Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Една од основните функции на човекот е да раѓа деца,да се размножува,да се продолжи човековиот род.Но,никој не избира каков ќе биде роден.Какви ќе бидеме т.е генетиката ни е дадена од природата.Според мене "нетрадиционалните" се родени со грешка.И против тоа се неможе.Ни они неможат да одат против себе,и да се глумат цел живот,ниту ние имаме право да ги угнетуваме.
Против сум,да посвојуваат деца,против сум да се прават некој работи во јавност.Али мислам дека во оваа земја,мора да им се даде некоја возможност,да се измисли некоја законска рамка,како на нив малце би им се овозможиле некој работи.Не зборувам за официјален брак,али некоја си рецимо,хомосексуална заедница,да им се олесни малце законски,да можат да си се реализираат,со живеалиште,кола,бизнис...итн итн.Нели и они како и нас придонесуваат за ова општество,плаќаат даноци,итн.
Млад родител сум,и ги воспитувам своите деца многу строго.Ги учам на правилни вредности во животот.Понекогаш,си размислувам,што ако еден ден некое од моите деца ми каже дека е педер/лезбејка.не би ми било сеедно,али сепак би се потрудил да најдам начин да го разберам тоа,и никогаш не би се откажал од моето дете,или недај бог би му наштетил!
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ти поставуваш прашање и ме тераш да ти одговорам. Од кај да знам?
ako jas i ti ne znaeme, prirodnata selekcija znae.
ako do pred 40 godini prirodnata selekcija vikase deka samo onie sto moze da se razmnozuvaat,tie kje opstanat
covekot poso e genijalen,odluci deka i tie `dead end` primeroci sto nemozat da imaat potomstvo, i tie da glumat`normalni` because fuck prirodna selekcija
samo ekstrapoliraj trendot na devijacijata na cela populacija i kje dobies odgovor.
zatoa se vika seksualna devijacija, bidejki ne e vo prilog na prodolzuvanje na coveckiot rod. dzabe nie sto so arbitrarni covecki zakoni gi pravime so sila `normalni`
znaci,neka se zimaat,neka ziveat dostoinstven covecki zivot.
ama da glumat deka se hetero i da glumat deka `imaat` deca, toa e samo hir da im se nabuta vo poshirokata populacija koja sto ne e vo devijacija od prirodnoto=prodolzuvanje na coveckiot rod.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
@chef_cook Одлучи се да му се невиди, ќе му даваме права или ќе ги тепаме
@lans Ако си толку голем фанатик на природната селекција, да не си ошол на лекар, добро? И оди живеј во планина. Лови и јади. А, ако жена ти умри на пороѓај, јебига, природна селекција.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
@chef_cook Одлучи се да му се невиди, ќе му даваме права или ќе ги тепаме
Педерите се исти пред закон како и секој друг граѓанин.
Во ни еден член на закон нема некоја забрана на педерство или да им се ускратени правата кои ги имаат нормалните луѓе.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Зошто бесплатно?
Каде се сега рамноправноста, еднаквоста и граѓанското општество?
aludira deka being gay e bolest
nesto kako slicno ovie od rak sto se lecat besplatno na drzavna
povekje mu e da kaze deka ja smeta homosekusalnosta kako bolest.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.894
tocno za ova zboruvav, istava prikazna, do fax hetero vo malo mesto, potoa vo pogolemiot grad druga prikazna, no cela taa hetero vrska izgleda mnogu realno i cuvstvoto e kako navistina da postoi ljubov vo vrskata a i seksot e dobar moze da se kaze i odlicen,. Toa i mi bese celoto prasanje, kako e mozen hetero- seks so gay licnost da e taka dobar i vo niedna prilika da ne se primeti deka ima takvi "gay sklonosti". A se gleda deka i toj uzivase......
Јас имам еден другар што повеќе девојки од мене има сменето. Секако немал секс со сите, барем од тоа што ми има кажувано. Додека живееше во помал град глумеше стрејт, отиде во СК и стана геј.
Кога го прашувам за тоа вика, што знаев јас како тинејџер. Машки ме привлекувале од секогаш, ама не сакав да бидам фрик, само сакав да се вклопам па затоа бркав женски. Кога отидов во Скопје веќе бев позрел и поспремен да се справам со фактот: „да значи геј сум, што е тука е“.
 
S

staycalm

Гостин
Јас имам еден другар што повеќе девојки од мене има сменето. Секако немал секс со сите, барем од тоа што ми има кажувано. Додека живееше во помал град глумеше стрејт, отиде во СК и стана геј.
Кога го прашувам за тоа вика, што знаев јас како тинејџер. Машки ме привлекувале од секогаш, ама не сакав да бидам фрик, само сакав да се вклопам па затоа бркав женски. Кога отидов во Скопје веќе бев позрел и поспремен да се справам со фактот: „да значи геј сум, што е тука е“.
Глеаш.. Сепак не станал геј, си бил геј од секад. :D А тоа е најголем проблем, што не сакаат повеќето да се прифатат дека се геј, каде и да живеат. Не бркам женски, не пробувам да се вклопам со хетеронормативноста, и не сум фрик. Кој што сака нека мисли, ич на куров не ми е. Тоа им недостига на повеќето млади геј луѓе у државава, малце повеќе да се прифатат себеси и да не се грижат што ќе кажат другите...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
@chef_cook Одлучи се да му се невиди, ќе му даваме права или ќе ги тепаме
@lans Ако си толку голем фанатик на природната селекција, да не си ошол на лекар, добро? И оди живеј во планина. Лови и јади. А, ако жена ти умри на пороѓај, јебига, природна селекција.
Не,не смееме да ги малтретираме!
Не треба да се дозволат истополови бракови и апсолутно не треба да се дозволат посвојувања на деца.Но мора да се најде некоја рамка која би им овозможила на сексуалните малцинства да законски ги можат уредат своите односи!

Јас порано сум имал многу предрасуди,ептен.Се до моментот кога отидов да работам на брод.Се заселувам у кабина.Цимерот у кабина со мене црнец,педер.Раул од Аруба.Наоколу слики во хаљињи,лапања со машки. Си мислам сеа овој ако направи еден погрешен чекор,му го кршам носот и дирекно си одам дома.Еден ден типот ми вика.
-Слушај да не се глеаме ко волци цело време,а треба да делиме кабина уште 6 месеци,ти кажувам отворено,прво дека не си мој тип,второ несакам бел партнер. )))
И као ја ај ОК.Малце по малце почнавме со муабет,се најнормално.
Ја као кувар на брод,секој ден доаѓање од работа мртов уморен и директива паѓам у кревет.И еден ден типов ме напна као ајде у Crew Bar.Идеме,а таму педерсково друштво они шо беа,у комбинација со најбоље пички на брод.Голем плус за мене )))))
Видов и сфатив,дека уствари голем број од нив се ОК луѓе,и големи професионалци во професијата што ја работат.Али сепак мене сето тоа ми е језиво,и не природно,и неможе да ми влезе сето тоа у глава!Не ги ни поддржувам,не ги ни мразам.Едноставно нека постојат,со својот начин на живот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom