Изработка на велосипед за 4 лица

Член од
2 септември 2011
Мислења
111
Поени од реакции
41
ауф, вакво нешто возев во Лидо Ди Јесоло, Италија .... супер е тоа, така за низ град, поекономично :) , само штета што живеам во град што не е погоден баш за велосипед ;)....
Кој е тој град во кој живееш ти, што не е погоден за велосипед?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Голем мерак имам на вакво нешто, на ниет бев дури и од Кина да си нарачам ама ептен скапо ми се гледаше, 1000 евра почетна цена. Ако се нафати мајстор кај нас да ги прави спремен сум да дадам 500 евровизиски за едно вакво.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Вака и мене ми беше идејата да го направам од пони велосипеди, како што каза еден погоре член. Е сега не сум сигурен околу преносот тоа со зупчаниците што како ке испадне. А и предните тркала треба да се смислат како да се управуваат најдобро. Па чекам уште мислења и да се надеваме до пролет дека ке го направам.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Лесно е воа за правење би го направил, и би ти нацртал шема, ако не ме мрзеше, волку :) :)
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Лесно е воа за правење би го направил, и би ти нацртал шема, ако не ме мрзеше, волку :) :)
Другар јас не се брзам ке се прави ова таму негде март кога ке бидне добро времето но меѓувреме си собирам шеми слики и ред други работи, а кога нема да те мрзи напрај некоја шема па ке падне крукче кога ке се направи. И фала
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Секако уште вечерва ќе почнам со цртање на скиците и шемите :) :)
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
ми треба некоја програма кај ке ставам запчаници и да се поврзани и кога ке ја пуштам програмата да се движат запчаниците. Тоа се ми треба да видам како ке се однесува преносот ели ако знае некој како ке бидне најдобро да се изведе преносот со која големина запчаници нека казува.
 
На врв Bottom