израел има нуклеарни ракети со дострел до Москва..;)
Муабетиве почнуваат да ми наликуваат на пијаници во кафана ко че се инаетат или пак мали деца. Не е така лесно да се почни нуклеарна војна и да ги имаш тие се последно нешто што може да ги употреби било кој, оти тогаш нема да си во војна само со русија туку со цел свет, а било која држава да почне да рока на друга од нуклеарките ќе направат само трета светска и има да ја горат планетава ко ќумур.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Темава слободно во чек дус аут може да ја префрлите .... самиот наслов е смешен :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Ова као што спомна некој прераснува во кафански муабет кој се појаки русите или американците и знам дека голем број ја подржуваат русија зашто мислат дека сме брака но русија никогаш нема помогнато на македонаија а не верувам и дека ке помогне но да се надоврзам на мечката :icon_lol:
Русија во последните 20 години се нема вмешано во ниту еден меѓународен конфликт или некоја воена интервенција освен грузија во кој беше приморана и чеченија во која цел живот војува еве онака аматерски заклучоци зашто русија ја сметам за дебела и заспана трома мечка
-потона Курск нуклеарна подморница , USA се понуди да им помогнат русите се инатеа и загинаа многу луѓе
-речиси сите поранешни СССР република се приклучија кон западот а и нивните најблиски сојузници влегоа у нато Русија со прст не мрдна
-демек најголем пријател на Србија за нато бомбардирањето беше русија но таа пак со прст не мрдан
-Usa си ги нападна авганистан,ирак беше иницијатор за Арапскат пролет Русија пак со прст не мрдан
_следни се иран и сирија па може и северна кореја Русија може ке мрчи по малку ама никој нема да ја слуша
ај сега кажете ми дека ауууу дечко па ти имаш големи дупки во област надворешна политика и случувањата во светот.
--- надополнето: 30 мај 2013 во 19:18 ---
ауууу дечко па ти имаш големи дупки во област надворешна политика и случувањата во светот.


Види ти сега кој е дебела и заспана мечка плус стави и тоа што кријат како војни потенцијал па ке правиме муабет
ауууу дечко па ти имаш големи дупки во област надворешна политика и случувањата во светот.


Види ти сега кој е дебела и заспана мечка плус стави и тоа што кријат како војни потенцијал па ке правиме муабет
незнам кој има дупки а кој има застанато у 1945 заедно со црвената армија воените паради се спремаат со месеци да изгледааат реално и ЈНА има страшни воени паради ама се растури као кула од карти
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Муабетиве почнуваат да ми наликуваат на пијаници во кафана ко че се инаетат или пак мали деца. Не е така лесно да се почни нуклеарна војна и да ги имаш тие се последно нешто што може да ги употреби било кој, оти тогаш нема да си во војна само со русија туку со цел свет, а било која држава да почне да рока на друга од нуклеарките ќе направат само трета светска и има да ја горат планетава ко ќумур.

Јас ви гарантирам дека на Израел никој ништо не им може, не дека се многу јаки,туку имаат доволни нуклеарки за да ги уништат русите заедно со се арапите.. Инаку свесен сум дека нема да дојде до војна,но евреите во Тел Авив биле револтирани против русите,ево сега пред малку слушнав дека можно било дури и рускиот амбасадор од Израел да биде протеран, тоа е тоа, Израел не е Грузија..
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
demjan lacky Па сила мери ли се со вмешување во конфликти ако идеме по твоја дефиниција Кина како армија треба да е на последно место види што пишуваш има некој да ти се смее и да те направи ненормален среќа ова е форум хахахахах кај ти беше паметот па да напишеш нешто овакво цци што мешаш тема кој ги спомна за браќа ајде кажи ми има негде пишано од моја страна НЕ.Друго да ти кажам ако идеш по твоја логика што не војуваат Американците со Ахмадинеџад ама дупе прпа нуклеарки ке фрчат истотака србите добија помош за модернизација на железница сега ке модернизираат и војна опрема 6 миг29 м/м2 и два девизиона ц-300 или ц-400.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Јас ви гарантирам дека на Израел никој ништо не им може, не дека се многу јаки,туку имаат доволни нуклеарки за да ги уништат русите заедно со се арапите.. Инаку свесен сум дека нема да дојде до војна,но евреите во Тел Авив биле револтирани против русите,ево сега пред малку слушнав дека можно било дури и рускиот амбасадор од Израел да биде протеран, тоа е тоа, Израел не е Грузија..
А Русија има нуклеарки за Израел ,САД, и нивни други партнери
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Јас ви гарантирам дека на Израел никој ништо не им може, не дека се многу јаки,туку имаат доволни нуклеарки за да ги уништат русите заедно со се арапите.. Инаку свесен сум дека нема да дојде до војна,но евреите во Тел Авив биле револтирани против русите,ево сега пред малку слушнав дека можно било дури и рускиот амбасадор од Израел да биде протеран, тоа е тоа, Израел не е Грузија..
Da da jas garantiram deka ti mnogu filmovi gledas... Nikoj nema da ja napadne Rusija zosto im prodava oruzje raketi na SIirja .....Profit e celata rabota... dosta so Spilberg scenarija...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Русија му продала ракети на Сирија. То се сега сириски ракети. Ако Израел ги избомбардира и уништи, то ќе бидат сириски не руски ракети. Секој ден се уништува по некој тенк од руско производство во состав на сириска армија. То нема врска со русите, тие го шитнале, зеле пари и сега сиријците нек си се мислат.

Па не е свеисто, израелските душмани да бидар вооружани од страна на Русија против Израел, доколку се бомбардира Сирија, и руската воена база ќе се сремни заедно со се ракетите, евреите се луди од тој поглед.
--- надополнето: 30 мај 2013 во 20:26 ---
Da da jas garantiram deka ti mnogu filmovi gledas... Nikoj nema da ja napadne Rusija zosto im prodava oruzje raketi na SIirja .....Profit e celata rabota... dosta so Spilberg scenarija...

Алоооооо Русија ги вооружува арапите против САД Израел, НАТО итн..
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Па не е свеисто, израелските душмани да бидар вооружани од страна на Русија против Израел, доколку се бомбардира Сирија, и руската воена база ќе се сремни заедно со се ракетите, евреите се луди од тој поглед.
I Russite ke zemat ke placat i ke se ljutat samo.....of more...spored tvoeto scenario ke ima vtora treblinka ....taman palestincite ke si dobijat so si baarat.....
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
I Russite ke zemat ke placat i ke se ljutat samo.....of more...spored tvoeto scenario ke ima vtora treblinka ....taman palestincite ke si dobijat so si baarat.....
Русија дава подршка на палестинците, Русија дава подршка на Сирија и Иран, а сите овие работи се против интересите на Израел, а што мислиш ти? Израел ќе ги заборава овие настаните што им се сервисира од страна на Москва?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom