Излегување од плакарот и реакција од родители - ЛГБТ

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Имам еден постар кираџија кој ми беше сумњив, ама си мислев дека така ми се чине. Очигледно сумњата држела вода, тако да ваљда ке се греат малце.
Тој е истиот што те прашал дали се смета за педер 3 пати или до 3 пати? После кој пат ти стана сомнителен?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Тој е истиот што те прашал дали се смета за педер 3 пати или до 3 пати? После кој пат ти стана сомнителен?
Не паламуди, туку оди посети го и згреј се малце додека сум сеуште на работа. Имаш уште 65 мин.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не паламуди, туку оди посети го и згреј се малце додека сум сеуште на работа. Имаш уште 65 мин.
После тие 65 мин тебе ќе ти рипне!? Гледам дека имате и распоред направено.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
После тие 65 мин тебе ќе ти рипне!? Гледам дека имате и распоред направено.
Буразерче топло, нема никаков распоред, туку да ти го пратам ја тебе да ти биде кираџија , тамн заедно у исти плакар ке си влезете па.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Буразерче топло, нема никаков распоред, туку да ти го пратам ја тебе да ти биде кираџија , тамн заедно у исти плакар ке си влезете па.
Што му даваш, кога немаш пари за кирија?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
А тие што се самохрани мајки и татковци? Да им ги одземеме децата ако не пошто растат без мајка или татко.
Тие растат со 1 родител, а не 2 исти.
Зашто мислиш дека тоа би било проблем?
Зошто тоа дете во одреден дел од животот треба да добие животни совети од татко и животни совети од мајка.
Па нели ако е самохрана мајка не е проблем, и тогаш не може од татко животни совети да добие.
Не знам кај сум рекол дека било што освен мајка-татко е нормално.
Ете погоре во дискусијата кога прашав дали ако дете расте со самохрана мајка исто така не е нормално ти велиш дека има разлика затоа што тоа е еден родител а овие се двајца истополови родители за после да кажеш дека едно дете потребно е да има животен совет од мајка и од татко а каков е тој совет што може само татко да го даде а не и мајка и обратно демек советиве се делат на машки и женски.

Еве ја од лично искуство можам да ти кажам дека никакви совети не ми дале моите за цел мој живот ете имам и мајка и татко нели како што доликува за една нормална заедница.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.177
Владе, "нормално е сѐ она што се сите други, а не си ти"! Дали ова некој може да го каже и за тебе, како и за секој друг? Тогаш сите се нормални, а опонентот го правиш ненормален без никаков аргумент! Нема логика. Има општествено прифатливо, но има и девијантно однесување, па и неприродно во случајов за кој разговараме (педери и посвојување од страна на педери, каде е твојата дефиниција сега!?). Ама верувај дека еден ден, единствени кои ќе можат да дадат мислење за ова прашање ќе бидат само педерите (и останатите во ова множество). Тоа се случува во САД и во Канада. Психолозите и социолозите се само за формално мислење, ништо повеќе.
Znaci koga se veli site drugi i se misli na site drugi ili ogromno mnozinstvo od site, ajde da recam edno dobri 99.9%. Ne jas protiv tebe ili nekoj drug tuku jas, site ostanati kako mene protiv nekoj tamu sto ete ne e kako site ili kako mene. Vo slucajot za pederite i slicnite na niv toa bi znacelo deka ako cela populacija ili ogromen najgolem broj na taa populacija preferira seks so razlicen pol a tamu nekoj neznacitelen procent preferira seks so ist pol, so macinja,kucinja,kozi, ovci, umreni itn itn togas i nema sto tuka da se definira sto e normalno a sto ne e normalno :toe:.
Bitno muabetot bese deka gospozata ne bese zapoznaena deka postoi takva definicija na sto i e ukazano deka ne e vo pravo i deka takva definicija postoi. Sega dali i se dopadna ili ne neznam , bitno e deka postoi i sega za sevezden ke si ja znae :) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom