Избор на најсекси македонки!

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
За да ги плеснам неморам да се замарам да им смислувам приказни..
По Србија по паркинзите има еден куп. Плесни ја дај и 15-20 евра и надвор од кабината :P:P
Такви има еден тон, поентата е што нема како што треба.
Се извинувам за Оф Топик, Блек пријател, у Београд за 100€ можеш и старлета да изнесеш цел ден :D
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Се извинувам за Оф Топик, Блек пријател, у Београд за 100€ можеш и старлета да изнесеш цел ден :D
Поентата е што јас со камионот блиску сум до Белград околу 500 метри воздушно, тоа е исто како кога одиш за Тетово преку обиколница, ти го гледаш Скопје, ама од далеку исто и јас, така да нема теорија тоа што го викаш, ама ти ја сфаќам поентата. :D:D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Бате јас земам добри пари, ама ПРОФЕСИЈАТА е долна, како да ти објаснам, начинот на кој што јас ги заработувам парите е 10-пати покомплициран потежок од тој што ги заработува истите пари како мене, ама на 10 пати полесен начин.
Спонзорушите сакаат ТИТУЛА, ЗВАЊЕ, доктори, професори, политичари, дали се разбираме?
Точно ... а не камионџии, градежници, лопатари, земјоделци, сточари и сл. јбг тоа е тоа !
Не е само во тоа имањето или немањето на пари во џебот, битен е и стајлингот, звањето ко што викаш, титули, митули, потекла, моќ, влијание и сл. тракатанци !
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Точно ... а не камионџии, градежници, лопатари, земјоделци, сточари и сл. јбг тоа е тоа !
Не е само во тоа имањето или немањето на пари во џебот, битен е и стајлингот, звањето ко што викаш, титули, митули, потекла, моќ, влијание и сл. тракатанци !
Јас не ги ебам 2% таквите "мажишта" мене професијата ме ојача како маж, не ТИТУЛАТА... Јас имам и диплома од факултет, и секакви шоферски дипломи и сертификати, ама голема работа, ако како човек не те бива, се е тоа џабе.
Џабе ако си доктор, и ако како човек не вредиш, немаш култура, однесување и ред други работи.

Ама верувам дека има морални девојки што не ги интересира тоа, туку бараат она нормалното, тоа што вреди..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Точно ... а не камионџии, градежници, лопатари, земјоделци, сточари и сл. јбг тоа е тоа !
Не е само во тоа имањето или немањето на пари во џебот, битен е и стајлингот, звањето ко што викаш, титули, митули, потекла, моќ, влијание и сл. тракатанци !
Тоа им е битно на тинејџерки или тинејџерки во главата а и кој маж сака да заврши со двата типа не ни заслужува подобро.

Маж со желба да се стреми кон подобра иднина за себе и семејството е друго. Сите нормални жени би сакале таков, небитно дали е лекар или има продавница за гуми, пример.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јас не ги ебам 2% таквите "мажишта" мене професијата ме ојача како маж, не ТИТУЛАТА... Јас имам и диплома од факултет, и секакви шоферски дипломи и сертификати, ама голема работа, ако како човек не те бива, се е тоа џабе.
Џабе ако си доктор, и ако како човек не вредиш, немаш култура, однесување и ред други работи.

Ама верувам дека има морални девојки што не ги интересира тоа, туку бараат она нормалното, тоа што вреди..
Џабе кога не се бањаш по две недели.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас не ги ебам 2% таквите "мажишта" мене професијата ме ојача како маж, не ТИТУЛАТА... Јас имам и диплома од факултет, и секакви шоферски дипломи и сертификати, ама голема работа, ако како човек не те бива, се е тоа џабе.
Џабе ако си доктор, и ако како човек не вредиш, немаш култура, однесување и ред други работи.

Ама верувам дека има морални девојки што не ги интересира тоа, туку бараат она нормалното, тоа што вреди..
Абе не го негирам сето ова што го кажуваш, но сепак реалноста е таа што е ... многу полесно ќе стигне до девојки на пр. оној што е појак човек, помоќен и економски и со влијание, јак грб, силни контакти и.т.н. отколку некој човек кој по душа можеби е добра и позитивна личност, но џабе ако си нема ништо од овие гореспоменати работи ниту влијание, моќ, грб, контакти, стајлинг и.т.н. !
Кој попрво ќе стигне до девојки некој градски шизик или јаден Трпе од Мариово на пр. сепак има разлика во нештата и таа разлика постои во реалноста !
Сум видел безброј човечки судбини и за жал во 90% од случаите е вака како што сум опишал погоре е сега да дека има исклучоци има не велам не ама сепак онаа големата и конечната слика е таа !
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Не знам која ли е... Ама ми го дига адреналинот и тоа скрозз! :smirce:
Едноставно поим за убава и секси Македонка <3 :ljubove::ljubove::ljubove:
cdevojka-centar-mkd_majkatiitatkoti.jpg
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Поентата е да избереме најсекси македонка (celebritiy).
Секој има право да даде предлог за една личност која би се нашла на листа од 20 познати македонки.
Првите 20 ќе бидат вметнати во таа листа, и потоа секој од нас има право да даде бодување почнувајки со највисоки 10 поени, па 8,6,4,2,1 поен. (поените се распределуваат на 6 од вкупно 20 личности).

Еве ко од мене прв предлог е Викторија Лоба:
Ајде сега сите што :drk: на оваа слика ОДМА да се пријават xD


Се шалам бе немора,се обложувам едно 20+ што го виделе овој пост сигурно свршиле на Викторија Лоба (Вклучувајќи ме и мене :cool: )
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Биле Арбовска маникенка од Битола
Добро парче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom