Избор на средно училиште

Член од
15 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, 9то сум и сакам да се запишам медицина. Ми треба помош во кој град е најдобро да се запишам освен Скопје.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Не постои подобар град од Скопје за средношколски живот.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
39
Поени од реакции
63
Еее па вака планирам да се запишам средно па сеа , се двоумам за две сосема разлишни смерови но и двете ми идат тоа се Фармација во Панче или Правен во Борис ги сакам биологијата и хемијата но ги сакам и општите предмети како граѓанско географија историја политика...се двоумам каде да идам ваш совет каде да продолжам со учењето ???
 

Rolling Paper

Џокер Ноле
Член од
21 јануари 2023
Мислења
252
Поени од реакции
519
Еее па вака планирам да се запишам средно па сеа , се двоумам за две сосема разлишни смерови но и двете ми идат тоа се Фармација во Панче или Правен во Борис ги сакам биологијата и хемијата но ги сакам и општите предмети како граѓанско географија историја политика...се двоумам каде да идам ваш совет каде да продолжам со учењето ???
Какво средно школо бе брате, тоа ти е содома и гомора.... Не ти препорачувам да одиш во ниедно средно школо, дебилана е тоа. Ништо не се учи таму.


 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
689
Поени од реакции
715
Еее па вака планирам да се запишам средно па сеа , се двоумам за две сосема разлишни смерови но и двете ми идат тоа се Фармација во Панче или Правен во Борис ги сакам биологијата и хемијата но ги сакам и општите предмети како граѓанско географија историја политика...се двоумам каде да идам ваш совет каде да продолжам со учењето ???
Фармација, со можност да бидиш психички спремен да учиш ХЕМИЈА И СЕ ПОВРЗАНО СО ХЕМИЈА. Јас учам медицинско, најтешко ми беше хемија и физика, а математика програмата што се учи во средно е скроз различна од основно. Уште од почеток ко ќе почниш средно бара малце загревање столчето и логичко да се учи, оти не е нигде лесно и мора да се научи нешто за после да можи чоек да работи. На крајот ќе одлучиш тоа што си сакал уште од порано и тоа ќе се запишиш, не му ја мислете толку.
Какво средно школо бе брате, тоа ти е содома и гомора.... Не ти препорачувам да одиш во ниедно средно школо, дебилана е тоа. Ништо не се учи таму.


На еден редовен и умен средношколец ќе му се накачат како крлежи неколку души што ќе му се изнаречат се и ќе го напраат дека не учи и ќе го обвинат за ништо. Тоа е апсурдот што во модерното средно образование преовладува и на крајот ќе земиш ќе ти се скурчи и ќе си речиш поарно негде џембос да фатам, отколку да продолжам да студирам факултет. Едвај чекам матура да положам и да си земам диплома во раце со кејф и со мака што си ја печалам, од стресој и нервози сега сум на терапија за смирување и гледам што повеќе времето да го поминам на опуштање и она што ми е обврска што побрзо да си го сработам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom