Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Како прво не ми е јасно како може жирито да биде поважно од цела Македонија? :toe: Но, со оглед на тоа дека на Влатко имаше полоша песна од Ѓоко, подобро тој што отиде. Второ не ми е јасно како можеа да не му дадат ниту еден поен на Белов? И трето што к*р бара тој "рап" делот во песната на Ѓоко? :tapp:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Никогаш нема да научиме.
Подршка до Ѓоко,каков таков наш си е.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Охриѓанец тепа на Скопскиот фестивал !!! :plivaj:
 
Z

Zoza

Гостин
a od publika kolku poeni imase Belov? zadzabe mu bese toa sto Nina i Danijel od Ot pisaa statusi na fb da glasat za belov los marketing izgleda....
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не пратев оваа година прв пат се пуштив сеа на гласањето се вратив од пат и шо да видам коа видов дека жири гласа за џоле јасно ми беше дека ќе тепа.Салата полупразна уште балони фрлаат како првиот избор хаха.И незнам како имаат лице да настапуваат под Фиром а не Македонија.Според мене да се откаќеме од учество и да си направиме некој домашен фестивал као што напраја Италијаните
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Добро што победи Ѓоко, веќе кога се бираше помеѓу него и Влатко Илиевски. Пее многу многу подобро, а и песната не е лоша. Таа на крескачот Влатко е како за на Супер Ѕвезда детски фестивал.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Без плачење и лутење, прифатете ја реалноста.
Енергијата насочете ја кон желби за достојно претставување на Македонија од страна на Ѓоко! Ѓоко се убаво правиш, така и во Норвешка направи!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Јас сум задоволна. Ако некому тоа нешто значи.:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

Pak lezam sam buden
pak sonuvam
pod otvoreni prozori
niz niv mislive
kon tebe letaat
a po niv letam jas

Ref:
Letam kon tebe
od neboto za da te vidam
ko angel nad tebe da bidam
da doznaam sE'
da doznaam se' za tebe (se za tebe)!x2

Tocno na polnok i ovaa nok
vremeto se stemnuva
od nebo zvezdena
svetilina me dopira
ko da me povikuva
 
I

Intex

Гостин
Ете зожто МТВ е шит телевизија. Е шит е, шо да праиме. Од кај одма им текна, демек според жирито тој шо имал повеќе, тепал. Дрн, дрн, јариња. Македонија избира, а не некое жири од кое повеќето и не заслужуваа да бидат дел од него. Вчера коа видов, доктор во жирито. Не можеле и машиновозач да викнат, ебаго.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Добро што победи Ѓоко, веќе кога се бираше помеѓу него и Влатко Илиевски. Пее многу многу подобро, а и песната не е лоша. Таа на крескачот Влатко е како за на Супер Ѕвезда детски фестивал.
толку се разбираш и ти :tapp:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Ете зожто МТВ е шит телевизија. Е шит е, шо да праиме. Од кај одма им текна, демек според жирито тој шо имал повеќе, тепал. Дрн, дрн, јариња. Македонија избира, а не некое жири од кое повеќето и не заслужуваа да бидат дел од него. Вчера коа видов, доктор во жирито. Не можеле и машиновозач да викнат, ебаго.
Сигурно имаат статут и начин на кој се избира песната, тоа што ти не знаеш, не значи дека не е така. Што се однесува до песната, подобро што победи Ѓоко, па Влатко Илиевски треба веќе еднаш да прекине да доаѓа со детски песни на фестивали, срамота е ова... :kesa:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ај стварно некој асално нека напише што било, како било, кој колку гласови добил и кој победил.

Од мрчење, кукање и пцуење на ништо не личи темава.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Zirito dade 12 poeni na Gjoko a 10 na Vlatko, dodeka publikata 12 na Vlatko a 10 na Gjoko, sto znaci i dvajcata imaa po 22. I go proglasija Gjoko za pobednik posto bodovite na zirito imale prednost od tie od publikata (sto mene mi nema logika i e krajno nefer ali aj, taka bile pravilata).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom