Избори 2024

Кои двајца кандидати ќе влезат во втор круг круг на Претседателските избори 2024?

 • Пендаровски и Јакимовски

  Гласови: 0 0,0%
 • Пендаровски и Османи

  Гласови: 0 0,0%
 • Пендаровски и Таравари

  Гласови: 0 0,0%
 • Пендаровски и Димитриевски

  Гласови: 0 0,0%
 • Силјановска - Давкова и Јакимовски

  Гласови: 0 0,0%
 • Силјановска - Давкова и Таравари

  Гласови: 0 0,0%
 • Јакимовски и Османи

  Гласови: 0 0,0%
 • Јакимовски и Ванковска

  Гласови: 0 0,0%
 • Јакимовски и Таравари

  Гласови: 0 0,0%
 • Јакимовски и Димитриевски

  Гласови: 0 0,0%
 • Османи и Ванковска

  Гласови: 0 0,0%
 • Османи и Таравари

  Гласови: 0 0,0%
 • Османи и Димитриевски

  Гласови: 0 0,0%
 • Ванковска и Таравари

  Гласови: 0 0,0%
 • Ванковска и Димитриевски

  Гласови: 0 0,0%
 • Таравари и Димитриевски

  Гласови: 0 0,0%
 • нема да има втор круг, Пендаровски ќе стане претседател во прв

  Гласови: 0 0,0%
 • нема да има втор круг, Јакимовски ќе стане претседател во прв

  Гласови: 0 0,0%
 • нема да има втор круг, Османи ќе стане претседател во прв

  Гласови: 0 0,0%
 • нема да има втор круг, Ванковска ќе стане претседателка во прв

  Гласови: 0 0,0%
 • нема да има втор круг, Димитриевски ќе стане претседател во прв

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  59
 • Гласањето е завршено на .
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.100
Поени од реакции
4.881
време е на избори, значи време е за маркетинг!
А за силата на маркетингот да не зборам еве Перван објаснува во ситни цревца...


..не, не е ова комедија, ова е живот, наше секојдневие.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.132
Поени од реакции
81.139
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.627
Поени од реакции
36.281
...се сложувам, ама не треба да се заборават и тие медиуми кои во минатите години ја подржувале дотичната партија, а не сега да ги заборават, а да им се даде пари за рекламирање на некој информативен веб сајт (како на Политико на пример), не дека не може некој да биде ЗА или ПРОТИВ, но тогаш со таков поган јазик да се пишува, а сето тоа да се заборави и сега да им се даде пари САМО ним за рекламирање што ги плукаше некако не ми иде! :(
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.064
Поени од реакции
4.657
...се сложувам, ама не треба да се заборават и тие медиуми кои во минатите години ја подржувале дотичната партија, а не сега да ги заборават, а да им се даде пари за рекламирање на некој информативен веб сајт (како на Политико на пример), не дека не може некој да биде ЗА или ПРОТИВ, но тогаш со таков поган јазик да се пишува, а сето тоа да се заборави и сега да им се даде пари САМО ним за рекламирање што ги плукаше некако не ми иде! :(
Тој не само што беше про сдс туку и бугарска пропаганда ширеше.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.627
Поени од реакции
36.281
Добро утро :love:

Не само за Избори 2024, туку и за сите претходни. Би било несериозно некоја партија да не се рекламира на најпосетуваниот македонски форум.
... добро вечер :love:
ми се стемна, па си викам што проф.Давкова ја гледам и додека пишувам на Кајгана која рефлексија од телевизорот, а тоа да ти било рекламен банер на форумов :P
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.132
Поени од реакции
81.139
Според СДС, УЧК не е виновно за масакрот во Вејце.


Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
Според СДСМ крива е желбата на ВМРО да има војна.

СДСМ не можат повеќе да се закопаат.
(се зезам, можат)

...се сложувам, ама не треба да се заборават и тие медиуми кои во минатите години ја подржувале дотичната партија, а не сега да ги заборават, а да им се даде пари за рекламирање на некој информативен веб сајт (како на Политико на пример), не дека не може некој да биде ЗА или ПРОТИВ, но тогаш со таков поган јазик да се пишува, а сето тоа да се заборави и сега да им се даде пари САМО ним за рекламирање што ги плукаше некако не ми иде! :(
многу е просто
кој ќе даде пари, тој ќе се рекламира
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Еднаш прашав на друга тема но не добив конкретен одговор, па си реков и тука да си ја пробам среќата. Каде одат, како се рачунаат гласовите од дијаспората ?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.100
Поени од реакции
4.881
Еднаш прашав на друга тема но не добив конкретен одговор, па си реков и тука да си ја пробам среќата. Каде одат, како се рачунаат гласовите од дијаспората ?
Мислам дека истите се распоредуваат по изборни единици, според тоа од која ИЕ е гласачот.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Мислам дека истите се распоредуваат по изборни единици, според тоа од која ИЕ е гласачот.
Нема логика ова другар, тајно е гласањето, не знаат тие за кого ќе гласам јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom