Изборен модел -помош

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Јефто, 6 декември 2015.

 1. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.532
  Допаѓања:
  1.163
  Вака, ми треба малку материјал околу „Мешан изборен модел“ и за „Системот на поединечен пренослив глас“.
  Имам нешто најдено во една книга, но ако имате нешто плус на Интернет, ќе Ви бидам премногу благодарен.

  Фала однапред.
   
 2. macedon89

  macedon89 Провокатор по вокација

  Член од:
  22 јули 2008
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  528
  Гледај видеа од CGPGrey на youtube. Многу убо имат објаснато за овие изборни модели.
   
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.532
  Допаѓања:
  1.163
  Фала ти, а нешто како текстови (на македонски уште подобро)? :unsure:
   
 4. macedon89

  macedon89 Провокатор по вокација

  Член од:
  22 јули 2008
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  528
  Незнам ништо друго за оваа тематика. Јас изборниве модели ги знам зошто ги гледав кај овој. Многу убо ги објасвит ко за чоек шо не се замарат со политика. За пишано нешто провери на Scribd.com
   
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: