Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Се е тоа во ред. Ама не е во ред да го ставаш сексуалното општење меѓу двајца возрасни луѓе, кои по своја воља се договориле да го прават нештото, во ист кош со педофилија или силување или што и да е друго.
Да, и одредени полнолетни луѓе во блиско сродство, да речеме во прв степен, можат да се договорат на тоа, нели? Ако возрасната граница падне, како што падна прв педофилскиот закон во Калифорнија (нов е, од оваа година) каде човек може да има секс со 14 годишно дете, под услов да не е повеќе од 10 години постар, судот одлучува дали тоа е престап или не! Тоа е нашата иднина!?
Автоматски споено мислење:

Вие па гејојте најдовте да се буните, оди таму во темата газиња опрај се.
Јас гласав воздржано. Треба да видам за што гласам. :D
 
C

CoolIris

Гостин
Да, и одредени полнолетни луѓе во блиско сродство, да речеме во прв степен, можат да се договорат на тоа, нели? Ако возрасната граница падне, како што падна прв педофилскиот закон во Калифорнија (нов е, од оваа година) каде човек може да има секс со 14 годишно дете, под услов да не е повеќе од 10 години постар, судот одлучува дали тоа е престап или не! Тоа е нашата иднина!?
Ама сега зошто мешаш инцест?
Инцест ли е ако двајца мажи кои не се во роднинска врска сексуално општат? Не е инцест.

Поентата ми е, немате право на било кој да му наметнувате како да го живее својот живот.

Хомосексуалноста и мене не ми е природна, ама која сум јас да одлучувам кој со кого да го дели креветот?
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
513
Поени од реакции
744
Да, и одредени полнолетни луѓе во блиско сродство, да речеме во прв степен, можат да се договорат на тоа, нели? Ако возрасната граница падне, како што падна прв педофилскиот закон во Калифорнија (нов е, од оваа година) каде човек може да има секс со 14 годишно дете, под услов да не е повеќе од 10 години постар, судот одлучува дали тоа е престап или не! Тоа е нашата иднина!?
Автоматски споено мислење:


Јас гласав воздржано. Треба да видам за што гласам. :D
Во РСМ е легално да имаш секс со 14 годишна девојка без оглед на твоите години. Дали РСМ е попедофилска држава од калифорнија?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.006
Поени од реакции
55.226
Ама сега зошто мешаш инцест?
Инцест ли е ако двајца мажи кои не се во роднинска врска сексуално општат? Не е инцест.

Поентата ми е, немате право на било кој да му наметнувате како да го живее својот живот.

Хомосексуалноста и мене не ми е природна, ама која сум јас да одлучувам кој со кого да го дели креветот?
Ако гледаме така и ти немаш право да му наметнуваш на педофилот како да го живее својот живот и со кого го дели креветот.
Бреј колку е болно ова што го пишувам....

:pov:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Во РСМ е легално да имаш секс со 14 годишна девојка без оглед на твоите години. Дали РСМ е попедофилска држава од калифорнија?
Можеш и со момче, никој не ти брани. Тоа е педофилија. Статистики немам за споредба.
 
C

CoolIris

Гостин
Ако гледаме така и ти немаш право да му наметнуваш на педофилот како да го живее својот живот и со кого го дели креветот.
Бреј колку е болно ова што го пишувам....

:pov:
Да....и на убиецот немаме право да му судиме затоа што убил човек.

Ало, ај преиспитајте се пред да пишете нешто. Како може убиец, педофил, некрофил, силувач, терорист да ги ставите на еднакво рамниште со хомосексуалци, еве не знам.

Џонтра, ти не си толку ограничен за вака да размислуваш... :oops:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ама сега зошто мешаш инцест?
Инцест ли е ако двајца мажи кои не се во роднинска врска сексуално општат? Не е инцест.

Поентата ми е, немате право на било кој да му наметнувате како да го живее својот живот.

Хомосексуалноста и мене не ми е природна, ама која сум јас да одлучувам кој со кого да го дели креветот?
И инцестот е во тоа семејство. Да, ама и вие луѓе наметнувате. Што е со инцестот?
Автоматски споено мислење:

Секој со своите вкусови
Дејтлајн одма ќе ти дојде. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.006
Поени од реакции
55.226
Да....и на убиецот немаме право да му судиме затоа што убил човек.

Ало, ај преиспитајте се пред да пишете нешто. Како може убиец, педофил, некрофил, силувач, терорист да ги ставите на еднакво рамниште со хомосексуалци, еве не знам.

Џонтра, ти не си толку ограничен за вака да размислуваш... :oops:
И ова терорист, зависи од која страна го гледаш. :icon_lol:

Не ги ставам јас овие на исто рамниште со хомосексуалците, во никој случај не ми беше тоа намерата. Тие првите се посебна категорија на болни умови.

Само сакав да ти забележам на цитираното, со наметнување на кој што да прави, пошто еве ко што можеме да прочитаме имало закон кајшто ти е дозволено да имаш секс со 14 годишно лице.

Секако е болно и не ми се дискутира педофилија во ниеден случај.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Зашто мислиш дека тоа би било проблем?
Затоа што сите испитувања тврдат дека децата со 2 родитела се далеку поуспешни од оние со еден. Само види ги црнците во Америка ,каде не знам точно, околу 60-70% раснат без татко.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Нормално дека можеш да му наметнеш некому што да прави, ако тој истиот повредува со негови акции други лица. Не само да му наметнеш, неголи и да го осудиш. Па и морално, не дека сите такви акции се казниви со закон.
Од кај сега ова за 14 годишни излезе? Зар и кај нас има таков закон?
 
C

CoolIris

Гостин
И инцестот е во тоа семејство. Да, ама и вие луѓе наметнувате. Што е со инцестот?
Гледам кај целиш.
Инцестот ти е психолошка изопаченост, ама да....ако две полнолетни и потполно свесни особи сакаат да се впуштат во таков однос, изборот е само на нив и тешко е било кој да им го забрани тоа. Мислам на зрели и психички здрави луѓе (иако, психички океј човек никогаш не би се впуштил во таков однос).
Автоматски споено мислење:

Зошто тоа дете во одреден дел од животот треба да добие животни совети од татко и животни совети од мајка.
Ами еве деца на самохрани родители, никогаш што не добиле совет од отсутниот родител како?

Види не е до квантитетот на советот, ами до квалитетот.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Нормално дека можеш да му наметнеш некому што да прави, ако тој истиот повредува со негови акции други лица. Не само да му наметнеш, неголи и да го осудиш. Па и морално, не дека сите такви акции се казниви со закон.
Од кај сега ова за 14 годишни излезе? Зар и кај нас има таков закон?
Има, Казнениот законик мислам. :)
Има 2 стадиуми за полов напад над дете (до 7 и 7-14). Само не се сеќавам каде беше како член затоа што учебникот на Камбовски беше такво срање што изгубив многу нерви само да ја сфатам суштината. Бог знае како положив. Секако тоа на 14 треба да изрази волја и даде согласност, ама пак не се сеќавам на членот. :)
Автоматски споено мислење:

Гледам кај целиш.
Инцестот ти е психолошка изопаченост, ама да....ако две полнолетни и потполно свесни особи сакаат да се впуштат во таков однос, изборот е само на нив и тешко е било кој да им го забрани тоа. Мислам на зрели и психички здрави луѓе (иако, психички океј човек никогаш не би се впуштил во таков однос).
Како кој? Тоа е кривично дело! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom