Изгубена лозинка - iPhone 3G

Статус
Затворена за нови мислења.

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Еве за што станува збор. Пред малку добив на поклон iPhone 3G од тетка ми за нова година, и покрај тоа што инсистирав да не го земам бидејќи е многу за мене, таа уште повеќе инсистираше и ми го даде.
Што е работава сега: јас не го ни прочепкав пред нејзе, и гледав да си отидам дома што побрзо „заборавајќи го“ ајфонот, но на врата ме испрати и ајфонот беше во едно кесиче.. јбг неможев да одбијам. Ама тетка ми заборавила дека има пасворд и сега мене ми е МНОООГУ глупо да се јавам и да прашам, па барам начин некако да го отклучам без да се јавувам и да прашувам, бидејќи ми е некако понижувачки. ЗНАЧИ НЕ, не станува за краден ајфон или најден на улица.
Барам начин да се избрише лозинката во комплет со сите податоци не ме интересира тоа, битно да го имам ајфонот вечерва во раце да си поиграм и да инсталирам апликации од scratch.
Се утепав барајќи на Google - сепак ништо не направив...
Се обидов и со iTunes, преку recovery mode, ама БАМ пак ништо.. ми изјавува ерор дека софтверот на телефонот неможе да се препознае (или има некој крак за да се користи со сите картички или пак е застарен и не абдејтуван 100 години *моја претпоставка е ова*)
Знаете ли вие како на некој начин да го сторам ова?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Еве за што станува збор....
Друже, престани да лажеш дека не е краден телефонот или дека ти е срам да се јавиш на ТЕТКА ти за еден обичен 3G кој веќе е надвор од секаква мода. Да не звучам препотентно, ама да ми го нудат за џабе не го зимам.
Тие филмови дека ти е срам да се јавиш оди прај ги на фемина.мк
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Друже, престани да лажеш дека не е краден телефонот или дека ти е срам да се јавиш на ТЕТКА ти за еден обичен 3G кој веќе е надвор од секаква мода. Да не звучам препотентно, ама да ми го нудат за џабе не го зимам.
Тие филмови дека ти е срам да се јавиш оди прај ги на фемина.мк
Кој си ТИ па да кажеш дали јас лажам глупак еден. Од кај знаеш ти јас во какви односи сум со роднините ? Еве јас ти го нудам џабе ако имаш смелост да ми се појавиш пред мене ќе ти го дадам џабе и ајфонот и к*ров да го потресеш малку.
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Си го средив сам. Се извинувам за употребените зборови но НЕ СЕ ИЗВИНУВАМ на членот STEALTH.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Чудно еј,чоек ни на раат да не може помош да побара низ форумов,одма му се става етикета крадец.

И да го украл да речеме,што кур ве боли? Вие ќе одговарате за кражбата?
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
На прв поглед пишаното асоцира на кражба затоа што е и нелогично....ама не сум јас тој да судам ако можам да помогнам ќе помогнам ако не можам тоа е :) иначе на новите ајфони сега има апликација со којашто автоматски ако некој го загуби и друг проба да му отклучи ова слика со предната камера и сликата на меил ја праќа после :) мн јака ствар!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Ниначе на новите ајфони сега има апликација со којашто автоматски ако некој го загуби и друг проба да му отклучи ова слика со предната камера и сликата на меил ја праќа после :) мн јака ствар!
Имам 4с и точно е тоа дека програмата е стварно јака (ако мислиме на истата Find my iPhone), ама таа програма не слика со предната камера, туку работи преку лоцирање со iCloud и заклучување/бришење/праќање порака/ѕвонење на телефонот преку Интернет или ГПС. И треба да се пази да се стават рестрикции за да не чепка некој во телефонот па да ја оневозможи програмата
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Имам 4с и точно е тоа дека програмата е стварно јака (ако мислиме на истата Find my iPhone), ама таа програма не слика со предната камера, туку работи преку лоцирање со iCloud и заклучување/бришење/праќање порака/ѕвонење на телефонот преку Интернет или ГПС. И треба да се пази да се стават рестрикции за да не чепка некој во телефонот па да ја оневозможи програмата
Оваа се вика IGotYou побарај ја во appstore се мести така што откако ќе се заклучи телефонот и 15 минути нема никакво движење а после се случи бара да внесеш шифра, ако некој ти го украде тел и ја промаши шифрата се уклучува аларм, слика и ти ја праќа на меил сликата, мн е јака!
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
На прв поглед пишаното асоцира на кражба затоа што е и нелогично....ама не сум јас тој да судам ако можам да помогнам ќе помогнам ако не можам тоа е :) иначе на новите ајфони сега има апликација со којашто автоматски ако некој го загуби и друг проба да му отклучи ова слика со предната камера и сликата на меил ја праќа после :) мн јака ствар!
Yea maybe асоцира, и ако има некој тука што му недостига iPhone 3G, ќе го разберам, ама вака на диво за некого чие име ти е непознато да набедуваш и збориш дека е крадец... не бива. И да, приказнава е навистина глупа, но е вистинита, и ако го украдев навистина, ќе измислев 100 пати подобра приказна.. Али ај си викам вака ќе ми помогне некој, сепак испадна најдоброто, само го решив проблемот и научив нешто ново за Jailbreak...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.658
Поени од реакции
14.519
Оваа се вика IGotYou побарај ја во appstore се мести така што откако ќе се заклучи телефонот и 15 минути нема никакво движење а после се случи бара да внесеш шифра, ако некој ти го украде тел и ја промаши шифрата се уклучува аларм, слика и ти ја праќа на меил сликата, мн е јака!
Е тогаш пеки, треба да се проба :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom