Изневерени или оставени?

Што боли повеќе, да сте ...

  • Изневерени?

    Гласови: 83 66,9%
  • Оставени?

    Гласови: 41 33,1%

  • Вкупно гласачи
    124

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ох мајко колку празни муабети.
Уствари 90% од нештата за кои збориме се празни.

Исто е. Боли до у пм.
Се додека не сфатиме дека љубовта не може да се одземе и повреди. Дека секогаш ја имаме зошто е во нас и од нас. Другите се само проекција на нашето јас, на она што сакаме да бидеме.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Мене повише ме болело коа сум бил оставен. Не за друго рогови убо ми стојат :)

Шала настрана ама еднаш коа бев изневерен воопшто и не ме болеше. Едноставно ништо повеќе не чувствував за таа личност.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ох мајко колку празни муабети.
Уствари 90% од нештата за кои збориме се празни.

Исто е. Боли до у пм.
Се додека не сфатиме дека љубовта не може да се одземе и повреди. Дека секогаш ја имаме зошто е во нас и од нас. Другите се само проекција на нашето јас, на она што сакаме да бидеме.
Јас мислев дека сум единствениот на планетата што размислувал вака...ама ете имало и други :smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
glasav za izneveren,no mislam deka i toa i toa podednakvo boli,noo i toa e del ljubovnite igri:pipi:
 
M

MIL

Гостин
Повеќе боли да разбереш дека цурата те вара од колку да ти рече ти раскинувам и крај сигурно ќе даде некое објаснување за КРАЈ , но за неверство незнам ни дали постои објаснување:toe:
 

Simona k

speechless
Член од
22 март 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Во последно време , кога го фатив првиот децко сватив дека машкото или те остави ке те изневери..... едно ке е ..... затоа веке не верувам на машко..... се исто се фаќа дали ке го направи едното илли другото ( а ке направи едно ) ке те повреди..... :pred: :toe:
 
S

StereoLove

Гостин
Се согласувам со ada,болката е иста.Дали си изневерен или оставен ист к*р.
Ти остануваш повреден другиот си свирка а ти си ја лупаш главата од зид и си поставуваш илјадници прашања зошто како...ама на крај не добиваш одговор.И болката останува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom