Идиотско - смешни интернет реклами

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.812
Ако не знаевте овој 93 годишник изгледа вака затоа што "си ги прочистува крвните садови". Советува и вие да го правите истото.

Screenshot_20200910-1306481.jpgА пак овој вториов, иако постар сепак изгледа помладо од 93-годишникот затоа што со жена му заедно си ги прочистуваат крвните садови. Спремен е да го сподели рецептот со нас:

Screenshot_20200910-1306482.jpgДоколку не сте импресионирани од овие скоро 100 годишни македонци и само сакате вашите масти да исчезнат, тогаш имате среќа затоа што ТАЈНАТА Е ТУКА!

Screenshot_20200716-225232_2.jpg
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.318
Поени од реакции
7.283
Најјака е рекламата што врти на Инстаграм кај што рекламираат машинка за бричење на тестиси и нешто као демонстрират на кокос, нели влакна има надворешниот дел од кокосот :pos:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.812
Мене овие вакви банерчиња што вртат по порталиве ми се врв, одамна ги гледам ама сега ми дојде тема да отворам кога ги видов овие погоре, ни помалку ни повеќе 97 години напишале :pos: Не знам кои идиоти кликаат ама мене стално ме смеат кога ќе ги видам.

Annotation 2020-09-10 205503.jpg


Отсега јадам само вакви банани.
 

thehighpriestess

Winged Serpent
Член од
15 април 2019
Мислења
97
Поени од реакции
199
Мене овие вакви банерчиња што вртат по порталиве ми се врв, одамна ги гледам ама сега ми дојде тема да отворам кога ги видов овие погоре, ни помалку ни повеќе 97 години напишале :pos: Не знам кои идиоти кликаат ама мене стално ме смеат кога ќе ги видам.

Прегледај го приврзокот 265890

Отсега јадам само вакви банани.
Не сум сигурна дали алудираат дека вакви банани те слабеат, или е генерирано од бот шо помешал сликa од спурени банани со слика од свиснат стомак. :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.812
Па се надевам дека е бот, всушност да бидам искрен ако не е бот стварно сум љубоморен на генијалниот ум што го смислува овој маркетинг.

Значи бананите ќе ги сечете вака и ќе ве удрат по шеќер:

Annotation 2020-09-10 223054.jpg


A ова е строго чуваната тајна на аптеките:

Annotation 2020-09-10 223552.jpg


:busi:
 
Член од
28 август 2009
Мислења
817
Поени од реакции
946
Оф: Повеќето реклами како овие погоре се авто-генерирачки реклами, честопати преведувани со гугл транслате бидејќи маркетингот го работат странци (а во МК само имаат испорака). Верувале или не, вакви производи т.е вакви слики палат кај нашиов народ. Ова се сепак „прифатливи“ производи, додека за оние со експлицитна содржина за +18, се малку подобри на дизајн а и едноставно парче прават. 95% се руско производство и идат како алва на интернет.

До 4/5 години, два тројца дистрибутери ги работеа и се напунија. Сеа има повеќе опции, повеќе производи а и веќе не ти треба фирма можеш и сам да ги продаваш преку „дропшипинг“ или реферална програма..ти треба само чоек да ти даде телефон и име/презиме.

Он: еве на пример, у моментов го тестирам производот наменет за женски гради :D Дел од блогот/рекламата е ова:
Screenshot_2.jpg

И на крај кога ќе видите колкав профит даваат вакви производи...:)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.812
@Morbio Inferiore Фиданка :D Јас се изненадив кога еднаш намерно кликнав на една реклама за слабеење како тие што ги постирав погоре и ме однесе до некој сајт/блог каде што имаше автоматски генерирани/преведени постови такви како твојот, а под постовите имаше купишта коментари од ботови, испреведени со гугл транслејт ама беа како да си прават муабет меѓу себе, си раскажуваат некои приказни итн. Цела ботовска заедница :) И све тоа водеше кон некој производ што нема никакава врска со скапани банани на пример, ама веројатно само такви слики палат и постариве луѓе кликаат.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
817
Поени од реакции
946
@Morbio Inferiore Фиданка :D Јас се изненадив кога еднаш намерно кликнав на една реклама за слабеење како тие што ги постирав погоре и ме однесе до некој сајт/блог каде што имаше автоматски генерирани/преведени постови такви како твојот, а под постовите имаше купишта коментари од ботови, испреведени со гугл транслејт ама беа како да си прават муабет меѓу себе, си раскажуваат некои приказни итн. Цела ботовска заедница :) И све тоа водеше кон некој производ што нема никакава врска со скапани банани на пример, ама веројатно само такви слики палат и постариве луѓе кликаат.
Да де, тоа е поентата :D Цели тимови, машинерија е позади вакви продукти. И се знае на какви простори се форсираат, балканот е мајката :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.537
Поени од реакции
1.812
Рекламите за 18+ се исто лудница. Еднаш налетав на банер "Шумар од Дебар го има рецептот за поголем пенис". :pos: :pos: :pos:
Шумар од Дебар бе џахаххах цепки :pos: И замисли некој ќе кликне на тоа :zver:

Oвој исто може во некоја дебарска шума се сликал :D

Annotation 2020-09-11 173332.jpg
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.274
Поени од реакции
611
Ова се што рекламираат се вистински производи, или има и некои лажотии за да украдат пари???
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
28.789
Поени од реакции
17.134
Ова се што рекламираат се вистински производи, или има и некои лажотии за да украдат пари???
,,, chista lazha i paralazha , onoj na primer bil D-r vo Anglija pa so nekoi sostojki shto tie sega gi plasiraat dozhiveano 109 godini,,,ako e taka Nobelovata nagrada od oblasta na fiziologija i medicina bi izgubila sekakva smisla , bi trebalo na vakvi da bide dodeluvana , i red drugi,,,
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
28.789
Поени од реакции
17.134
1600147588642.png

,,,kako do ramen stomak,,, :ROFLMAO: :icon_mrgr: ,,,
,,,ke si neredite nekolku vakvi slikichki i op nema ni stomak a ni kosa,,,
 
Член од
28 август 2009
Мислења
817
Поени од реакции
946
Ова се што рекламираат се вистински производи, или има и некои лажотии за да украдат пари???
Добар процент се реални производи. Рекламиве/маркетингот личи како на нешто нереално.
 
На врв Bottom