Изработка и печатење на визит карти, флаери и сл.

Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Доколку има некој заинтересиран, еве понуда за изработка и печатење на визит карти и пример од изработени флаери. Повеќе информации може да добиете на info@premierprint.mk





 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ова како реклама ни го прикажа :)
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Може да се каже дека е реклама, но сметам дека е релативно евтино така што некој може да го искористи. Ако е против правилата, не е проблем да се избрише објавата.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Една слична печатница од Аеродром не ми текнува како се викаше пред година дена имаше некоја ваква промоција демек 500 визитки 1000 денари. Се наканив да направам и само лоши резултати. Прво димензијата е многу мала, секогаш имаш само едностран печат и гарант на 100 грамска хартија печатат и добиваш лош квалитет на визитка иако си имал одлична идеја за визитката. Не ги осудувам овие, може и грешам али 99% така е, а со лоша визитка ништо не се прави освен што оставаш лош впечаток.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Една слична печатница од Аеродром не ми текнува како се викаше пред година дена имаше некоја ваква промоција демек 500 визитки 1000 денари. Се наканив да направам и само лоши резултати. Прво димензијата е многу мала, секогаш имаш само едностран печат и гарант на 100 грамска хартија печатат и добиваш лош квалитет на визитка иако си имал одлична идеја за визитката. Не ги осудувам овие, може и грешам али 99% така е, а со лоша визитка ништо не се прави освен што оставаш лош впечаток.

Не можам да кажам за друг, но за квалитетот ти гарантирам дека ваму не е така. Се печати на 240 грамска хартија, и тоа хартија (картон) специјална за визит карти. Димензијата е 90мм на 50мм (стандардна). Печатот е едностран се разбира, премногу би било за таа цена да се бара и двостран печат. Имаме доста примери кои може да се погледнат пред да се одлучиш дали да се нафатиш, бидејќи сепак ако правиш 1000 визит карти, битен ти е квалитетот.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Не можам да кажам за друг, но за квалитетот ти гарантирам дека ваму не е така. Се печати на 240 грамска хартија, и тоа хартија (картон) специјална за визит карти. Димензијата е 90мм на 50мм (стандардна). Печатот е едностран се разбира, премногу би било за таа цена да се бара и двостран печат. Имаме доста примери кои може да се погледнат пред да се одлучиш дали да се нафатиш, бидејќи сепак ако правиш 1000 визит карти, битен ти е квалитетот.
А дали сите визит картички точно ги сечете бидејки мене тоа ми е многу битно
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Може да се каже дека е реклама, но сметам дека е релативно евтино така што некој може да го искористи. Ако е против правилата, не е проблем да се избрише објавата.
Повеќе како реклама и мене ми се гледа ама ово со дечково сумливо некако ми е :)
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
А дали сите визит картички точно ги сечете бидејки мене тоа ми е многу битно
Релативно прецизно е, ако се 100 визит карти, ги сечеме рачно со нож за визит карти, доколку се 500 или 1000 се сечат со електричен нож. Не ветувам 100% прецизност, но во принцип е тука некаде околу 95-99%.
--- надополнето: 18 октомври 2013 во 12:44 ---
Повеќе како реклама и мене ми се гледа ама ово со дечково сумливо некако ми е :)
Работата е во тоа што сме нова фирма, и сакаме да привлечеме што повеќе муштерии. Пример од изработени визит карти може да погледнете во дуќанот, ако ви се допаднат, ќе направиме. Ако не, здравје нека има :).
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Ако може да ми кажете отприлика колку кошта каталог (во боја) со максимум 20 мазни листа и малце потврда корица (А4 формат)?
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Ако може да ми кажете отприлика колку кошта каталог (во боја) со максимум 20 мазни листа и малце потврда корица (А4 формат)?
20 листа се 40 страни, од страна 10 мкд= 400 мкд за печатењето. Корицата ти е 5 денари.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јаооо па дај веќе кога се рекламираме, исто така нудиме изработка на флаери, испратници, календари, етикети, у принцип се што е од хартија.
Бтв 100 визитки за 300 денари,
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Колку е цена на визит карти и флаери кај вас?
Со ваш дизајн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom