Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сега, откако се знаат дефинитовно сите кандидати, сметам дека би требало да постои само една тема која ќе биде генерална дискусија за претседателските избори. Се согласувате?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Каде е на темава Селмани??
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Сега, откако се знаат дефинитовно сите кандидати, сметам дека би требало да постои само една тема која ќе биде генерална дискусија за претседателските избори. Се согласувате?
sekako samo dodaj go selmani vo anketava, markovski nema da sobere potpisi nego ne moras
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Во ред. Тогаш, ги затворам темите за сите кандидати досега. Да се фокусираме на една тема за претседателските избори.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ја прв го збрчив мојот глас за Селмани. Соживот му е мајката.

П.С. чак и Љубе го одјебав за вистинскиот кандидат за претседател од понудениве.

П.П.С. Сега Ада има дебело да ме нагази :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
za da imame konecna slika so i kako vo mart mora da pocekame dui oficijalno kako ke nastapi, dokolku bide za ivanov rabotata e jasna uste 1 krug.

selmani definitivno ke se nametne kako faktor kaj albanskiot blok posle izborive, vmro dpmne ke ja zacvrsti vlasta, sdsm ke dozaglavi, posl ovie izbori ljube zaedno so vmro narodna ke pravi partija nova, nsdp zaradi ocaj ke se spoi so sdsm, ldp ke sobere podrska sto ke ja nametne poseriozno, indirekno dui ke kjari...a se nadevam deka Makedonija ke pobedi!
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Ни еден не гледам со фаца (а и нема фаcи :)) за претседател. Нема ништо годинава, сушна . . .
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Во ред. Тогаш, ги затворам темите за сите кандидати досега. Да се фокусираме на една тема за претседателските избори.
Слаѓана Тасева нема да собере 10,000 потписи. За Љубе незнам - најверојатно Б.Ц. ќе поможи малце.

Мистичен - ќе мора да ја поправиш листата во анкетата после 7-8 дена кога ќе заврши рокот за собирање потписи.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ги имаме кандидатите, само проблемот е што некој ќе собира гласови, а некој ќе подготвува алиби за поразот на изборите. Како и да е оние што ќе собираат чесно гласови нека им е со среќа. На оние пак што ќе подготвиваат алиби за поразот со тоа што ќе предизвикуваат нереди сакам да им кажам:МАРШ! МАРШ од нашата Македонија!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Слаѓана Тасева нема да собере 10,000 потписи. За Љубе незнам - најверојатно Б.Ц. ќе поможи малце.

Мистичен - ќе мора да ја поправиш листата во анкетата после 7-8 дена кога ќе заврши рокот за собирање потписи.
Членот кој ја отворил темава малку избрза, сепак не е завршен рокот за собирање потписи и сеуште не се знае кој ќе влезе во финале. Но, сепак има потреба од една генерална дискусија за претседателските избори, и онака на сите посебни теми се мешаа баби и жаби.

Значи, темава нека служи за тоа. До кога е рокот за собирање потписи? Тогаш може и да ја рестартираме анкетата од нула, новата сигурно би била подобар показател на гласачкото расположение (пример во наредниот месец).
 
G

grande-juve

Гостин
јас знам кој има нај цврст и нај македонски став за името - Иванов и затоа за него ќе гласам
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
До кога е рокот за собирање потписи? Тогаш може и да ја рестартираме анкетата од нула, новата сигурно би била подобар показател на гласачкото расположение (пример во наредниот месец).
Мислам дека слушнав нешто како до 1, 2 Февруари. Ама не сум 100% сигурен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom