Изработка на велосипед за 4 лица

Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Сакам да изработам јас самиот велосипед за четворица да можат да седат и сите заедно да вртат нешто како на сликата. Е сега ако ми помогнете со собирање на информации за изработката и со некои шеми и скици супер ќе бидне. А и кажете како се вика на англиски. four-seats-surrey-bike-814.jpg
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
3.888
Ако е велосипедот наменет за повеќе од една личност, мислам дека се вика Tandem Bicycle, не ме фаќај за збор, но мислам дека е така.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
И случајно некоја ако налета на некоја шема скица за димензии и тие работи и тоа добро ке ми дојде.
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
119
Minatoto leto na Palicko Ezero kaj Subotica iznajmivme eden vakov i bese top! Obidi se na nekoi forumi kaj komsiive od Srbija sigurno nekoj ke ti pomogne.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Не следам многу српски форуми казе некој и секоја информација е добредојдена и кој поисе се разбира нека кажува слободно што како е подобро да се направи
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.503
Поени од реакции
13.354
јас вака по сликава би го направил,за некој ден.
Земам три-четири пони велосипеди од „бувљак“,стари ЈУ стандард и квалитет се разбира по 10 Е парче,(Рог,Унис).
Ланците се наставуваат,ако не си знаел.
За кочници е лесно,позади „контра“- рачни напред.
Овие седишта ми се како за Пајтон.може и подобро.
Конструкција цевки-најлесна работа1-2 цола.
Светла обавезно-по ново на батерии.
Е сирена може „пајтонска“
Калници -никловани ( и други ситници исто)
------------------------------------
Анчо - вкв Бравар
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.867
Поени од реакции
1.405
Сакам да изработам јас самиот велосипед за четворица да можат да седат и сите заедно да вртат нешто како на сликата. Е сега ако ми помогнете со собирање на информации за изработката и со некои шеми и скици супер ќе бидне. А и кажете како се вика на англиски. Прегледај го приврзокот 54133
Дали ќе врне дожд или снег со овој велосипед гајле си немаш:icon_mrgr:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
имењаче, ти само направи вакви повеќе ја прв ќе земам. чесен пионерски збор (y)
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
803
Поени од реакции
246
ауф, вакво нешто возев во Лидо Ди Јесоло, Италија .... супер е тоа, така за низ град, поекономично :) , само штета што живеам во град што не е погоден баш за велосипед ;)....
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.096
Поени од реакции
1.326
Имаа едни комшии кај мене ако ги најдам деновиве ќе ги прашам што стана со точачево. Како деца им се пикавме во двор им дремевме :). Тогаш возевме пони со контра кочници и ова ни беше авантура...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.058
а, мене па ми наликува на велосипед рикша:pos:
 
На врв Bottom