Извршители (легални рекетари).

Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
Kako moze tamu da se proveri?
многу е едноставно одиш на страната, си создаваш профил и бараш извештај, само внимавај задолжително е да се плати лично со своја картичка не може со друга
 
Член од
12 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo.

Denes mi stigna izvestuvanje od Banka deka smetkata mi e blokirana.
Ziveam vo stranstvo.Kako mozam da go doznaam izvrsitelot, za da mozam da se dogovoram so nego? Mi stigna i denes priliv (porodilno), no parite seuste ne se povleceni.
Za da ne me boli glava, sakam da plakam, no kako da stapam vo kontakt so izvrsitelot? Kako da postapam?

Blagodaram odnapred
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
Zdravo.

Denes mi stigna izvestuvanje od Banka deka smetkata mi e blokirana.
Ziveam vo stranstvo.Kako mozam da go doznaam izvrsitelot, za da mozam da se dogovoram so nego? Mi stigna i denes priliv (porodilno), no parite seuste ne se povleceni.
Za da ne me boli glava, sakam da plakam, no kako da stapam vo kontakt so izvrsitelot? Kako da postapam?

Blagodaram odnapred
повели тука може да се провери
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Zdravo.

Denes mi stigna izvestuvanje od Banka deka smetkata mi e blokirana.
Ziveam vo stranstvo.Kako mozam da go doznaam izvrsitelot, za da mozam da se dogovoram so nego? Mi stigna i denes priliv (porodilno), no parite seuste ne se povleceni.
Za da ne me boli glava, sakam da plakam, no kako da stapam vo kontakt so izvrsitelot? Kako da postapam?

Blagodaram odnapred
Банката може да ви го каже името на извршителот.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Здраво даден сум на извршител кај Гордан станковиќ веќе си го плаќам редовно по 1.000 денари се договорив. ТРансакциската сметка стопанска банка ми останува блокирана бидејќи долгот е и од таму направен. Ме интересира како да проверам уште колку имам за плаќање?
Во уни банка кај што имам трансакциска ми кажаа вкупниот долг со се извршител е 29.510 денари. од фебруар 2022 па до сега имам дадено околу 22.000 денари.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Здраво даден сум на извршител кај Гордан станковиќ веќе си го плаќам редовно по 1.000 денари се договорив. ТРансакциската сметка стопанска банка ми останува блокирана бидејќи долгот е и од таму направен. Ме интересира како да проверам уште колку имам за плаќање?
Во уни банка кај што имам трансакциска ми кажаа вкупниот долг со се извршител е 29.510 денари. од фебруар 2022 па до сега имам дадено околу 22.000 денари.
Треба да прашаш кај извршителот тој води точна евиденција.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Здраво даден сум на извршител кај Гордан станковиќ веќе си го плаќам редовно по 1.000 денари се договорив. ТРансакциската сметка стопанска банка ми останува блокирана бидејќи долгот е и од таму направен. Ме интересира како да проверам уште колку имам за плаќање?
Во уни банка кај што имам трансакциска ми кажаа вкупниот долг со се извршител е 29.510 денари. од фебруар 2022 па до сега имам дадено околу 22.000 денари.
A kolku bese osnoven dolg pred da stane 29 000?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom