Израел и се заканува на Русија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.410
Поени од реакции
7.269
А имаш и опција следна:
Русија го носи С-300. Израел и САД се фалат со Ф-35 и новите иновативни додатоци за тие авиони дека С-300 не е опасност.
Сите други околу Израел (Катар, С.А, ОАЕ и други што ги имаат Ф-35) ќе мораат да ги купат тие додатоци и оп нови милиони за воената индустрија. :sneaky:
Двајца место да се караат, тие си соработуваат и цел свет си го користат :cool:
Таман бе, дури и да не ги искористат.... јас тоа трубам веќе 6 години... На воената индустрија на САД (читај воените магнати) и е потребна силна Русија.... и обратно...

Ние место тој момент да го искористиме, ние го посравме.
 
B

Bafra

Гостин
Таман бе, дури и да не ги искористат.... јас тоа трубам веќе 6 години... На воената индустрија на САД (читај воените магнати) и е потребна силна Русија.... и обратно...

Ние место тој момент да го искористиме, ние го посравме.
Како тоа НИЕ да го искористиме ... Кој тоа ние, Македонија ли... И како.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.410
Поени од реакции
7.269
Како тоа НИЕ да го искористиме ... Кој тоа ние, Македонија ли... И како.
Македонија де... Долга и широка е тоа, во некоја друга прилика...Али џабе и да збориме тоа се ШББКББ сценарија.. Ниту пак сме имале некогаш политичари на место, ниту пак се на повидок такви...
 
B

Bafra

Гостин
Македонија де... Долга и широка е тоа, во некоја друга прилика...Али џабе и да збориме тоа се ШББКББ сценарија.. Ниту пак сме имале некогаш политичари на место, ниту пак се на повидок такви...
Големите ТЕ БИРААТ. Не зависи од нас. Црна Гора и Албанија па да не ги биваше случајно.
Затоа не верувам во приказната МКД во НАТО. Да не сакаа, во 2008 ќе не пикнеа.

Туку Гејците имале С-300, Израелците на него вежбале. Кој стигне влечел пари од гејциве :D

А ние па им се курчиме, Солун е наш :rolleyes:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
9.410
Поени од реакции
7.269
Големите ТЕ БИРААТ. Не зависи од нас. Црна Гора и Албанија па да не ги биваше случајно.
Затоа не верувам во приказната МКД во НАТО. Да не сакаа, во 2008 ќе не пикнеа.

Туку Гејците имале С-300, Израелците на него вежбале. Кој стигне влечел пари од гејциве :D

А ние па им се курчиме, Солун е наш :rolleyes:
Па не е баш бирање во прашање, туку е прагматична поделба. Ако НАТО е насекаде на Балканот, кој ќе биде плашилото ? Оружјето треба да се продава, али ако тука у мк има С400 на пример, додатоците за ф35 ќе идат како алва нели....
 
На врв Bottom