Избор на половен автомобил

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
S

Shellshock nam67

Гостин
Значи планирам во скоро време да се подновам со половен автомобил ама проблемот е што се мислам помеѓу некои марки секое мислење дадено од ваша страна е добредојдено во поглед на перформанси одржување и што е најважно делови .
вака се мислам помеѓу следниве модели Пассат тди од 1998/99, ауди А4 тди од 99/2000, мерцедес ц 200 е 200 од 1997/99 година БМВ 320 д од 1999/2000 тди слободно дадете ваши сугестии будџетот ми е до 5000 кркушки :));)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
знам сите девојки трчате по БМВ фаца ;) е нема што ама колку е исплатливо за одржување и делови тоа е друга работа:icon_mrgr:
ехх :P битно, BMW е :) сеа фаерлакот си кошта плус :P
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако ме прашаш мене, од сите горе наведени јас би одел со Ауди А4... Каратко и едноставно, ентериерот е многу поубав од сите останати, моторот е ист со VW ама има голема разлика во менувачот. Или барем на моето има. А со тоа има голема разлика во перформансите, споредено со Голф 4 со ист мотор. Мерцедесот е стар модел, истото го тегнат од 1992, а и 2000 кубици и 60 кс за возило од 2 тона се малку.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ако ме прашаш мене, од сите горе наведени јас би одел со Ауди А4... Каратко и едноставно, ентериерот е многу поубав од сите останати, моторот е ист со VW ама има голема разлика во менувачот. Или барем на моето има. А со тоа има голема разлика во перформансите, споредено со Голф 4 со ист мотор. Мерцедесот е стар модел, истото го тегнат од 1992, а и 2000 кубици и 60 кс за возило од 2 тона се малку.
ne samo toa cuv deka audito imalo 10 godini garancija na karoserija 2 pati gi pocinkuvale :)), ama znaes kako vikaat mercedes e mercedes :))
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ne samo toa cuv deka audito imalo 10 godini garancija na karoserija 2 pati gi pocinkuvale :)), ama znaes kako vikaat mercedes e mercedes :))
E видиш за ова незнам, ама можиш да напрајш едно истражување на нет... побарај ауди од 1995-1993 да видиш дали има некое со скапани венци, скапани прагови... истото напрај го со Мерцедес и БМВ па ќе видиш дали е вистина или не :)

Мерцедес е мерцедес, така е, затоа ти прво треба да одлучиш која ќе биди намената на колата. Инаку и едното и другото ќе те вози, со таа разлика што Мерцедесот со 2.0 мотор е за лагано возење.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Мерцедесот никако , а A4-ката од листава највеќе ми прави мерак ,но и BMW-то не е лошо.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
BMW немој да се заебеш да земеш има заден погон. Ќе видиш зорт во зимо на снег. А на мокро зализгува па можеш ептен лесно да го зачешуваш.... Мој совет ти е Ауди да го раскостиш од возење:). Едноставно не се расипува.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Сето дизели инаку на Мерцедесот една дизна 28000 на другите не знам, е сега 4 по 28 пресметај си сам ако дојде до срање :icon_lol:.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Ако ме прашаш мене, од сите горе наведени јас би одел со Ауди А4... Каратко и едноставно, ентериерот е многу поубав од сите останати, моторот е ист со VW ама има голема разлика во менувачот. Или барем на моето има.
Тоа што го продаваш :icon_lol:?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Тоа што го продаваш :icon_lol:?
Toa што го продавам, 7000 км помина од ко го зедов... а и ако не дај некој пари, не го продавам... Да сакав до сега можев да го сменам, ми даваа и мерцедес и бмв...

BMW немој да се заебеш да земеш има заден погон. Ќе видиш зорт во зимо на снег. А на мокро зализгува па можеш ептен лесно да го зачешуваш....
Баш заради ова не ми се дава Аудито... пошто е со погон на сите 4 тркала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom