Избор за пренос на натпревар од ЛШ на Канал 5 за 14 септември (вторник)

Кој натпревар да се пренесува во вторник на Канал 5?


  • Вкупно гласачи
    202
Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кајгана и годинава во соработка со Канал 5, во однос на избор на натпревар за ЛШ.
И покрај ланските лоши реакции на некои форумџии и нивната отворена соработка, се решија и годинава да соработуваат со нас.

Но, годинава ќе има една измена: Дискусија на ниво и без навреди, или нема да партиципирате во темата.

Еве и анкети за двата дена.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Само да прашам... 1 глас добива натпреварот ''победник'' на ова гласање, право на 1 глас има спортската редакција и 1 глас има Филе. Така мислам дека беше лани, а сега?

И браво за ова, добра работа од Канал 5, што ни дава право на какво такво влијание за пренос на оној натпревар кој ние сакаме да го гледаме. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се мислев меѓу Вердер - Тотенхем и Јунајтед - Глазгов Р. ама на крај победи навивачкото и тоа лани што ескивираа со наши преноси xD мада нема да се лутам и ако ја дадат Интер - Твенте, сепак шампионот нека ја отвори сезоната ако е така редот :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Логички е шампионот да ја отвори сезоната :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.588
Само да прашам... 1 глас добива натпреварот ''победник'' на ова гласање, право на 1 глас има спортската редакција и 1 глас има Филе. Така мислам дека беше лани, а сега?

И браво за ова, добра работа од Канал 5, што ни дава право на какво такво влијание за пренос на оној натпревар кој ние сакаме да го гледаме. :)
Џабе ова пак се двајца против 1. Мислите Филе ќе гласа различно од редакцијата на Канал 5? Па тој зема плата од нив. Јас не верувам во оваа анкета ама си гласав за моите.


П.С. Кој со сиот памет гласаше за Бурсаспор-Валенсија?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џабе ова пак се двајца против 1. Мислите Филе ќе гласа различно од редакцијата на Канал 5? Па тој зема плата од нив. Јас не верувам во оваа анкета ама си гласав за моите.


П.С. Кој со сиот памет гласаше за Бурсаспор-Валенсија?
На јавните анкети можеш да ги видиш гласачите, само кликни на која било бројка :smir:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
П.С. Кој со сиот памет гласаше за Бурсаспор-Валенсија?
Затоа што на навивачки план ова е најинтересниот натпревар, а има луѓе кај кои тоа е главниот критериум. И кај мене е слично, само што Вердер-Тотенхем ми звучи преинтерсно и гласав за оваа. Ќе има доста голови и шанси тука.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Можеби поинтересно ќе биде да го даваат Вердер-Тотенхем или Манчестер-Ренџерс отколку Интер-Твенте.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Анкетава нема функционалност, подобро да гласи: За кој клуб навивате?
Најреално би било, али тешко остварливо, оние членови што играат нивните клубови во тој ден да не гласаат за ниеден натпревар, значи ако Интер игра во вторник, јас и останатите од фан-клуб Интер да гласаме само за натпреварите во среда.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ќе биде јака атмосферата во Бурса! :vozbud:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Анкетава нема функционалност, подобро да гласи: За кој клуб навивате?
Најреално би било, али тешко остварливо, оние членови што играат нивните клубови во тој ден да не гласаат за ниеден натпревар, значи ако Интер игра во вторник, јас и останатите од фан-клуб Интер да гласаме само за натпреварите во среда.
Па не баш. Гласаме за натпреварот кој сакаме да го гледаме. Која логика да гласам за Твенте - Интер, кога ако истиот го има на Канал 5, ќе барам линкови на интернет за да гледам Манчестер - Ренџерс? :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Па не баш. Гласаме за натпреварот кој сакаме да го гледаме. Која логика да гласам за Твенте - Интер, кога ако истиот го има на Канал 5, ќе барам линкови на интернет за да гледам Манчестер - Ренџерс? :)
Не си баш во право, зашто ако пример Реал или Барса имаат најмногу фанови на форумов, значи секогаш треба нив да ги гледаме, ќе си гласаат за својот тим и само тие ќе се гледаат, и значи Баерн и Рома не треба да ги гледаме во среда, така?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.209
Поени од реакции
41.244
Незнам зашто се дискутира за Вторник кога рекламата веќе 3 дена оди на Канал 5, не е ова МТВ 1 па едно да најавуваат пола недела а друго да даваат ...
Нејсе и тоа, анкетите на кгн форумот се најнеобјективни и даваат само искривена слика на работите така да грешка ке е ако Канал 5 или било која друга тв се води по истите, на крај краева видете кој све гласал за Манчестер - Ренџерс и Се ке ви стане јасно.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Не си баш во право, зашто ако пример Реал или Барса имаат најмногу фанови на форумов, значи секогаш треба нив да ги гледаме, ќе си гласаат за својот тим и само тие ќе се гледаат, и значи Баерн и Рома не треба да ги гледаме во среда, така?
Така некако. Сепак целта на секоја телевизија е да има гледаност, па ако на пример на оваа анкета најмногу гласови добие Копенхаген - Рубин, таа ќе оди. Јас како навивач на Манчестер Јунајтед во првото коло од ЛШ не ме интересира кој со кого игра, сакам да го гледам Манчестер, ако не на Канал 5, на интернет.
Моментот во твојот пост е болдот, а на форумов се само 1/100 од Македонците кои во вторник и среда ќе гледаат фудбал (онака без врска треснато). Па така ние имаме привилегија да гласаме за да го гледаме нашиот тим, што го немаат другите 99/100. Што да им правам, нека се регистрираат на Кајгана. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Така некако. Сепак целта на секоја телевизија е да има гледаност, па ако на пример на оваа анкета најмногу гласови добие Копенхаген - Рубин, таа ќе оди. Јас како навивач на Манчестер Јунајтед во првото коло од ЛШ не ме интересира кој со кого игра, сакам да го гледам Манчестер, ако не на Канал 5, на интернет.
Моментот во твојот пост е болдот, а на форумов се само 1/100 од Македонците кои во вторник и среда ќе гледаат фудбал (онака без врска треснато). Па така ние имаме привилегија да гласаме за да го гледаме нашиот тим, што го немаат другите 99/100. Што да им правам, нека се регистрираат на Кајгана. :)
Со болдираното само го потврди она што го кажав во првиот пост за што ти не се согласи :)
Анкетава нема функционалност, подобро да гласи: За кој клуб навивате?
Најреално би било, али тешко остварливо, оние членови што играат нивните клубови во тој ден да не гласаат за ниеден натпревар, значи ако Интер игра во вторник, јас и останатите од фан-клуб Интер да гласаме само за натпреварите во среда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom