Израелски пари

Ins

Член од
9 октомври 2023
Мислења
3
Поени од реакции
9
Здраво, да прашам, немав време во Израел да сменам Израелски пари (шекели) во евра и сега ми останаа добра сума на шекели, прашав во многу менувачници по Скопјево и во ниедна не ги прифаќаат, дали некој знае некоја менувачница каде што ќе може да ги сменам во евра или во денари?? :/ фала однапред
 
Ф

Флеш

Гостин
Здраво, да прашам, немав време во Израел да сменам Израелски пари (шекели) во евра и сега ми останаа добра сума на шекели, прашав во многу менувачници по Скопјево и во ниедна не ги прифаќаат, дали некој знае некоја менувачница каде што ќе може да ги сменам во евра или во денари?? :/ фала однапред
види ги овие . може да ти понудат глупа цена ,таков е газдата , ама кога си очаен јебига .


 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.529
Поени од реакции
23.036
Здраво, да прашам, немав време во Израел да сменам Израелски пари (шекели) во евра и сега ми останаа добра сума на шекели, прашав во многу менувачници по Скопјево и во ниедна не ги прифаќаат, дали некој знае некоја менувачница каде што ќе може да ги сменам во евра или во денари?? :/ фала однапред
nikoj nema da ti smeni sega. se ocekuva pad na vrednosta.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Prasaj po bankive, ne mora da bide menuvacnica. Nlb, komercijalna, stopanska. Najverojatno gi prifakjaat ama moze da ja imaat suspendirano izraelskata valuta vo momentov poradi situacijava. I ako eventualno najdes nekoj sto ke prifati, vidi kakov kurs ke ti dadat, pogotovo ako se raboti za mnogu pari.
 
Ф

Флеш

Гостин
Prasaj po bankive, ne mora da bide menuvacnica. Nlb, komercijalna, stopanska. Najverojatno gi prifakjaat ama moze da ja imaat suspendirano izraelskata valuta vo momentov poradi situacijava. I ako eventualno najdes nekoj sto ke prifati, vidi kakov kurs ke ti dadat, pogotovo ako se raboti za mnogu pari.
Не прифаќаат :icon_mrgr:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.984
а во Израел не функционираа платежни картици ??, мораше да се смени ??
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
434
Поени од реакции
618
Доколку можеш да издржиш без нив не ги менувај сега, ќе се стабилизира ситуацијата ќе ги мениш за 1 месец, 2.. И онака вредноста на шекелот е падната само ќе изгубиш...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
144
Поени од реакции
106
Доколку можеш да издржиш без нив не ги менувај сега, ќе се стабилизира ситуацијата ќе ги мениш за 1 месец, 2.. И онака вредноста на шекелот е падната само ќе изгубиш...
Тешко за месец два дека ќе се стабилизира....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom