Излегувањето на тинејџерите во доцните ноќни часови и конзумирањето алкохол

Член од
22 март 2013
Мислења
3
Поени од реакции
1
Алкохолот не треба да се конзумура ( конзумира ) , може лошо да влијае на очите и очните капаци, а кај некого може да преовлада и нагонот за предизвикување тепачка. Па ти пак конзумурај алкохол. И овде тешко некој да ти даде препораќа околу тоа што би можела да напишеш , крај краева проектна е , трескај глупости , и онака на факултет ко ќе се запишеш тродупло повеќе ќе си ја трескаш главата од учење. Епа тоа ...
Pecatni greski mislam razbirame se .... sepak fala na korekciite :D
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Не читав али ми викаат дека излез за малолетни е ограничен нез до колку саат ако знаете кажете а ова алкохол глупости само за праење се иам праено тоа не.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ја почнав по дискотеки сега да излегувам пред два месеци кога наполнив 17г.Не знам зашо ама порано не искажав желба дека ми се иде пошто стварно не ми си идеше да се гњавам со секакви пијаници и нафурани.Според мене океј е 17 годишници да почнат да излегуваат по дискотеки и да конзумираат одредена доза на алхохол да се пронајдат во она шо им одговара и шо им смета а не да се бафтаат деца со 14-15 години а знаеме дека таквите сега многу ги има и што е најтрагично се губат у простор и време.
Што се однесува до родителите пола и повеќето денес не си ги познаваат децата па така да дома ке бидат бубалчиња и коа ке излезе у толпа мисли све што лета се јаде...
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Јас како 16годишна повеќе практикувам спорт со друштвото(се собираме трчаме на кеј, возиме велосипеди, играме фудбал, тенис и сл) на тој начин и се дружиме и се развиваме. За одење по журки и дискотеки сеуште е рано, а по алкохолот не сме баш.. 2-3 пати месечно искачаме на кафе а почесто ќе се тутнеме кај некој дома или у некое паркче се собираме добро музиче, сокче, сончоглед и уживанција и така до сабајле. :) На мене лично глупо би ми било да идам по журки и да се пијанчам до сабајле и други да ми се цепаат од смеење:pos:
 
М

Мала Госпоѓица

Гостин
Ии да и јас да се изјаснам околу ова прашање..И јас сум тинејџер и веќе почнав да излегувам во диско после полноќ моите ме носат и ме земаат до диско..Сум била сведок на многу непријатни ситуации.Тука е менталитетот за никаде и такви се и луѓето..Келнерите во самата дискотека служат екстази со пијалоците евентуално и некој друг вид на дрога..Мое лично мислењр и мојот став кон ова е сосем искрен и ако сум тинејџерка и излегувам признавам дека после тоа излегување се е хаос една недела после настанот..се враќаме во 6 часот наутро и купуваме леб по пат додека се враќаме хахахах стануваме дента околу 15 часот напладне излегувам на кафе сабота е вечерта пак се средувам и излегувам за време на викенд се ми е хаос со време и воопшто не фаќам книга и дојдов до заклучон дека навистина треба да собира секој викенд марица по дискотеките за да ни дојде памет до 18 дома над книга после шетај колку сакаш хахахај
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Келнерите служеле екстази ??????????? :facepalm::facepalm::facepalm:
 
М

Мала Госпоѓица

Гостин
Океј кај нас келнери се 90% деца од друштво па се знаат меѓу себе кај кого треба да носат..најмногу ми е криво што некој еден ќе настрада на велико од келнерите али тоа е тоа
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Ии да и јас да се изјаснам околу ова прашање..И јас сум тинејџер и веќе почнав да излегувам во диско после полноќ моите ме носат и ме земаат до диско..Сум била сведок на многу непријатни ситуации.Тука е менталитетот за никаде и такви се и луѓето..Келнерите во самата дискотека служат екстази со пијалоците евентуално и некој друг вид на дрога..Мое лично мислењр и мојот став кон ова е сосем искрен и ако сум тинејџерка и излегувам признавам дека после тоа излегување се е хаос една недела после настанот..се враќаме во 6 часот наутро и купуваме леб по пат додека се враќаме хахахах стануваме дента околу 15 часот напладне излегувам на кафе сабота е вечерта пак се средувам и излегувам за време на викенд се ми е хаос со време и воопшто не фаќам книга и дојдов до заклучон дека навистина треба да собира секој викенд марица по дискотеките за да ни дојде памет до 18 дома над книга после шетај колку сакаш хахахај
И мене ко мала ме лажеле дека во пијачката ставаат дрога
 

Kajgana Shop

На врв Bottom